Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy pszichológus értesíti a...

Egy pszichológus értesíti a gyámügyet, ha az anya állapotát veszélyesnek ítéli a gyermekre?

Figyelt kérdés
Ha egy labilis, gyermekét (amúgy példásan) egyedül nevelő anya sötét gondolatokat oszt meg a magán pszichológusával, amik alapján az úgy ítéli meg, hogy az anya akár veszélyes is lehet a gyermekre, milyen lépéseket tehet a pszichológus és mik a kötelezettségei?
2014. febr. 4. 04:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Milyen gondolatok es pontosan miert jarsz pszichologushoz?
2014. febr. 4. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Nekem öngyilkos gondolataim voltak, konkretan nonstop azon járt az agyam, hogy hogyan es mikor kellene végeznek magammal. Az orvosom - en pszichiáterhez jártam- időnként kérdezett a gyerekrol es (mint utólag elmondta) mivel rola állandóan pozitívan es boldogan beszéltem, ugy ítélte, hogy nincs gond. Egyebkent igen, értesítette volna a gyamugyet.
2014. febr. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
ez nem túl jó... néha elképzelem, hogy megölöm a lányom. nem azért, mert meg szeretném tenni, vagy ellenállhatatlan késztetést érzek rá. inkább úgy, mint ahogy az ember elképzeli, hogy milyen szörnyű lenne, ha egy balesetben meghalnának a szerettei. elképzelem hogy elveszítem a kontrollt, megőrülök pár percre és megölöm. annyi ilyet hallani. mint az az anya, aki dunába sétált a babájával. olvastam a per részletes leírását, ahol azt mondta a nő, hogy nem tudja, miért tette, nem akarta, és sajnálja. elképzelem hogy ez mennyire iszonyú volna. megbomlani és valami szörnyűséget tenni. elképzelem a fájdalmat, és a halál megmásíthatatlan véglegességét. ilyenkor többnyire sírok. tudom magamról, teljes bizonyossággal, hogy sosem tenném meg. és egyéb módokon sem bántanám a lányom, soha nem is tettem, határtalanul szeretem, ő az, aki miatt még össze tudom magam szedni valamelyest, ő ad erőt, ő ad értelmet az életemnek. nem szeretem amikor elképzelem ezt a fájdalmat, hogy megölöm. nem akarok ilyeneket elképzelni. több kontrollt szeretnék a gondolataim felett, és jól esne megosztani ezt a pszichológusommal, és segítséget kérni ebben, de nagyon félek, hogy ő nem bízna benne, hogy valóban sosem tenném meg, hisz még csak kétszer egy órát voltam nála, ez nagyon kevés, pláne ha én is nehezen nyílok meg, nem ismerhet ennyi idő alatt, nem láthat még át rajtam, és tartok tőle, hogy a gyámügynél kötne ki a dolog. márpedig ha nem nevelhetném őt, na akkor tényleg összezuhannék...
2014. febr. 4. 08:44
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

De jó, azt hittem csak én gondolok efféléket.

Te a hétköznapjaidban sosem vagy durva a gyerekkel, sosem ordítasz rá, vagy lököd el, minden durvaság csak a fejedben létezik?

Szerintem nekem is kellene valaki szakember, de nekem pénzem sincs elmenni, meg félek is.

Én totál ki vagyok idegileg, hiába szeretem a lányom, nagyon sokszor elborul az agyam és ilyenkor jönnek olyan sötét gondolatok a fejembe, hogy de jó csend lenne, ha meghalna, volt már, hogy képzeletben a falhoz csapkodtam amíg csak élt, hogy végre nyugtom legyen.

Nem tudom, hogy ez depresszió-e, vagy mi, de iszonyatos érzés.

Normális állapotomban sosem ártanék neki, de ha valami "bekattan" nálam, akkor én sajnos sokszor fizikálisan, verbálisan is bántom a valóságban is.

Nagyon félek, hogy egyszer egy elborult elmeállapotomban úgy megsértem, hogy baja lesz, netán megölöm :(((

Fogalmam sincs mi ebből a kiút, de egyre rosszabb pedig még csak másfél éves a gyerek.

2014. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

nem, én nem vagyok durva vele a valóságban. 5 éves, és persze az 5 év alatt előfordultak kiborító helyzetek, amikor kiabáltam, vagy erősebben fogtam meg a karját, de szerintem bőven a normális és elfogadható határon belüliek ezek a kilengésem, mind a gyakoriságukat, mind az erőszakosságukat tekintve (vagyis ritkák és nem túl durvák). de már kisbaba korában befészkelte magát a gondolat a fejembe, hogy milyen könnyen kiolthatnám az életét. elég lenne csak egyszer elveszítenem az eszem. ez félelmetes. és olykor beleélem magam, hogy megtörténik. én is elképzelem a csöndet és az ürességet a holtteste felett. aztán elképzelem ahogy kitisztul a fejem, ahogy ráébredek a tettemre, és majd belepusztulok annyira fáj.

azt hiszem, amíg nem volt gyerekem, egyszerűen nem létezett ilyen súlyos vétek. az, hogy megölöm a gyerekem, minden szörnyűségen túltesz, amit gyermektelenként csak elképzelhettem. szinte felfoghatatlan a felelősség. és tök jó lenne erről beszélni a pszichomókussal, csak félek, hogy rossz vége lenne ha ezeket a gondolatokat kiadnám...

