Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem megbuktam mint...

Úgy érzem megbuktam mint anya, mint nevelőanya. Vagy túlreagálom, és csak ostorozom magam?

Figyelt kérdés

Nevelt kislányom (7) szeret, én is őt, jó a kapcsolatunk. Szép élete van, jóra neveljük, igazmondásra. 4 éves kora óta vagyok vele, a szülőanyja nincs a képben.

Szeptember óta iskolás, van egy kislány, aki szóban bántja, gonoszkodik vele. Gondoltam ezt oldják meg maguk között. De már nem 1x volt, hogy a cuccait rongálta, és nem álltam meg szó nélkül, beszéltem a másik kislány anyukájával, és a tanárnőkkel. Kiderült, hogy a másik kislány is hibás, de a nevelt lányom is sokmindent másképp adott elő itthon, hazudozott. Aztán mikor már forrósodott a helyzet, bevallotta, mégse úgy volt teljesen ahogy azt előadta. Hitelét vesztette amit a másik anyukának mondtam a gyermekéről, mert hittem az enyémnek. Borzasztóan rosszul éreztem magam, szomorú voltam, és sírtam, mi nem arra neveltük, hogy ilyen legyen, hazudós, nem tudjuk miért csinálta, az apja is érthetetlenül áll a dologgal szemben. Sosem bántottuk, nem félemlítettük meg, rendes normális boldog gyerek.. Csak ez.. Lehet ezt örökölni? A szülőanyja ilyen, egy igaz szava nincsen, még amit kérdez az is hazugság..


A másik dolog a kisfiam (21 hónapos) ma majdnem betörte az ablakot, elvettem tőle azt a tárgyat amivel majdnem sikerült neki. Talált egy másikat és megint hozzávágta az ablakhoz, 2-t ráütöttem a csöpp kis kezére, nem sírt, csak rám nézett azokkal a hatalmas boci szemeivel, és bár nem ütöttem nagyot, bepirosodott neki. Mondanom sem kell egyből megbántam, megpusziltam neki, átölteltem és elkezdtem sírni. Megkérdezte "anya mért sírsz?" Istenem, olyan rossz volt, csak azt tudtam neki hajtogatni, hogy "ne haragudj, szeretlek" Ő meg erre mondta, hogy "énis szeretlek" Meg se érdemlem, ilyen ember, mint én, olyan semminek érzem magam. Megütöm a gyerekem, milyen anya vagyok? Meg se érdemlem, a születendő lányomat (31 hkm vagyok) Tudom, a hormonok is benne vannak, de nem foghatom arra, hogy szörnyű embernek érzem most magam.


