Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második, vagy többedik gyerek...

Második, vagy többedik gyerek nevének kiválasztásakor mennyire fontos, hogy passzoljon stílusban a testvére nevéhez?

Figyelt kérdés
Néha találkozom olyannal, akinél az egyik 2 keresztneve van, a másiknak csak 1. Az egyiknek magyaros, a másiknak modern. Nem tudom, erre figyeltek, vagy csak a hangzás számít inkább? Én több olyat ismerek, aki figyel a részletekre.
2014. febr. 12. 13:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igen, a stílus fontos szerintem.

Nem tudom, nekem kicsit fura lenne egy Elemér - Benett testvérpár :D

2014. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nálunk csak az számít,hogy mivel az elsőnek is 2 keresztneve van a következőnek is az lesz,menjen a vezetéknévhez és tetsszen nekünk lényegtelen az eredete,meg valamiért ami tetszik mindig passzol a fiaméhoz.
2014. febr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Szerintem az nem véletlen. Nem tudatos, de működik.
2014. febr. 12. 14:55
 14/16 anonim ***** válasza:
Szia nem számít hogy a másik gyerek nevéhez passzoljon. Nem fognak örök èletükben kéz a kézben lenni... Minden gyerek egyedi. Passzoljon a keresztnévhez és nektek tetsszen amikor adjátok neki, de nem divatból döntenék mert a ma divatos nevek elavulnak mire felnő a gyerek..
2014. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 zabmester ***** válasza:
Erre nem kimondottan fektettünk hangsúlyt, amikor a második babának a neve szóba került, de azért nyilván az ízlésem nem lett más az évek alatt. Mondjuk nálunk az is közrejátszik, hogy a fiamnak nem a párom az apukája, neki még egyedül választottam nevet (részben), viszont ha jön a kistesó, neki már közösen választunk (illetve már most ki van választva), itt azért kellett némi kompromisszum is. Például a fiamnak két neve van, de a tesónak csak egy lesz. Én szerettem volna kettőt, a páromnak viszont ez nem tetszik, ráhagytam, hogy oké, akkor legyen csak egy, mert annyira azért nem ragaszkodom a két névhez. Abban biztos voltam, hogy nem szeretnék "öreges" nevet, sem olyat, amit más országban nem tudnak kimondani. Ez igaz a fiam nevére is, és a kistestvér nevére is igaz lesz, ebben mindketten egyet is értettünk névválasztáskor. Szóval ennyiben hasonló lesz a két gyerek neve, de nem azért, hogy a két gyereknek passzoljon a neve, hanem mert ezeket a szempontokat régen is fontosnak tartottam, meg most is. Viszont abban különbség lesz, hogy a fiam neve viszonylag gyakori, a kistestvéré ennél ritkább lesz (bár nem olyan név, ami teljesen ismeretlen lenne, inkább csak nem szokványos).
2014. febr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mivel nekem és a férjemnek is kettő keresztneve van, ezért kettőt adtunk mindkét gyerekünknek. Kornél Zsigmond és Zsófia Katalin. K betűs vezetéknévvel: KKZs és KZsK a monogramjuk. A Katalin nevet már tudatosan választottuk, de mondjuk más nem is nagyon jött szóba. Valahogy adta magát.
2014. febr. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!