Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Saját gyerek tanítása miért...

Saját gyerek tanítása miért nehezebb?

Figyelt kérdés
Angolból tanítgatom a suli mellett a csemetét. Elképesztő, kb. ezerszer halad lassabban, mint a többi tanítványom. Kikészülök tőle. Azon veszem észre magam, hogy rém fáradt vagyok, tíz perc után elillant az energiám. Pedig készülök is rá, és nem ma kezdtem.

2014. márc. 6. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Egyszerű.

Mert az anyjának vissza mer szólni, így nem veszi olyan komolyan a tanulást, nem kell félni a feleléstől vagy a dolgozatírástól, nem történik semmi ha 1est kap, nincs probléma ha nem ír házi feladatot, nem kap intőt, ha rosszalkodik.


Engem is tanított anyukám angolra, én az iskolába nagyon csendes voltam, meg jó tanuló meg minden, de anyu folyton üvöltözött velem, mert nem nagyon voltam hajlandó tanulni.


19/L

2014. márc. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is angoltanár vagyok. Már nem emlékszem pontosan, vagy Ranschburg Jenő, vagy Vekerdy Tamás mondta,h a gyereknek a szülő a legrosszabb tanára/tanítója. Szerintem ebben azért van vmi, úgyhogy én meg is fogadtam,h nem fogom tanítgatni a saját gyerekemet. Emlékszem, annak idején sem szerettem, ha anyáék "erőlködtek" velem. Az más persze, ha ő vmit megkérdez, mondjuk a házival kapcsolatban.

Én inkább más tanárhoz fogom járatni, ha kell. Még akkor is, ha ez látszólag pénzkidobás. De érzésem szerint ha én tanítanám, sokat rontana a kapcsolatunkon.

Biztos a Te gyerekednek sem tetszik ez a felállás, más programra vágyik otthon a szüleivel. Ezért úgy gondolom,h ez egy ellenállás a részéről.

2014. márc. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"A szabályszerű szülői korrepetálás lefutása a következő:

A szülő a korrepetálás első 3 percében arra döbben rá, hogy a gyereke nem is olyan okos, mint ő gondolta. Nem olyan jó képességű. Igen, talán valóban igaza van a tanítójának, tanárának, hogy itt-ott egyn kicsit gyengébbek a képességei.

A második 3 percben a szülő azt éli át, hogy a gyereke nemcsak butább, mint gondolta, hanem rosszindulatú, alamuszi, makacs, alattomos, dacos...

A harmadik 3 percben a személyes kapcsolatuk válik problematikussá. A szülő úgy látja, hogy a gyereke elsősorban vele szemben ilyen, és csodálkozik, hogy ezt eddig nem vette észre.

A tizedik percben a szülő ordít, a gyerek sír.

Mindez jó, gondos szülő és engedelmes gyermek esetében van így - egyébként még rosszabb."

Vekerdy Tamás: Az óvoda és az első iskolai évek - a pszichológus szemével című könyvből idéztem.

:)))

2014. márc. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3 és ez bizony így igaz :)
2014. márc. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1. Az ő részéről nincs meg az a fegyelem, ami egy idegennel szemben van

2. A te részedről is valószínűleg kevesebb a türelem, összehasonlítod a többi tanulóddal, többet várnál tőle - tudat alatt legalábbis. Meg nyilván akkor kezdesz neki, mikor már fáradt vagy, nem pedig "munkaidőben".

2014. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A fiam egyszeruen nem veszi komolyan.Tudja,hogy amit tanitani szeretnenk az nem iskolai kovetelmeny es atvalt szenvedo "uzemmodba". Nekem a ferjem amerikai,angolul beszelunk otthon,a fiam megis angol tanarhoz fog jarni, mert velunk nem hajlando sem magyarul,sem angolul elkezdeni irni-olvasni(alt.isk.masodikos).Az kimaradt,hogy egy harmadik orszagban elunk.
2014. márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet.
2014. márc. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az első tíz perc krónikája állati pontos, jót nevettem :)


Ezek szerint nem mi vagyunk az elsők a világtörténelemben. Képzeljétek, két nap alatt végül pár más feladat és nyelvtani áttekintés mellett megtanult egy rövid szólistát. szerintem nem miattam, hanem mert dolgozat lesz holnap.


Vajon milyennek lát ő engem mindeközben?

2014. márc. 7. 03:24
 9/12 A kérdező kommentje:

"szenvedő üzemmód" - tök jó megfogalmazás. az enyém ravaszabb. hülyének tetteti magát. úgy tesz, mintha élénk szemekkel odafigyelne, és abszolút meg se hallja.


ma megkérdezte, mit jelent az, hogy ruhát visel. - Wear - mondtam.

megkérdezte, mit jelent, hogy hord. - Wear - mondtam.

megkérdezte, mit jelent az, hogy rajta van. - Wear - mondtam.


Erre már ő is nevetett. Kiszűrte, amit mondtam. Az nem lehet helyes, vagy egyszerűen nem elég.


Közben fizikai kínokat szenvedtem el. Nekem már nem volt kedvem nevetni.

2014. márc. 7. 05:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Mert te az anyukája vagy, nem a tanító nénije - ez egy más szerep (mondom ezt, mint tanító néni). Más a funkciód, máshoz szokott a gyerek is, te is, nem lehet egyik pillanatról a másikra átlényegülni, az ő szemében akkor is anya leszel (és ugye: anyaaaaa nemáááár :))


Egyszer egy fejlesztő pedagógus mondta, hogy kevés anya tud egyben a pedagógusa is lenni a gyerekének. Ilyen értelemben, szerintem, ha teljes értékű anya vagy, akkor nem sok esély van rá, hogy ugyanabban a környezetben ugyanannak a gyereknek a teljes értékű pedagógusa leszel - és ez így van rendjén. Ne is akarj a pedagógusa lenni, nem ez a dolgod.

2014. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!