Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek nagyon...

Van itt olyan akinek nagyon kicsi a korkülönbség a gyerekei közt (1 max 1.5 év)?

Figyelt kérdés
A kislányom még csak 4 hónapos és úgy néz ki ismét babát várok. Mindig is kettőt szerettünk volna és örülök is, de egy picit megrémít ez a pici korkülönbség. Igazából a terhességtől is félek...emelgetni kell a picit, egyre nehezebb, nekem meg egyre kevesebb erőm lesz, emlékszem még milyen nehéz volt a vége felé...:) Mesélne nekem az aki ilyen helyzetben volt, hogy mi volt a legnehezebb, mi a legjobb? Mi volt a szülés után? Mikor jutottak túl a holtponton?
2014. febr. 14. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
13 hónap van közöttük. Most már jobb, hogy a kisebb is elmúlt 4, de az első évben fel kell kötni a gatyát rendesen.
2014. febr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónapos volt a pici, amikor terhes lettem. Volt egy 3 éves "nagyom" is. A vizsgálatokra el tudott kísérni a férjem, így nem volt gond, hogy hova teszem a gyerkőcöt addig. Szerencsére minden rendben volt a terhesség alatt. A 3. baba után volt a leggyorsabb a felépülés. Az első pár hét volt húzós, aztán összeszoktunk. A kis korkülönbségnél nagyon össze tudnak "nőni" a gyerekek. Nem bánom, hogy így alakult, eredetileg pár évvel későbbre terveztük hármaskát :D
2014. febr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A barátnőm akkor szült, mikor egy éves volt a kislánya. Hááát, szenvedés az egész. A kicsi állandóan ott ugrált az anyja hasán, amiben benne volt a kistesó, nem tudta emelni, cipelni, most két gyerekkel sem könnyebb. Kivan rendesen. A teste is, állandóan fáj a csípője, dereka a két egymás utáni gyors terhesség miatt. Szegény úgy érzi magát mint egy bálna. Azért nem hiába várják meg a 2-3 évet két gyerek között. Mindig azon viccelődünk, hogy egy "tenyészállatnak" érzi magát... Persze ha van egy szerető, gondoskodó férjed, aki segít a bevásárlásban, fürdetésben, cipekedésben, akkor könnyebb. Neki ez kimaradt, mert éjjel-nappal dolgozik az ura.
2014. febr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Két gyermekem között 11 hónap a különbség. Volt,h elegem volt ,írtam is ki ide kérdést,de persze volt kedves válaszoló,aki szerint nekem gyerek se való....

Terhesség el fog repülni,egyszerűen nem lesz időd magaddal foglalkozni, vége, nehéz. Szülés után volt egy újszülöttem és éppen fogzó 11 hónaposom,aki ráadásul szeparációs szorongásos idejében volt. Alvási időm napi 3-4órára csökkent. Hol egyik ébredt ,h éhes,hol a másik...Háztartás úszott az első évben. DE most már 4,5 éves és 5,5 évesek. Kicsi 1 éves korától szépen el vannak együtt. Nekem a bölcsi hozott megkönnyebülést, Igaz a kicsi 17 hónapos korától már vissza kellett mennem dolgozni. Ráadásul úgy voltak betegek,mire egyik kigyógyult,másik beteg lett. Első évben nem sokat tudtam dolgozni.

Most már nem betegesek, egybe nőttek, eljátszanak egymással,segítik egymást, nagyon jó testvérek. Na persze vannak veszekedések,verekedések,de ez minden testvér között van.

Terhesség végén a fiam mellettem feküdt,játszott az ágyon. Olyan édesen simogatta a pocakomat és mondogatta baba:) Nem volt féltékenység,most már van,de nem vészesen. Holtponton a kicsi 1 éves korában jutottunk túl. Minden pénteken jött anyum,nagyim segíteni. Vagy amikor tudtak...

