Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig lehet tárolni a babaruh...

Meddig lehet tárolni a babaruhákat?

Figyelt kérdés
Megígértem húgomnak, hogy félreteszem a gyerekeim ruháit. Ő még kis szeleburdi fiatal, nem hiszem, hogy belátható időn belül gyereket vállalna. Nem szeretném, ha tönkre mennének a ruhák állás közben, mert azért 2 gyerek (fiú-lány ruhái nem kevés pénzbe kerülnek. Szóval meddig érdemes tárolni?
2014. febr. 4. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jól teszed el, akkor hosszú évekig szépek maradnak. Kukazsákba tedd be, és szoríts ki minden levegőt belőle. A levegőtől besárgul egy idő után. Én ugyan csak 4 évig tároltam az első babám ruháit, de a második babámon is olyan szépek, mint ahogyan anno eltettem őket.
2014. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Hát bármeddig! Nem romlanak meg!!!

Az a lényeg, hogy tiszta és száraz helyen tárolják őket.

2014. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Karton dobozban vannak, így jobban tárolhatók.

Lehet, hogy nem romlanak meg, de ahogy az első is írja, besérgulhat, esetleg megtámadják a molyok, vagy fogalmam sincs mi történhet még vele. Ja igen, a gumit a ruhákban megeheti az idő.

2014. febr. 4. 13:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Én eltenném,főleg ha megígértem...ahogy előttem írták el lehet tenni úgy,hogy ne legyen baja.És azért 1-1 kezdő ruhacsomag nagy segítség tud lenni!

Nálunk most a 2. gyerek használja a ruhákat,még szerintem a 3. babánk is fogja használni és aztán megkapja húgom.Főleg a csecsemő ruhák nem nagyon használódnak el,az első 6 hónap ruhái szerintem simán megmenthetők és sokáig használhatók!

Ha nektek most nem "létszükség",hogy eladd,akkor tedd el!

2014. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

35 éves vagyok, és az összes ruhám megvan még, amit baba- és gyerekkoromban hordtam, kinőttem, de még nem kopottak. Anyám mindig ajándékozott ezekből (az alig használtakat) olyanoknak, akiknek jól jött. A használtabbakat meg végül mégse adta oda senkinek. Semmi bajuk... Csak amiben gumi volt, az ment benne szét, mert a gumik már csak ilyenek. De az anyagok többsége szép maradt, mert a többségük tisztán lett eltéve a szekrények legfelső polcaira. Oda nem megy be por, se napfény, így szépek maradtak...


Abban az esetben lesznek csúnyák, ha por megy rájuk és még ezen felül napfény is éri őket. Pl. nekünk a lógatós szekrény ajtaja nem csukódik jól, és ott a 17-25 éves korom között hordott nadrágjaim jó ideje mozdítatlanul voltak... nemrég előszedtem itthonra egy tinikori nadrágomat, hogy abban takarítsak. Na annak az a része, ami kilátszott a beakasztott többi nadrág közül, ott látszik egy fakóbb csík... A napfény szűrődött be rá, de az is csak közvetve... És persze a por is jobban ott maradt, mert nem nyúltunk hozzá. Takarításhoz modnjuk ideális. :) Na de a fönti polcokon lévő babaruháim hófehérek...!


Fontos az is, hogy ne tedd zacskókba, zsákokba, főleg kukás zsákba ne! Ha picit is nedves valamelyik, akkor bepenészedhet.De ha ez nem is történik meg, akkor meg büdös lesz a műanyagtól... Amit elég nehéz kimosni utána...

Ha portól és napfénytől védenéd még pluszba, akkor inkább textil szatyrokba/zsákokba pakold, vagy varrj külön zsákot neki, esetleg takard le lepedővel. Csak levegőt kapjon, hogy szellőzhessen!


Így bármeddig szépek maradnak. 10-15 évig is akár, utána már a gumis cuccok jó eséllyel megnyúlnak, de a többi korlátlan...

A ruhamoly ellen is érdemes védekezni...

2014. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ruhamoly ellen 1-1 intenzívebb illatú szappan is megteszi.

Vagy egy tasak levendula. De spéci cuccokat is árulnak moly ellen.

2014. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor bízom benne, hogy kibírják :)
2014. febr. 4. 13:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Nővérem is elrakta nekem a kisruhákat. Az ő nagyobbik gyereke 10 éves, az én legkisebbem 1. Persze valamelyik kinyúlt, meg a gumi sokban tönkrement, de azért jó pár kibírt 9 évet és 5 gyereket. Csak simán dobozba meg zacskóba tette.
2014. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam hordta az én illetve a húgom babaruháinak egy részét, ami unisex. Semmi bajuk nem volt, mondjuk száraz, pormentes helyen voltak tárolva, tehát nem az udvaron vagy a fészerben. Semmi bajuk nem volt. Sőt nagyon szeretem őket, mert nagy része frottírok, és sokkal jobban összetartja a gyerkőcöt, így könnyebb tartani (nehéz ezt így megfogalmazni, de ha látja az ember, akkor érti miről van szó). Bőrét nem bántotta, nem lett sem kiütéses, sem ekcémás tőlük.
2014. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!