Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság Magyarországon egyre...

Manapság Magyarországon egyre elterjedtebb, hogy 2 keresztnevet adnak a gyereknek?

Figyelt kérdés
És mi van azzal, akinek a vezetékneve is egy keresztnév?
2014. febr. 7. 09:42
1 2
 11/14 zabmester ***** válasza:
Szerintem sem újkeletű dolog a két utónév adása. Nekem is kettő van, apukámnak is, és mindkét nagyapámnak is. A fiamnak is kettő van, leginkább azért, mert két olyan név is volt, ami tetszett, bár tény, hogy csak az egyiket használjuk. De ismerek olyat is (felnőttet), aki mindkettőt használja. Van olyan ismerősöm, akit a családja Annának szólít, a barátai viszont Lucának (nem így hívják, csak példának írtam), mert neki az jobban tetszett, és felnőttként már így mutatkozott be új társaságban.
2014. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Legalábbis nem gyakoribb, mint régen. Nekem a családomban minden idősebb embernek 2 keresztneve van, és a munkám során is több száz emberrel dolgozom, legalábbis papíron és az 50 felettieknek szinte mind 2 keresztnevük van.
2014. febr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Alex Fly ***** válasza:
Ahogy én látom, időnként egy, időnként 2 keresztnév adása a gyakoribb. És -habár erre adataim nincsenek- nem kizárt, hogy tájegységenként is változhat...
2018. ápr. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen fölösleges két név, úgyis csak az egyiket használja. Nekem is csak egy van. Öcsémnek viszont kettő. Legtöbb helyen ő sem használja a másodikat, csak hivatalos esetekben.
2022. aug. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!