Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek rendszeresen hazudik,...

Akinek rendszeresen hazudik, lop, rossz magaviseletű a gyereke, hogy tudja őt szeretni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
A szeretet nem köthető feltételhez. Az, hogy szülőként nem sikerül nevelni, nem a gyerek hibája. Az igazi szeretet feltétel nélküli. Nem úgy hangzi, hogy szeretlek, ha... ilyen és ilyen vagy. Akkor is szeretünk, ha a másik helytelenül cselekszik, ez más történet.
2014. márc. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csakis a rossz viselkedést utáld, ne a gyereket.

Részben a szülő (nagy részben) is tehet a gyerek viselkedéséről!

2014. márc. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy szulo mindig feltetel nelkul szereti a gyereket. Egyszeruen azert mert ez egy szulo dolga.
2014. márc. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, mostanában ez az elfogadott, hogy a viselkedést nem szeretjük, nem a gyereket, illetve azért haragszom, amit tesz, nem magára a gyerekre stb.


De most komolyan, van lényegi különbség? Hiszen a gyerek az, aki úgy viselkedik. Én úgy éreztem mindig, hogy ez csak olyan "mondvacsinált" elnevezés, de a lényegen nem változtat.


Hogy tudod szeretni, ha így viselkedik (direkt azért írtam ki így, hogy rendszeresen, nem akkor, ha egy-egy butaságot stb. csinál, illetve azért írtam a hazugságot, lopást, mert ezek már komolyabb dolgok, nem egy tányért tört össze szándékosan - értitek, ugye?)

2014. márc. 8. 15:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy szereti? Lehet, hogy már eleve azért lett ilyen a gyereke mert nem kapott elég szeretetet a szüleitől. Mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás, ki tudja.
2014. márc. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsóval maximálisan egyetértek, a környezetemben lévő rossz magaviseletű gyerekek mind-mind szeretet, törődés nélküli "családban" nőnek, nőttek fel :(
2014. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért bőven van ellenpélda is, jó családban elkallódó gyerekekre.


Egyéb vélemények, tapasztalatok?

2014. márc. 13. 17:52
 8/8 anonim ***** válasza:

A mi családunkban is van egy ilyen "elkallódott" gyerek.

Nem mondom, hogy tökéletesen nevelték, az apja sok mindent elrontott, de az anyja (a nővérem) próbálta korrigálni.

Aztán meghalt az apja, az anyja egyedül is nagyon szépen nevelte a két fiát, akik közül az egyik elkezdett sötét ügyekbe keveredni. Már kicsi korában voltak furcsa dolgok. A szülők boltjából pénz tűnt el, mindig "talált" valami drága dolgot. Az anyja ekkor még álmában sem gondolta volna, hogy a kisfia lop rendeszeren. Imádja őt, nem feltételezett rosszat.

Mostmár 17 éves a gyerek és még mindig szereti és próbálja terelgetni a jó irányba több kevesebb sikerrel.

Akárhogy is nézzük, nem mindig a nevelésen múlik. Van akinek egyszerűen ilyen a természete. Ki tudja, talán a genetika is közrejátszik. Mindenesetre szerintem aki alapból szereti a gyerekét, az mindig is szeretni fogja, akár mit is csinál az.

2014. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!