Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy 11 éves gyerek ilyet...

Ha egy 11 éves gyerek ilyet mond komolyan lehet/kell venni? Lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Van egy fiam, és két kislányom.A fiú 11 éves.Már sokszor feltünt, hogy amikor "anyás-apást" játszanak mindig Ő akar az "anya" lenni, folyton ezen vitáznak játék közben, mert a lányoknak ez nem igazán tetszik.Néha kérdeztem, hogy nem nagy-e már ehez a játékhoz, de igazából nem tartottam lényegesnek a dolgot. Most hétvégén itt volt az anyósom, és a "szerelmi életéről" kérdezgette.Eleinte nem igazán akart róla beszélni, de a mama elmehetne nyomozónak, mert ha Őt valami érdekli, úgy is megtudja.Beszélgetés közbe kiderült, hogy a fiamnak nem egy kislány, hanem egy fiú tetszik.Elége ledöbbentünk.Úgy mondta ezt, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenni.Kicsit elbeszélgettem én is erről vele, és azt mondta, hogy már ovis korába is inkább a fiú barátaihoz "vonzódott". Ez azt jelenti, hogy homoszexuális (lesz) ? Esetleg lehet, hogy kinövi? Tehetek én bármit is? A férjemnek nem merünk szólni erről, mert tudom, hogy nagyon kiakadna.Meg az is lehet, hogy ez változik később, ugye?
2014. márc. 3. 12:32
1 2 3 4 5
 1/49 anonim válasza:
80%
Ha tiltjátok csak rosszabb lesz. Esetleg vigyétek el egy pszichológushoz. Ha meleg is lesz ne ajadjatok ki.
2014. márc. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
79%
11 évesen szerintem már képben van nagyjából. Szerintem nem fogja kinőni, max ha majd tapasztal. MEg kell szokni a gondolatot, aztán majd úgy lesz ahogy. El kell fogadni teljes mértékben.
2014. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
8%

A válasz nem tudom, de én tutira kiakadnék.

36F

2014. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
87%

Hát...nem akarlak elkeseríteni, de ha 11 évesen ezt mondja, akkor már lehet benne valami.


Szerintem nem igazán tehetsz semmit. Legalább már korán kiderül, és őt sem gyötrik később kétségek, meg nem lesznek elcseszett próbálkozásai tök feleslegesen. Még mindig jobb, mintha két gyerekkel meg egy feleséggel döbbenne rá, hogy neki ez nem pálya. Így tiszta sor...


Nálunk is volt egy hasonló "eset", de végül is az illetőről nem derült ki sosem, hogy meleg. Nő mondjuk azóta sincs, sosem volt, közel 50 éve, és csak a munkájának él, egyedül...nem tudom melyik a jobb. Komolyan.

2014. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
89%

Ennyi idős korban már ki szokott alakulni, legalábbis az összes meleg ismerősöm azt mondta, hogy már óvodában is a saját nemét nézegette.


Lehet tiltani neki és egy lelkileg megnyomorított embert csinálni belőle, vagy apuka vehet egy nagy levegőt és kultúremberhez méltóan elfogadhatja.

2014. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
92%
Megvan az esély. Az én öcsém is, szintén már nagyon korán lehetett látni a jeleket. Anyu is elvitte pszichológhoz, aki azt mondta szerinte nem az/ nem lesz az. Hát tévedett. Nem árt ha beszél vele egy pszichológus, de ne vegyétek készpénznek amit mond. A lényeg tényleg az, hogy tiltással nagyobb kárt csináltok. Ha ő meleg, azon nem lehet változtatni, el kell fogadni és bele kell törődni!
2014. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
4%
Mondjuk se nekem, se húgomnak nem volt 14 éves koráig másik nemhez tartozó közeli barátja (olyan, akit már játszani felhívtunk). És egyikünk se lett ferde.
2014. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy a többiek írják, már nagyon is tudatában van a dolgoknak.

Nem cikizik a suliban? Ilyen idős korban már bizony ilyesmikért már nagyon is cikiződnek a többiek.

2014. márc. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
31%
Mi csináltuk egyszer húgommal 8 v 9 évesen h szerepet cseréltünk h ö volt fiú én meg lány és nem lettem meleg.
2014. márc. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Én eltudom fogadni, bár nem könnyű! A férjem viszont, hogy is mondjam.. nincs kibékülve a homoszexuálisakkal.Félek, hogy ha kiderül ez a dolog rosszul kezeli majd.

Nagyon remélem, hogy ez csak pillanatnyi dolog, és kinövi.

2014. márc. 3. 12:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!