Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért esküszik néhány szülő...

Miért esküszik néhány szülő pofonra?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Mert amikor már 800x elmondod neki, és még mindig csak annyit csinál, h a képedberöhög, na akkor egy pofon segíthet. Persze nem kicsi gyereknél.
2009. dec. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Mert őket is így nevelték, és nincs annyi fantáziájuk, meg eszközük hogy másképp is elérjék amit szeretnének. Amikor becsődöl a pedagógia általában akkor nyúlnak a felnőttek a testi fenyítéshez, ami pesze nem használ hosszú távon. Az érzelmi fenyítés sokkal hatásosabb.
2009. dec. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Néha szükség van rá.Amikor pl.magyarázod neki,hogy miért ne csináljon valamit,vagy 10 percig mondod a magadét és a gyerek oda se figyel,azután rádszól,hogy :Ne dumálj már! Akkor bizony elszakad a cérna.És utána van respekted egy jó ideig.

Nem kell állandóan pofozni,de ritkán hatásos.

2009. dec. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

A 15.57. nem sok gyereket nevelhetett fel.Nem azért kaptak egy-egy fenéákreverést,mert engem is így neveltek,vagy nincs fantáziám,de néha nem volt más hatásos eszköz.Kíváncsi lennék,hogy egy 4-5 éves,vagy éppen kamasz gyerek,hogy reagál az érzelmi fenyítésre,amit ő használ.Tapasztalatom szerint ha érzelmileg akarsz rájuk hatni,akkor vagy hisztiznek,vagy semmibe vesznek.Megtilthatsz nekik bármit,az csak ront a helyzeten.Azért olyan kezelhetetlenek otthon és a suliban is a mai gyerekek,mert nem tanulják meg,hogy nem engedhetnek maguknak mindent.

Azt természetesen elítélem,aki állandóan veri a gyerekét,de a kérdés nem erről szólt.

2009. dec. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az érzelmi fenyítés sokkal rosszabb, sőt megkockáztatom, h aki érzelmi fenyítést alkalmaz, az később esetleg hamarabb jól meg is veri, elmondja ezerszer, h nem szabad, aztán elszakad a cérna nála, és agyonüti.

Ahelyett, h az elején csírájában fojtaná el a rosszalkodást.

Ha a fenekére ütsz a gyerekednek, mert rossz, de minden indulat nélkül, csak jelzésértékkel, attól nem vagy rossz szülő.

Véleményem szerint ezért ez a sok neveletlen kisgyerek már az óvodákban, alsó tagozatban, mert a szülők egyszerűen nem mernek nevelni. Inkább hagyják, hadd csináljon a gyermekük azt,amit akar.

Egy pedagógus anyuka.

2009. dec. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem azt mondom, hogy verni kell a gyereket, de néha bizony hatásos. Pl. egy 8 hónapos gyerekre hogyan gyakoroljak érzelmi fenyítést? Nem verem a gyerekem, férre ne értsetek, de mondjuk a multkor a konektorba akart turkálni, hát nyilván rávertem a kezére egy nagyot, mert inkább én üssem meg, mint hogy az áram rázza agyon. Volt a konektorba vakdugó, kipiszkálta.--->Csak mielőtt elkezdene valaki kioktatni, hogy máshogy is meglehet védeni a konektortól.
2009. dec. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Megfelelő időben egy jól irányzott pofon,igen is lehet hasznos!Természetesen nem pici korban,mert azt elitélem aki az 1 éves gyerekét elveri!Nekem most a nagy fiam 16 éves.sokszor nem fenekeltem el,de volt rá példa.Ilyenkor napokig olyan volt mint az angyal!Legutóbb 2 éve kapott egy nagy anyai pofont,mivel úgy szólt vissza,mint ha a haverja lennék,na visszkézből kapott egyet!Azóta ha ilyen van,akkor egyből bocsánatot kér!

Én a mai napig hálás vagyok a szüleimnek amiért néha jól elfenekeltek!

2009. dec. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Érdemes elolvasni: [link]
2010. jan. 23. 14:58
 9/9 MártonHorvath70 válasza:
Feleségemmel nevelek egy 15 éves fiút.Nagyon sokszor rossz jegyeket hozott az iskolából amiért nagyon dühösek voltunk és igen..lekevertünk 1-2 pofont.Most egy 2 hete volt,hogy kaptunk egy üzenetet az iskolától,hogy a fiam ököllel ütötte társa fejét.Amikor ez kiderült mi nem kegyelmeztünk!Elvettük a telefonját karácsonyig és még hatalmasat le is kevertünk neki.Nem vagyok híve annak,hogy verem a gyermekem de 1-2x igen is jó!
2014. dec. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!