Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Elmennétek erre a helyre dolgozni a 2 évesetek mellől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 19 hósom, jelenleg csak GYES-t kapok!

Úgy terveztem, hogy 2 éves kora körül (júliusban lesz 2) elkezdenék dolgozni (előző munkahelyem megszűnt), gyermekemet szeptembertől bölcsibe adnám (ha lenne munkám, mert munkáltatói igazolással veszik csak be).

Kb. 8 évvel ezelőtt dolgoztam egy helyen a városunkban, ahol a társaság ugyan jó volt, ők még ott dolgoznak, viszont a főnök miatt jöttem el, mert kiidegelt mindenkit, engem is. Volt kolléganőm szerint mivel jó munkaerő voltam szinte biztos, hogy vissza mehetnék oda dolgozni, mondjuk szeptembertől.

Érvek mellette: helyben van, bármi gond van a bölcsiben eljöhetnék, mert azért a főnök is emberből van. Nem kéne utazgatnom, utazási költséget fizetnem. Jó kollektíva. Bejelentett munkahely.

Érvek ellene: a főnök "bolond". Munkaidő: minden nap 7:30tól-17ig, +minden 2. szombat, de talán részmunkaidőben is felvenne. Kereskedelem: sok az őrült vevő, akik megkeserítik a mindennapokat.

Mit tennétek? Szóljak, hogy szeretnék ott dolgozni vagy felejtsem el. Tudom, hogy semmi sem biztos, de eljátszottam a gondolattal.


Köszönöm és elnézést ha hosszú és kusza! :)


2014. márc. 6. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Vállald el, max ha nem jó akkor otthagyod. Nem veszítesz semmit, ha megpróbálod.
2014. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én is megpróbálnám,manapság nem egyszerű fix munkaidőben elhelyezkedni (pláne gyerekkel sajnos).
2014. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, várok még véleményeket! :)
2014. márc. 6. 13:47
 4/19 anonim ***** válasza:
Én is elvállalnám a helyedben. Én ősszel megyek vissza dolgozni, ugyanoda ahonnan eljöttem, a főnök nálunk is esztelen, de van gyereke, tehát tudja, hogy milyen egy kisgyerekes szülő élete.
2014. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Na, most én leszek az ellenválasz: én nem mennék vissza, legalábbis nem erre a helyre. Ha időd engedi szerintem keress másik lehetőséget ami jobban megfelel Nektek, de ha nem tudod eldönteni a helyedben végig gondolnám, hogyan telne egy napom egy ilyen munkahelyen és utána a bölcsis gyerekkel, vagy egy másik munkahelyen, esetlen tovább otthon? Nem értem: a főnök "bolond" de mégis emberből van. Mérlegelj. A gyermeked várja már a bölcsit?
2014. márc. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazság szerint egyik pillanatban mennék, másikban nem. Szeretnék dolgozni már, ott rengeteg a munka, biztosnak is mondható és helyben van. Viszont félek a bölcsitől (mint ahogy minden Anyuka). Kislányom mindig vágyakozva nézi a bölcsiben játszó gyerekeket (napi szinten elmegyünk arra).

Másik fix munkahely nem nagyon van itt, ha pl Budapestre mennék akkor meg az utazási költség+idő miatt nem érné meg az egész.

A főnökről annyit, hogy hangulatember, beszólogat és ez elég idegesítő akkor ha az ember meg sem áll a munkában. Másrészről karácsonyi+nyári juttatást mindig adott. Elsősorban részmunkaidőben szeretnék ott dolgozni, úgy kibírható, sőt...!:)

2014. márc. 17. 13:32
 7/19 anonim ***** válasza:
Én mennék. Nagyon nehéz manapság munkahelyet találni, főleg kicsi gyerekkel... én nem kellettem GYES után (15 évet húztam le) Nagyon kevés az álláslehetőség, mindenhová ismerős kell.
2014. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mennék.

A mai világban szinte lehetetlen munkát találni, főleg olyat, ahol "csak" a főnök a beszólogatós. Ennél sokkal-sokkal rosszabb helyeken is dolgoznak anyukák, sajnos nem nagyon lehet válogatni.

2014. márc. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

én keresnék másik melot, pályáznék sok helyre, és végszükségletre rangsorolnám a fent említettet


mert munka mellett kisebb eséllyel lehet próbanapozni, meg interjúkra járni

2014. márc. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hogy álltok anyagilag? Ha nem végszükség de én menni szeretnék dolgozni, elsôsorban kedvemre valót keresnék.Én sosem vágytam/ mentem vissza oda ahonnan okkal eljöttem.

Ha kényszer van és kell a pénz, akkor nem kérdés hogy visszamennék!


Teljes idô/rész idô: elôbbi esetben 1-2 órát tudnátok együtt lenni (nem tudom mikor fekszik), mit érzel mennyire szeretnél "elszakadni" tôle?

2014. márc. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!