Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki egyetemre jár gyerek mellett? Meséltek?

Figyelt kérdés

Melyik suliba jártok?

Mikor van időtök tanulni?

Hogy megy az iskola, és milyen babával a vizsgaidőszak?

Milyen módszerek váltak be, amivel könnyebb a suli?


2014. febr. 10. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Pszichológiára jártam babával, most 2,5 éves lesz a lányunk, amikor szülésznőnek kezdek tanulni.



18-25 hetesen csináltam végig még egy vizsgaidőszakot, utána passzív féléven voltam, 5 hónapos volt a lányunk, amikor egyéni tanulmányi renddel ismét aktív félévbe kezdtem. Csak szemináriumokra jártam be, az egyetemtől 5 percre laktunk, plusz akkor még a férjem is PhD hallgató volt, szintén 10 percre volt tőlünk a munkhelye, hazaugrott, míg órán voltam, aztán váltottuk egymást, vagy húgom segített míg bementem (heti 2x1,5 óra volt, nem volt vész). Simán ment. A vizsgaidőszak bazi nehéz volt, a lányunk akkor kezdett igazán a fogzásba, de hála Istennek jó alvó maradt, így az alvásai alatt tanultam, nagyon kimerültem a végére, de többnyire sikeresen teljesült minden. Közben a férjemnek rezidensi helyett ajánlottak, a PhD-t levelezőn kellett folytatnia, és főmunkaidőbe állt (addig csak ügyelt havonta 3x, nem dolgozott, csak kutatott) így úgy határoztunk, hogy a következő félévet még átevickélem, és ha azzal végzek, akkor már csak az államvizsga féléve marad. Ezt mindenképpen halasztani akartam, mert már csak 3 finanszírozott félévem van, ha befejeztem volna a pszichót, a szülésznőt kezdetektől költségesen tanulhattam volna. Így az most halasztódik, szeptembertől ha az Isten is úgy akarja kezdem a szülésznő képzést. Ez Nyíregyházán lesz, én debreceni vagyok, előreláthatólag hetente 3 napon reggel 8ra vonatozom át Nyíregyre, a kislányunk pedig bölcsis lesz (mindenképp menne bölcsibe két és fél évesen), akkor is, ha itthon lennék, apukája viszi, én hozom. A maradék két napon csak délelőttökön fog járni bölcsizni, délre megyek érte, a szabad délelőttöket pedig igyekszem majd tanulással tölteni. Hát kb. így. :)

2014. febr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem semmi! Ügyesek vagytok, jól szerveztek! :) Sok sikert a köv. suliban is! :)
2014. febr. 10. 14:39
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Köszönjük, de még így is volt, hogy a hajamat téptem. :) Nagyon nehéz időszak volt, most, hogy bölcsis lesz a kisasszony, egészen más lesz már. :)


Te milyen iskolába jársz?

2014. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

2. diplomáért izzatok vért, jog.... éjszaka tanulok, férjem igyekszik segíteni, 10 esetből 9x nem sikerül, mamák..: egyik szívesebben jár hétvégén barátnőzni, még 2,5 éves a lányunk, de 1 kezemen meg tudom számolni, hányszor hagytuk rá, max. 1 órára. Nem hibáztatom, nem egy nagyi típus :) anyámnak idegrendszeri betegsége van, rá nem hagyjuk. Sógornőm nem vállalja, mondván: sok a dolga (egész nap otthon ül) így maradnak az éjszakák, és NE vegyétek siránkoznásnak, mert nem az, csak pl. anyósom verte a mellét, hogy majd ő! Majd heti 2x2 órára elvállalja a kicsit(hétvégén), de nem lett belőle semmi. 8órában dolgozom, elmegyek a kicsiért, hazaérünk, vacsit csinálunk, elmeséli, mi volt a bölcsibe, játszunk, fürdés alvás. Letusolok, és leülök kb 11ig tanulni. Most ez vált be legutóbb. Előző félévben pedig úgy, hogy lefeküdtem emberi időben, pl. mikor a lányunk elaludt, és felkeltem éjjel 2kor, nyomtam 6ig, 1 óra alvás és indult a nap. Valahogy ez most fordult és az előbbi varriáció megy. Mivel magolnom kell, így nem tudok tanácsot adni, inkább az időbeosztásodtól függhet a dolog :)

1dolog, ami talán beválik, és merem ajánlani: Vegyél egy sima füzetet, vagy A/4-es lapot, és ha pl. kell fogalmakat vagy ilyesmiket tanulnod, akkor írd fel középre, majd színes filcekkel, vagy ceruzákkal kezd el jegyzetelni, nyilazni, gondolatjelekkel írni a fontos dolgokat. Nekem ez a szín-es dolog vált be, és csak a nap végi tanulásnál jött be (11ig).

