Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy egyre...

Mi lehet az oka, hogy egyre kevesebb nő akar gyereket?

Figyelt kérdés
Ráadásul olyanok, akik anyagilag sem állnak rosszul,ráadásul már 30 évesek is elmúltak? Mégis mire várnak ezek a nők?

2014. febr. 20. 17:45
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

9-es, amit belinkeltél, hát szavakat nem találok rá...

Nem azt mondom, hogy kötelező szülni, de látszik, hogy a nők egy része elindult egy elég abnormális irányba, ha a társadalom egészét nézzük. És ez nem csak Magyarországon van így, Nyugat-Európában is ha így folytatódik a fehér dédunokáink már kisebbségben lesznek.

2014. febr. 20. 18:30
 12/23 anonim ***** válasza:
70%

épp erre akartam kilukadni kérdező, azzal hogy fogyunk.

én sem értem amúgy aki ilyeneket ír az képtelen feltétel nélkül elfogadni egy embert, elfogadni olyannak amilyen az illető, korának megfelelően. Egy gyereknek az a dolga hogy kajla, gügyög, és bekakál. Viszont mérhetetlen örömöt és szeretet tud adni. Csak sajnos ez ma már nem számít. :(

2014. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
80%

"22 éves vagyok de már szeretnék családot, normális férjet. Csakhogy amint meghallják a férfiak, hogy nő létemre majd szülni is szeretnék, ráadásul vagyok olyan "szemtelen" hogy megfordul a fejemben a házasság, azonnal lelépnek. :("


Mondjuk ha az első randik egyikén már ezt hallják, nem csodálom...

2014. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
13-as, szerinted mi lehet ebben az olyan ijesztő? Szerintem normális, ha valaki nem csak annyira tartja magát, hogy kiélhessék rajtuk a férfiak a vágyaikat, aztán ha ráunnak repülhet a nő.
2014. febr. 20. 18:46
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

tény hogy ez nem az első randira való téma. De egy idő után szerintem igenis muszáj, hogy két fiatal beszélni tudjon erről. Mi is beszélgettünk már 22 évesen a házasságról a férjemmel, holott azt is tudtuk hogy még 3-4 évig nem időszerű.

Ha már 22 évesen sem tudnak erről beszélni, akkor később amikor majd ezen mennek szét, úgy fogják érezni hogy elpazaroltak 2-3 évet. Aztán ebből van az, hogy 30 évesen ráeszmélnek a "fiatalok" hogy nincs még egy komoly kapcsolatuk sem nem hogy gyerek vagy házasság...

ha szeretnéd megélni a dédunokáid, akkor 22 évesen már igenis kezdj bele egy komoly kapcsolatba (kvázi továbbtanulás után hisz első a tanulás). Akkor onnantól min. 2-3 év együtt lakás, mire összeházasodtok 25-26 éves leszel és örülhetsz ha megszülöd a két gyereked 30 év előtt.

Én ezt helyeslem, nem szeretem ha valaki tesze tosza, nem halad előre csak bulizik. A bulizásra, lébecolásra ott a gimi meg a fősuli. 22-23 éves emberek igenis legyenek felnőttek ahogy a mi nagyszüleink is azok voltak.

Kár hogy nem erre tart a világ, mert amíg a valóságshowban olyan embereket állítanak elénk példának, aki börtönviselt, vagy épp 20 évesen érettségije sincs mert előbb akar karriert és aztán tovább tanulni addig mit várunk???

2014. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

9. vagyok

Kerdezö, de gondolom nem az összes valaszt lattad.

Nem azert linkeltem be, mert esetleg en is ugy gondolkodom, mint az ott nyilatkozo nök/lanyok, hanem mert sokan vannak akik igy gondoljak es itt nem csak a valaszadokra gondolok.

Az en csaladomban, környezetemben is nagyon sok ilyen gondolkodasu 30 feletti nö van.

Amugy 26 vagyok es 40 hetes kismama..

2014. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%
nem olvastam végig a kommenteket,de szerintem vagy nincs partner,vagy puszta önzőség meg kényelem az oka.
2014. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
62%

"A bulizásra, lébecolásra ott a gimi meg a fősuli. 22-23 éves emberek igenis legyenek felnőttek"


22-23 évesen még bőven főiskolás az ember, ma egy normális szak nem 3 hanem 5 évesek.



Én egyáltalán nem látom a környezetemben, hogy ne akarnának gyereket, de egy 22-24 éves aki nem minimálbéren akar tengődni 30 év múlva is az tanul, mégis hova szülne a barátnője?

2014. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
35%
nagyon sokan későn találnak hozzá ideális partnert, és sok ilyen esetben már orvosi problémák vannak
2014. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
46%
Karrierizmus, a média hatása, szingli divat, emberi kapcsolatok és kommunikáció silanyulasa. Értékrend általánosságban lenullazodott, a nagybetűs értékek, (csalad, tisztelet, megbecsülés, tolerancia) elvesztették prioritasukat, főleg az amerikai filmek, tv hatására, a fiatalok torz példaképekkel azonosulnak, pl. Sarah Jessica Parker- Szex és New York. Az egó és az önzés került előtérbe " légy önmagad" "mert megerdemlem" efy gyermek odaadó nevelése ugy van feltüntetve mintha onnantól az embernek el kene adnia magát. Az "önmegvalósitast" az önös érdekek és vágyak beteljesítésében látják, nem a szolgálatban és alázatban
2014. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!