2014. febr. 4. 11:14
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

4 eves a kisfiam. Sotet gondolatok nekem is megfordulnak a fejembe. "Jo" olvasni, hogy nem vagyok ezzel egyedul. Nekem a vizbefojtas furdeskor a legrosszabb eddig. Sosem tennem meg de a gondolat ott van. Nekem tunderi kisfiam van, nem rossz napkozben sem, dacckorszak alatt sem volt egyelatalan semmi gondom vele. Kiabalni sem igen szoktam kiveve amikor veszejt latok. Mondjuk tuzhely fele nyul, meg akarja fogni a forro serpenyot stb. Dolgozom, kiegyensulyozott csalad, van szabadidom, szoval semmi gond de megeis ezek a szornyu gondolatok. :( En sokszor aludni sem tudok miattuk. :(

A vizbefolytas mellett meg van felgyujtom a hazat es a gyerek beleeg, masok elraboljak, megolik es inkabb nem is fokozom. :(

2014. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm az őszinteségeteket. ez alapján azt gondolom, biztosan sokan vagyunk ezzel így. talán bátrabb leszek a pszichológussal... még nem tudom. vajon akik tényleg megölik a gyermekeiket, ők is így kezdik? egy-egy sötét gondolattal? próbálom azzal nyugtatni magam, hogy ezek a képzelgések valójában az óriási felelősségérzetből fakadó irracionális félelmek. hogy talán pont azért bukkannak fel ezek a gondolatok, mert nagyon is felelősséget érzek a lányom iránt. és ezek a rémes képek tulajdonképpen annak a természetes mindennapi kérdésnek a lélekben való durva elburjánzása, hogy "alkalmas vagyok arra, hogy felelősséggel tartozzam egy életért?"; köznapi kérdésként feltéve: "jó anya vagyok?"; és ha már ezt a kérdést felteszi magának az ember, akkor annyira csak nem lehet rossz, nem? hisz ez azt jelenti, nagyon is jó anyák akarunk lenni, és tök természetes módon aggódunk, hogy elég jól csináljuk-e, csak épp irracionális és durva képeket formál erről az agyunk. ti mit gondoltok?
2014. febr. 4. 11:46
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Jézusom:(

szerintem menjetek mind orvoshoz:(ez szörnyű.

Nagyon sajnállak benneteket de szerintem tényleg kezeltessétek magatokat,vagy menjetek el kikapcsolódni gyerek nélkül,akkor rájöttök,hogy butaságokat képzeltek.nem lehet,hogy a bezártság,a tél stb az oka?16 hós a lányom,de eszembe sem jutott,na jó,egyszer kétszer visszatettem volna ahonnan jött,de semmi több:)

tényleg ,menjetek barátnőzni,szórakozni,kikapcsolódni ,vagy ha nincs rá lehetőség akkor csak levegőre,játszótérre mindegy csak közösségbe,beszélgessetek másokkal,ne itt.És nem azért mert nem akarom olvasni vagy más,hanem,mert személyesen sokkal jobb.itt mindenki azt mondd amit akar.Személytelenül.Én nagyon szívesen találkozom bármelyikőtökkel ha közelben vagytok.

K.

2014. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

utolsó vagyok.

azt gondolom,hogy jó anya nincs,rossz anya sincs.a gyermekünknek mi mindig a legjobbak vagyunk:)

Mi tartozunk felelősséggel értük!

És mindennél jobban szeretjük őket

(persze leszámítva azokat akik tényleg megteszik a szörnyű dolgokat velük,de azok nem emberek)

2014. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

és még ennyi ,hogy nem pszichológus kell hanem közösség,"magánélet",barátnők!!

Akikkel lehet beszélgetni egy kávé mellett.

Lényegében egymagam vagyok én is a lányommal,mert az apukája mindig dolgozik.

Nekem egy barátnőm van akivel mindent megbeszélek,tényleg mindent,bármiben számíthatok rá,és valahogy ha rossz a kedvem vagy idegileg kivagyok ,felhívom ,beszélgetünk bármiről pár órát,és nem csak a gyerekről hanem mindenről.pl főzés,hobby,meló,magánélet,..stb.jól érzem magam utána.hogy kiadhattam ami bennem volt.És a gyerek már nem idegesít:)

2014. febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!