Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névötletek kislánynak?

Névötletek kislánynak?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg, hogy kislányom lesz :) A férjemmel már sokat gondolkoztunk a neveken, de túl sok tetszik és nagyon nehéz leszűkíteni a kört.:)


A mi ötleteink: Elza, Emma Róza, Emília, Viktória, Katerina, Felícia, Antónia, Anasztázia, Szvetlána

A vezetéknevünk: Géczy

Minden ötletnek és véleménynek nagyon örülnénk :)



2014. febr. 28. 16:52
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb ötleteket, megint jöttek szuper javaslatok, de sikerült leszűkíteni a kört, íme az eddigi befutó nevek:

Géczy Elizabet Anna

Géczy Glória Margaréta

Géczy Antónia Száva

Géczy Heléna Cinnia

Géczy Anasztázia Csinszka

Géczy Szófia Riana

Géczy Alisa Katerina


Nektek melyik tetszik? Hogy őszinte legyek, nekem mind tetszik ezek közül, és a rokonság is teljesen tanácstalan.:) Ha visszajeleznétek hogy a felsorolt nevek közül melyik tetszik, melyik nem és miért, azzal nagyon sokat segítenétek :) Előre is köszönjük

2014. márc. 9. 19:49
 32/49 anonim ***** válasza:
Hát ebből énszerintem csak az Eliza Anna összeállítás jó; 2. helyen az Antónia Száva van.
2014. márc. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) A neveket lehet cserélgetni, nem ez a fix formáció. Pl nekünk a Heléna és a Száva is tetszene de egybe nem hangzik olyan jól sajnos.
2014. márc. 9. 21:28
 34/49 anonim ***** válasza:
32.vagyok,látom elírtam, de jól olvastam, akkor még variálgatom picit majd a választott neveiteket, mert ezek így nagyon durva párosítások lennének sztem a legtöbb; de az Elizabeteset olyan könnyeden ki lehet mondani; igazából ilyen formában az az egy lenne az egyetlen személy szerint énnekem tetsző; de majd akkor még párosítgatok, hátha kihozok még valamit nektek:D :))))
2014. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Heléna Cinnia tetszik legjobban így együtt is. :) Az Anasztázia meg egyik kedvenc ötletetek volt, de így Csinszkával nem, elveszi a névnek azt az elegáns báját, amit én szeretek. Nem is tennék mellé második nevet, főleg nem ezekből, és sok másik nevetekkel is így vagyok, önmagában karakteresek, a második csak elvesz belőlük. Pl a Szófia is szép, a Katerina is, de csak magukban. Én örülnék, ha ilyen egyedi keresztnevem lenne, de csak ha egy. Ha mindenképp kettőt akartok, akkor legalább az egyik legyen párosíthatóbb, például az Anna pont ilyen, Cinnia Anna, Glória Anna, Margaréta Anna, Szófia Anna, ezek jók (bár az már csak a személyes véleményem, hogy az Anna is túl szép ahhoz, hogy párosíthatósága miatt mindenki második névnek adja). :)
2014. márc. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb véleményeket :) Még mi is nagyon törjük a fejünket a neveken, ezek azok, amik nagyon tetszenek, úgy külön-külön és most próbáljuk őket összerakosgatni úgy, hogy szép legyen és megmaradjon az eredeti bája, ahogy azt az egyik válaszoló írta :) Nagyon hálásak vagyunk amiért őszintén leírjátok a véleményeteket :) Ha vannak ötletek írjatok, mi is fogunk :))
2014. márc. 10. 12:02
 37/49 anonim ***** válasza:

En imadom a V-betus neveket, szoval nalam a meno az a Veronika vagy Viktoria. En is azon a velemnyen vagyok hogy egy nev eleg, a masodik csak bajnak van ott.

Ami meg nagyon tetszik az az Emma, Nora, Karolina es Abigel. De az en kisslanyom tuti Anna-Viktoria lessz:)

2014. márc. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb véleményt :) Nagyon sokat rágódtunk a neveken, még azt nem tudjuk eldönteni hogy egy vagy két nevet adjunk a kislányunknak, mindenképp szeretnénk jól megfontolni mindegyik lehetőséget :)

A jó hír viszont, hogy pár nevet kilőttünk, így a következők maradtak: Eliza, Margaréta, Antónia, Száva, Anasztázia, Katerina és Kornélia.

Nagyon örülnénk ha véleményeznétek, szerintetek melyik jobb, melyik nem :)

2014. márc. 16. 18:43
 39/49 anonim ***** válasza:
Az én lányom Száva, kicsit elfogult vagyok. :) Léna a másik lányom.
2014. márc. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem mindenki szereti a becézést, de a Margarétát hogy lehet becézni?
2014. márc. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!