Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Annyira tanácstalan vagyok!...

Annyira tanácstalan vagyok! Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Szóval 13 hónapos a lányunk.Én jelenleg GYED-en vagyok.

Ahol eddig dolgoztam,oda nem szeretnék vissza menni.

Viszont most megtaláltam álmaim állását,amit viccből meg is pályáztam.Behívtak,hogy esélyes vagyok a munkára.

De már jövőhéten kezdeni kellene,ha megkapom.

A lányom még szopizik napi 2-3x.Éjjel is ébred még párszor.

A férjem is sokat dolgozik,nem tud rá ügyelni.A nagyszülők is dolgoznak.Nincs kire bíznom, míg én is dolgoznék.Nem szorulunk rá a pénzre,jól élünk így is,de én annyira szeretném ezt a munkát.

Ti hogy döntenétek?Elfogadnátok,vagy maradnátok itthon még 1 évet,mert ha betölti a kettőt,akkor úgyis mennék dolgozni.Adjam most bölcsibe?Vagy családi napközi?Vagy keressek mellé bébiszittert?Nem tudom.Annyira tanácstalan vagyok.A férjem azt szeretné,hogy maradjak még itthon,de akkor elvesztem ezt a nagyon jó munkát.

Segítsetek,kérlek!!


2014. febr. 12. 14:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Ebben a helyzetben én mennék. A pénz mindig kell, állást pedig nem dobálnak utánad. Családi napközibe vagy bölcsibe próbálnám adni, addig bébiszitter, ha anyagilag bírjátok.
2014. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
Mennyit kéne távol lenned, ha elvállalnád a munkát (oda-vissza úttal együtt)? Van a közelben családi napközi, tudsz megbízható bébiszittert?
2014. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
56%
A gyerek érdeke legyen a legfontosabb. Ha ő még napi 2-3x szopik, akkor neki az nagy sokk lenne, ha egyik napról a másikra elmaradna. Ahhoz idő kellene, míg leszokik, és az nem 2 nap. Tehát én ebben a helyzetben nem vállalnám el, bármennyire is szeretném a munkát. A gyerekem fontosabb lenne.
2014. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
50%
Ez csak egy munka, egy év múlva is lesznek állások. A gyereked viszont felnő, és senki nem adja vissza neked azt az időt, amit nélküle töltöttél. Szerintem ne fogadd el.
2014. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
Őszinte leszek!!!Számomra a gyerek mindennél fontosabb lenne!!Ha nem vagytok rászorulva maradj vele mert amúgy is rá van szüksége nem másra!!!Ne legyél önző a a saját gyermekeddel szemben.Gondold meg jól megéri-e!!!!14hkm
2014. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Istenem!Annyira nehéz.Amit írtatok,mind igaz.Én is így látom őket.

Az egyik oldal,hogy a munka mindig kell,hogy az ember jól tudjon élni.

A másik,meg ott a lányom,akit imádok,és nem akarok lemaradni semmiről.Szüksége is van még rám.

Szerencsére nincs kötött munka idő.Kb. napi 4-5 órát kell bent töltenem,a többit itthonról is tudom végezni.

Csak igen,az a gond,hogy ha el is fogadom,idő kell még a picit átszoktatom másra.

Ajjj,annyira nehéz ez!

Köszönöm hogy írtatok!!

2014. febr. 12. 14:25
 7/23 A kérdező kommentje:
Ajj,ne pontozzátok le egymást!!Nekem minden válasz hasznos.Segítség kell,nem vita!!
2014. febr. 12. 14:26
 8/23 anonim ***** válasza:
75%
Én elfogadnám. Napi 4-5 óra nem sok, kibír annyit nélküled. A napi 2-3 szoptatás is meglenne még így is. Bölcsi vagy családi napközi. Lehet 1 év múlva fele ilyen jó munkát sem találnál.
2014. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

nézd! azt írod,nem vagytok rászorúlva a pénzre. és a nagyszülőkre sem tudsz számítani,a párod is azt mondja hogy ne menj vissza. sokat is szopizik,éjjel fel kell.

ezt összegezve: én nem mennék..

2014. febr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%
Én mindenképpen mennék,és neki állnék leszoktatnia szopiról hiszen már 1 éves is elmúlt,keress mellé egyelőre bébiszittert kapjon csak reggel és este tejet aztán szépen arról is leszoktatod és utána mehet bölcsibe.Szerintem igenis fontos,hogy az ember azt dolgozza amit szeretne,és ha még lehetőséged is van rá akkor ne szalaszd mert lehet soha többet nem lesz rá esélyed,már nem olyan kicsi a lányod és hozzá fog szokni,hogy dolgozol, semmi lelki törést nem szenved majd.
2014. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!