Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülő szemmel örülnél ha a...

Szülő szemmel örülnél ha a bölcsődébe járó gyereked közösségébe cigány gyerek járna?

Figyelt kérdés

Persze a család ápolatlan, retkes, büdös, koszos és még lop is.

Ezek után ha nem esetleg zavarna mit tennél? Szólnál a vezetőnőnek...stb vagy tovább lépnél magasabb személyekhez?


2009. dec. 8. 17:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerintem akinek retkesek a gyerekei annak nincsen pénze bölcsödére. Függetlenül a bőrszinétől. Szovla feltételezem ez egy fiktív kérdés.
2009. dec. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A fiam csoportjába jár cigány gyerek. De mondjuk se nem büdös, se nem koszos. A családját nem láttam, csak az anyját, olyan kis egyszerű, kedves csaj, elég fiatal, mondjuk én is az vagyok. Mármint fiatal :)

A koszosság, lopás nem függ össze azzal, hogy valaki cigány-e. Ha a bölcsiben lopás történne, pl. a gyerekem szekrényéből kivennének valamit, akkor természetesen szólnék a vezetőnek. Azzal nem sokat tudnék csinálni, hogy a szülők koszosak vagy bármi, mondjuk arra van egy szabály, hogy a gyereket csak tisztán lehet bevinni, és a mi bölcsinkben eléggé betartatják a szabályokat. Szóval nem tudnék, és nem is kéne mit kezdenem az ilyen emberekkel

2009. dec. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
45%
Ez a kérdés provokáció? Kedves kérdező?
2009. dec. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés valós. A gyerek pedig védelembe vett. Csak jövőre fog szokni. Nem dolgozik egyik szülő se, de mivel védelembe vett így jöhet. Én nagyon utálom őket, mármint a cigányokat, nekem mind1ik egyforma. Persze vannak kivételek, de nagyon ritka.
2009. dec. 8. 23:48
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha a kérdés csak jövőre aktuális, akkor minek gyártod már most a problémát magadnak? Amúgy sem a szüleivel fog egy csoportba járni a gyereked, hanem egy szintén gyerekkel.
2009. dec. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A legelső válaszoló vagyok.

Azon én is elgondolkodtam, hogy a bölcsibe, csak azok mehetnek, akik szülei dolgoznak.

Oviba, meg muszáj (azt hiszem), mert akkor nem kapnak rendszeres gyermekvédelmi támogatást.

De ha olyan koszosak, lopósok, akkor erősen kétlem, hogy dolgozni mennek, ráadásul még fizetnek is ezért.(étkezésre gondolok)


Javítson ki valaki ha tévedek.

2009. dec. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: faji hovatartozásra való tekintet nélkül zavarna egy ilyen gyerek, család.

Másrészt ha kifejezetten arra vagy kíváncsi, hogy cigány gyereknél zavarna-e, igen.

Lehet megkövezni, de ez van. Az okokról nem írok, mert a kérdés nem erről szólt.

És kedves egyik előző válaszolónak szeretném elmondani, szerintem nem provokáló a kérdés. Csak ma már minden ilyesmit ennek titulálnak a politika miatt.


A kérdéshez még: igen, szólnék a vezetőnek, és ha nem történik semmi, akkor kitalálnám, mit tegyek.

De igazság szerint most azért hajtunk a férjemmel, hogy ezzel ne legyen gond és abba az oviba, iskolába írathassam a gyerekemet, amelyikbe akarom. És nem (csak) a cigányok miatt, hanem a mai oktatási színvonal mélyrepülése miatt is. k

2009. dec. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A legkisebb sógorom azt tanulta a roma ovis társától(azt hiszem már ovis volt), hogy a szoba közepére is lehet sz*rni.

Sajnos nálunk elég sok roma van, és nem éppen a felsőbb rétegekből. Néha a gyerekeken verés nyomait látni, koszosak, ápolatlanok, és már a legkisebbek is "nagyonszépen" beszélnek, illetve aggresszívek. Megmondom őszintén nem szivesen engedem össze ilyen társasággal a gyermekemet.

(nálunk konkrétan egy komplet játszóteret loptak el, nincs játszóterünk azóta, csak az egyik zárt lakóparkban, vagy ha az udvarra telepítesz magadnak)

2009. dec. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
az egyik válaszolónak. a védelembe vett gyerek ingyenes, tehát nem kell étkezésre fizetni.
2009. dec. 9. 18:11
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem semmi amiket írtatok, amúgy én sem örülnék,ha retkes, büdös, lopós gyerek járna az óvodába ahol egy csoportba járna a gyerekemmel.
2011. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!