Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kihivhatja a gyámügyet a...

Kihivhatja a gyámügyet a szomszéd ha túl hangos a baba?

Figyelt kérdés
kislányom egy éves -társas házba lakunk,tele öregekkel akik szeretnek az életembe belemászni- nemrég tanult meg járni ráadásul éjszaka is sokat sir a foga miatt. próbáltam mindennel de nem tudom lenyugtatni... és hát kicsit hangos. és ez miatt el is vehetik a lányom?
2014. márc. 3. 09:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Azt hívnak, akit akarnak, kb. kiröhögik őket. Max. meglátogatnak egyszer, de ezt is kétlem. Nem veszik el, ne legyél nevetséges. Egy gyerek sír, kiabál, ha élvezi sikongat, játszik stb. Aki nem bírja elviselni, menjen máshova lakni. Az öregek gyakran ilyenek, főleg az egyedül maradt öregasszonyok, akik a négy falat nézik egész nap otthon. Én már nem is állok szóba velük. Megkeseredett, kiégett, szívtelen vén banyák!
2014. márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt nem veszik el :)
2014. márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is. Ne aggódj ha nem vered és nem azért sír akkor nem csinálnak semmit
2014. márc. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

rosszallóan néznek mikor megyek valahova a kicsivel. van hogy meg is kérdezik hogy hova megyek -nem válaszolok.... van hogy nem mutatom meg a gyereket hiába kérik persze múltkor igy akarta - mutassa már meg azt a gyereket! hát persze hogy ilyenre nem viszem a gyerekemet a közelébe meg is sértődött ám rendesen.


védőnőhöz rendszeresen járunk tudják hogy a gyereket jól nevelem és ilyenek.

2014. márc. 3. 09:33
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

Nem vehetik el emiatt, ne aggódj!

Érdekesek az öregek, nálunk meg épp azt hiányolja a szomszéd néni, hogy miért nem sír többet a lányom, mert ő úgy szereti a kisbabahangokat :))

2014. márc. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

hát, lehet, hogy nem lenne annyira ellenséges a viszony, ha te is kicsit nyitottabb lennél, és kicsit csevegnél velük. sok öreg magányos, szeret néhány szót beszélgetni. a megjegyzéseket el kell engedni a füled mellett, de én tuti válaszolnék arra, hogy hova megyek vagy hogy mit tud már a baba... nem hiszem, hogy az elutasító magatartás sokat javít a helyzeten.

persze ez csak az én véleményem


egyébként meg persze, kihívhatják, csak senki nem fog kimenni, hacsak nem folyik vér...

2014. márc. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Én barátkoztam, nem volt értelme, csak beleszóltak az életünkbe. De nem is kicsit. Most én is ott tartok, hogy nem barátkozom, oldja meg, ha baja van. Észre sem veszek őket, mert csak idegesítenek és kavarják a xart, ahol csak tudják. Számomra megszűntek létezni, tutujgassa őket az, akinek maradt idege hozzá!


A gyereked nem veszik el néhány magányos öregasszony miatt, ebben biztos lehetsz. Max. megsértődnek a gyámügyesekre is, amikor elküldik őket melegebb éghajlatra.

2014. márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
én is próbáltam a gyerek előtt beszélgetni velük. hát nem nagy sikerrel.az életembe is beleszóltak, hogy miért tápszeres a kicsi miért nem anyatejes... mert látták hogy megyek haza a gyógyszertárból a szatyor miatt és addig nyaggatott mig mondtam hogy a gyereknek a kajája van benne. sőt volt hogy hallottam hogy kibeszélnek, sőt az egyik öreg annyira mániákus hogy mindennap áttúrja mások szemetét a kukában.
2014. márc. 3. 09:42
 9/18 klopusz ***** válasza:
100%

Csatlakozom a hatos válaszolóhoz.


Természetesen ilyen indokra senki sem megy ki leellenőrizni. Viszont mindeképpen igaza van abban, hogy nyitni kellene az öregek felé. Azzal, hogy megmutatod nekik a kislányodat, váltasz velük pár kedves szót, már el is sikáltad a problémát. Ne félj az öregektől! Sok esetben azért szólítanak meg, mert valóban magányosak és hiányzik nekik az emberi szó. Ráadásul az öregek odavannak a kicsikért. Ha hagyod őket barátkozni, azzal mindkét fél nyer. Az öregek csodálhatják a csemetédet, neked meg sokkal kedvesebb szomszédaid lesznek. Még az is előfordulhat, hogy egy jó karban lévő idős ember pár év múlva "pótnagyszülővé" lép elő.


Remélem, segítettem.

2014. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
persze amikor az öreg a kukából mászik ki félderékkal és akar a gyerek felé nyúlni azt nem engedem...
2014. márc. 3. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!