Bocsánat kicsit hosszú lett, köszönöm aki elolvasta..:-(



2014. febr. 21. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Valóban nem volt szép dolog megütni a kezét, de ettől nem lettél "szaranya". Elvesztetted a türelmed, de szerintem tanulták a történtekből. Azt viszont ne mondd, hogy nem érdemled meg a születendő lányodat.
2014. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen túlreagálod a dolgokat, dolgoznak benned a hormonok. A nagylány pont abban a korban van, amikor szeretnek hazudozni, füllenteni, ezt sajnos nem tudod kikerülni, sokat kell vele beszélgetni, elmondani mit és miért nem szabad. A kicsi pedig próbálgatja a határait, dackorszakban van. Semmi rossz nincs 1-2 kézrecsapásban, mert a szép vagy az erélyes szó sokszor semmit nem használ. Viszont azzal, hogy még te fakadsz ezért a gyerek előtt sírva saját magadnak mondasz ellent, mintha meg sem érdemelte volna. Igenis megérdemelte, meg kell tanulnia mit lehet és mit nem. Kénye kedvére nem tehet azt amit akar.
2014. febr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja ha ráütsz a kezére,de ha elbőgöd magad akkor nem fog komolyan venni,mert semmi következetesség nincs abban ha megbünteted majd bocsánatot kérsz.
2014. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az anyák 90%-a BIZTOSAN ráütött már a gyereke kezére. Persze nem erősen, inkább nevezzük legyintésnek. Akkor hibáztál amikor rögtön kifakadtál, és megölelted. Mit tanul a gyerek? Ha rossz vagyok ráütnek a kezemre, de utána ölelgetnek, szeretnek. Régen a mienkre is rávertek, anyáinkéra is, és így tovább. Nem hat minden gyerekre a szép szó. Az a nagy feladat, hogy itt megállj. Hogy ne menj tovább, ne üss egyre erősebbet, ne üss az arcára, ne rázd meg, ne rángasd, ne szorongasd, ne kiabálj.
2014. febr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na nálunk pont ez a szitu van. Annyi különbséggel, hogy párom kislánya 6 éves még nagycsoportos. 3,5 éve nevelem én a kislányt azóta az anyja nem is jelentkezett. Van aki eltűri az apró hazugság, nekem viszont szerintem a normálisnál is nagyobb az igazságérzetem ez adódik a személyiségemből is, valamint hogy kiskoromban ezt szó szerint belém verték, hogy ne hazudjak. És ezt így is gondolom. Vannak minden embernek hibái, de a hazugságot nem ebbe a kategóriába sorolom, mert ez tudatos hiba ami rengeteg problémát okozhat. Úgy vagyok vele az egyenes és őszinte út a legrövidebb. Na szóval párom kislányát is mindig arra nevelem, hogy legyen őszinte, mondjon el mindent nyugodtan eddig nem is volt gond, de mostanában elkezdte a füllentéseket. Ilyenkor már a szeme állásából látom (lehajtja a fejét és olyan furán néz felfelé a nagy szemeivel, a hangja is megváltozik nagyon mókás:)) nszóval elkezdte a "kottázást". Ilyenkor fel tudnám képelni amiért én mindent megcsinálok neki, foglalkozok vele jobban mint mással a saját anyja, azt lesem mi a jó neki, mivel tudnék kedvezni és erre elkezdi a füllentéseket. Szerencsére eddig nem fordult olyan sűrűn elő, viszont én nem hagyom annyiba. Ha most ráhagyod a füllentésekből később hazugságok lesznek, abból pedig elég torz jellem is alakulhat szóval ebből ne engedj. Az hogy örökölheti-e, hát szerintem nevelés kérdése sajnos párom se valami őszinte típus de nem gondolnám, hogy ezt nem lehetne kinevelni. Szeretettel, sok beszélgetéssel, de ha arról van szó akár keményebb nevelési eszközökkel is. Le lehet pontozni de nekem nem lenne lelkiismeret furdalásom egy kézre csapás, vagy egy szájra csapás miatt. Nálunk például most a flegmás időszak van, tanulják egymástól a hülyeséget az oviban és bár büszke nem vagyok rá, de amikor egész nap azt néztem mi a jó a kislánynak, csináltam neki azt a jelmezt amit kitalált, egész nap együtt lógtunk, fagyiztunk és este elkezdett velem flegmázni meg olyanokat mondani hogy haragszik rám hát bizony kapott a szájára és elmagyaráztam neki hogy tudja már kivel beszél. Lehet velem viccelődni, értek is a gyerekek nyelvén de a tiszteletlenséget és a hazugságot nem viselem el. Utána olyan szépen tudott viselkedni, 10 perc múlva már jött meg bújt hozzám. és nincs lelkiismeret furdalásom kicsit sem.
2014. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, csak annyit még én is kismama vagyok, most várom a közös babánkat és tudom, hogy vele se fogok másként bánni. Úgy vagyok vele a gyerek az gyerek, mind1 ki szülte ugyan az jár nekik, de ugyanúgy a tisztelet viszont jár. Szóval ne érezd magad rossznak, ugyan olyan jó anya vagy attól. Akkor lennél rossz ha ok nélkül vernéd meg szidnád a gyerekeidet. Az hogy majdnem kiverte az ablakot, te elvetted tőle és ő ennek ellenére ugyanúgy megcsinálta ezért rácsaptál a kezére hát bumm...majd megtanulja hogy legközelebb nem dobálja. A lényeg hogy legyél következetes, ez hogy utána sírtál ezzel van inkább probléma. Én egyébként próbálok úgy tekinteni a gyerekekre mintha kis mini felnőttek lennének, ugyanúgy megadom én is a tiszteletet nekik nem hülyék ők csak még kis tudatlanok és az ő kis szintjükön kell nevelni őket. Egy kis pár évesnek lehet magyarázhatsz te órákat nem feltétlen érti meg, de azt hogy kicsit rácsapsz a fenekére vagy a kezére ebből tudja hogy nem szabad. Lehet jön majd a sok anyuka véres szemekkel, hogy de verem a gyereket. De egy rácsapás meg az hogy verik a gyereket óriási különbség.
2014. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Túlreagálod. Kismama vagy, pici gyereked van, a lányod pedig tett valamit, ami miatt csalódtál benne. Megnyugtatlak, ez életkori sajátosság, más gyerek is mond olyat, ami nem teljesen igaz. Rossz szembesülni vele, de van ilyen. Maradj következetes, senkinek nem esett baja, nem kell kiborulni. Viszont a kislánynál akár testvérféltékenység is lehet a kiváltó oka a viselkedésének, érdemes vele sokat beszélgetni, játszani.
2014. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Testvérféltékenység az biztosan nincs, imádják egymást szerencsére!

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. febr. 24. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!