2014. febr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és a szülés,gyors volt a másodiknál. Külön pakk volt összepakolva a nagyfiamnak is, ha nem tudna jönni senki vigyázzni rá,akkor vittem volna magammal. Védőnénivel is megvolt beszélve,h ha nem tudok mást,addig vigyázz rá a kórházba ,míg oda nem ér valaki érte. Párom annak idején rengeteget dolgozott. Anyum,anyós 50-70km-re tölünk. Így mivel idő volt az ide érkezésük,ezért lett így kitalálva.
2014. febr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A két kisebbik gyerekem között 17 hónap van, amikor a pici született, a nagyobbik lányom 3,5 éves volt. Nekem a második terhességem volt nehéz, amikor a nagylányom 15 hónapos volt. Egyáltalán nem bírtam emelni, és volt olyan nap, hogy alig bírtam felkelni az ágyból. Amikor a picivel voltam terhes, nem volt ilyen gondom, bírtam emelni is, kicsit nehéz volt úgy etetni a gyereket, hogy közben erős hányingerem volt, de nem volt vészes. Szóval a terhesség kiszámíthatatlan, hogy hogy fogod bírni. Szerencsém volt, az első hónapban volt segítségem, először férjem, majd a két nagymama volt itt. Egyébként mindkét nagymama messze lakik. Szerintem az első év a legnehezebb, a picivel is még sokat kell akkor foglalkozni. Nálunk, meg ismerősöknél is a pici 1 éves kora körül kezdtek el játszani egymással. Tudatosan lecsökkentettem a házimunka idejét, meg mindig előre megtervezem a napot, ki mikor eszik, mikor alszik, mikor fürdik, mikor főzök, stb., úgy azért szerintem lehet bírni.
2014. febr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Baratnom ket kislanya kozott 13 honap korkulombseg van. Neki akkor volt a legnehezebb amikor 14 honaposan elindult a nagyobbik meg mindenhol felallt. Mert ilyenkor mindig ugrik az ember, hogy valamit magara rant vagy nekieesik valaminek... A pici meg ott a kezedbe ugye vagy eppen szopizik... Mikor a pici a rombolo korszakat elte olyan 10 honaposan akkor a nagyobbik meg pont az alkoto meg epito korszakot. Hat ez sem volt egyszeru mert mindig sirassal vegzodott. En a kisfiammal voltam otthon gyesen es sokszor athoztam a nagyobbik lanyat mert nagyon jol elvoltak a kisfiammal igy a baratnom tudott kicsit a picivel is kettesbe lenni aztan ok is csatlakoztak. A jatszoterre az elejen ugy mentunk, hogy a pici hordozokendobe majd kenguruba volt. Amit elottem is irtak az ejszakazas sem volt egyszeru mert a nagy meg masfel eves koraig ebredt ejszaka es ugye az elejen a pici is tobbszor. Jelenleg mar 4 eves a nagy es 3 a pici. Nagyon jo latni oket. Imadnivalo mindket gyerekoc es nagyon osszenottek. Jo testverek es egyaltalan nincs gond veluk. A kisebbik nemreg kezdte az ovit ugyanott ahol a nagyobb van. A nagyobb meg nagyon vedelmezi es a picinek is olyan jo volt, hogy ott a nagyobb. Ahogy elnezem oket annyira szep egy csalad. De az eleje nehez volt. Neki a holtpont talan akkor volt amikor a nagyobb 2 eves lett. Tehat az elso ev volt nehez a masodikkal.
2014. febr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ne riasszon meg ,h az első év nehéz. Láttod,akik válaszoltunk,vagy éppen ismerőse történetét írta le,mind túl éltük. Egyik ismerősöm kb. ugyanígy lett terhes,ő elvetette a babát, mondván anyagilag az elsőnek mindent meg akar adni. Azóta is amikor láttom,h a gyerek minden fajta drága játékkal, márkás cuccokkal van ellátva,az jutt eszembe, h ezért a kistesónak kemény árat kellett fizetnie.

Neked ráadásul már anyagilag is jobb lesz,hála a kormányunk egyetlen normális új intézkedésének. kapni fogod a tgyás+gyedet,majd dupla gyed, aztán gyed+ gyes, meg dupla gyes. Nekem ezek még nem voltak.

2014. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó,ez szívszorító amit leírtál:(
2014. febr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!