2014. febr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

OFF: első vagyok, én is jogon kezdtem anno, gimi után, két év után viszont otthagytam, az rettenetes, szörnyű kínzás, hős, aki egyáltalán végig bírja olvasni alvás és kényszergondolatok nélkül. :S


Sok sikert hozzá utolsó, tudom, mekkora szívás... :/

2014. febr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket :) mérnöknek tanulok, inkább érteni kell, számolások, nem magolós. De a képleteknél tud segíteni a színezés :) köszi! Segítségem nincs, csak a férjem, de ő sokat tud :) gondoltam most ötleteket gyűjtök, hogy ki-hogyan csinálja :) Nem semmi, éjjel felkeltél tanulni? Hosszú távon még jó, hogy nem lettél rosszul!
2014. febr. 10. 14:51
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Köszii! Akkor tudod, hogy 70% szerencse és 30% tudás kell.. van, hogy beleesem a 70%-ba, van hogy nem. :) Épp váltottam egyetemet, a 'régi' nem volt család - barát, sem munkahely - barát (heti 3 nap katalógusos előadások, de aki levelezőn van, az általában vagy pici gyerekes, GYES-en, GYED-en lévő anyuka, vagy dolgozó ember, szóval a munkáltató szava szent, persze hogy annak sem tetszik, hogy elkéri magát az ember "suliba". :D

Most meg úgy járok, hogy nem járok, csak ha nagyon muszáj, és akkor is szombaton vannak órák(ez a valódi család-munkahely - barát kar) , így utazok és belülök, hazafelé meg zenét hallgatok, a heteim csak egy 'kis'magolással vannak leterhelve, és csak vizsgázni kell járnom :))) ki kell tartani, hosszú távon közös érdek, talán egy kis előrébb jutás, stb..így férjem is kitart, meg én is, meg a lányunk is! Megfordult a fejemben, hogy feladom, de elmúltam 30, és az, hogy elölről kezdjek egy másik egyetemet, ráálljon az agyam, na neee...öngyilkos tudnék lenni... :) így marad ez. Szánalmasnak érzem magam sokszor, de az csak vizsgaidőszakban van. :D

2014. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

:D Igen, tudom... Én az ELTE-n tanultam nappalin, és az volt a legeslegszebb, amikor az alkotmányjog beugrón megbuktam egy és helyett mondott illetve miatt (gondolkoztam, és kicsúszott egy illetve, aztán már nem volt mentség...). Ez a 3. félévben volt, végül sikerült az alk.jog, de eldöntöttem, hogy otthagyom. Utáltam az egészet.


Én is sokszor éreztem azt vizsgaidőszakokban, hogy megőőőőőőrülök, ha tovább kell csinálnom.

2014. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Így van, képleteknél külön-külön más színekkel, vagy esetleg felírsz egy támpontot, vagy aminek a képlete kell, nyilazol, és karikákat rajzolsz, abba beleírod, és átsatíozod halványan színes cerkával, addig is jegyzi az agyad, még ha nem is tűnik fel. Én is mérnök vagyok eredetibe, csak szakmát tévesztettem és a jogban látok több lehetőséget... már akkor is színekkel tanultam! :) Drukk, menni fog, ügyes vagy!! :)
2014. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
8.! Szintén Alk.jog sztorim: Bemegyek, záporoznak az arcomba a kérdések, már 2 órája vagyok bent, és kérdez egy olyat, amiről halvány lila ibolyám se volt, mardos a lelkiismeret, csesszemmeg, ezt tuti nem néztem át, (kiderült, nem is volt anyag) 150%-os tudásra, és az utolsó, egyetlen rossz válaszom után kivágtak egy egyessel, 5évet öregedtem. UV hét, ugyan ez a tanár, ám akkor már 200%-os tudással mentem. Megkérdezte, miből rántott meg, elmondtam, oké, kezdjem el mondani... Mondom-mondom, közli: nem jó, köszöni, fáradjak ki, vegyem fel újra a tárgyat. Azt mondtam, ami a könyvbe, írásba le volt fektetve. :D egy titka van: ha kivágnak az ablakon, le kell ...-ni és bemászni az ablakon. Sok sok kitartás meghozza az eredményt.
2014. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!