Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Téged zavar, ha megkérdezik,...

Téged zavar, ha megkérdezik, hogy akarsz e gyereket?

Figyelt kérdés

Beszélgettem egy ismerősömmel és felháborodottan mesélte, hogy az egyik munkatársa megkérdezte tőle, akar e gyereket. Szerinte ez nem tartozik másra, ez magánügy. Ugyanezt gondolja a házasságról is: senki ne kérdezzen ilyet tőle -mikor lesz az esküvő- mert senkinek semmi köze hozzá.

Têged zavar/felháborít, ha valaki ilyet kérdez vagy belefêr egy normális beszélgetésbe?


2014. márc. 7. 07:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Engem totál nem zavar. Ez sem, meg más sem, felőlem érdeklődjön mindenki nyugodtan, ha úgy van, még a nemi életemet is megbeszélem vele :D Jó azt azért már nem :D Engem sokkal jobban zavar, ha letojják egymást az emberek. Nem beszélgethetünk egész nap a politikáról meg az időjárásról. Ha pedig valakinek nem tetszik hogy ilyet kérdeznek tőle, akkor ki lehet nyitni a szánkat, többek között azért van a fejünkön, hogy szóljunk ha valami nem tetszik, mondjuk így : ne haragudj, de erről nem szeretnék beszélni, vagy nekem ez túl intim téma. Nem utána puffogni hogy hogy mert valaki ilyet kérdezni. Honnan tudná szerencsétlen kérdező hogy neked mi túl intim, meg mi nem. Nincs senkinek a homlokára írva.

Engem sokmindenki véleménye érdekel, nyitott is vagyok eszmecserére sokmindennel kapcsolatban, csak nem szeretem ha erőszakosan akarnak meggyőzni valamiről.

2014. márc. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

2. Vagyok. Nem mintha baj lenne...

de kivancsi lennek mi rosszat irtam hogy igy le lettem pontozva!!!!!???? O.o

2014. márc. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Engem egy idő után már nagyon frusztrált, hogy mindenki azt kérdezgette, hogy mikor lesz már gyerekünk. Több évig sikertelenül próbálkoztunk, az ilyen kérdésekkel pedig szinte "kést döftek a szívembe", hiszen mi is akartuk a babát, ezzel viszont csak a folyamatos kudarcokra emlékeztettek. Nehéz így nem rástresszelni a témára mikor napjában többször ezt kérdezgetik az embertől.
2014. márc. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Na igen, utolso, ez is ertheto. De nyilvan az ember nem osztja meg mindenkivel, ha ilyen jellegu problemai vannak es az atlag embernek nem is valoszinu, hogy eszebe jut egyaltalan, hogy meddosegrol is szo lehet....

Szerintem egy beszelgetesbe -majdhogynem barkivel- siman belefer egy csalad/gyerek kerdes. Nyilvan nem letamadva es faggatva, de egy "szeretnel gyereket?" nem hiszem hogy akkora sertes lenne teszem azt az uj kolleganotol, aki epp beilleszkedni probal. Siman le lehet szerelni egy "majd egyszer, na es mit szolsz a Zsuzsi polojahoz, hat nem csinos?" vagy hasonlo valasszal.

2014. márc. 8. 19:19
 15/15 anonim ***** válasza:
Persze az ember nem csinál belőle ügyet, ha egy ismeretlen kérdezi meg. De hogy folyton az ismerősök, rokonok, munkatársak nyüstölik az embert a kérdéssel az okozza a frusztrációt. Akik tudják azt, hogy szeretnénk de minden hóbapban emlékeztetnek rá minket, hogy még mindig nem vagyunk szülők. Egyébként szerintem nem gond az ha egy ismeretlen számunkra közömbös ember megkérdezi, nem tartom annyira intim dolognak a tényt hogy szeretnénk családot (a sikertelenség kérdése már más téma, az már tényleg túl intim ahhoz, hogy beszéljünk róla).
2014. márc. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!