Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha Angliában élek és szülöm...

Ha Angliában élek és szülöm meg gyermekemet, (tudva azt, hogy otthon kell anyakönyveztetnem, mivel itt még nem laktam eleget ahhoz, hogy itt elintézzék) hogyan kell anyakönyveztetnem?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Angliában be kell menned a magyar konzulátusra, vinned kell az Angliában kapott anyakönyvit és még pár másik papírt, amiről pontos felvilágosítást a helyi konzulátuson kellene kérned, mert lehetnek egyedi követelmények. A konzulátuson keresztül megkaphatjátok a babának az útlevelet és a magyar állampolgárságot. Az útlevél igénylés a magyar konzulátusokon keresztül elég sokáig szokott tartani - mindenhol más, de én ahol eddig érdeklődtem, ott mindenhol 3 hónapot mondtak. Így fog történni a gyermek anyakönyveztetése, amihez nem kell visszamenned Mo-ra.
2009. dec. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ
2009. dec. 28. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!