Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy meddő...

Babszemjankóné kérdése:

Honnan tudhatom, hogy meddő vagyok?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs tb-m se pénzem magán orvosra, de 7 éve próbálok teherbe esni de nem sikerül...

2014. márc. 10. 23:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs havi 6500Ft-od TB-re akkor gyereket mégis miből etetnéd?

Besétálsz a NAV-ba aztán fizetsz minden hónapba 6500Ft-ot és lesz TB-d.

2014. márc. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
Hát 7 év próbálkozás után, hogy nem sikerült, már ebből tudhatod.
2014. márc. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Örülj neki, ha ennyire nincs pénzed, még pont gyerekre van szükséged.
2014. márc. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy a hiba nálad van, hanem pl a páropdnál.

Miért nem fizetsz magad után TB-t,és máris eljárhatsz a vizsgálatokra?

2014. márc. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

7 év sikertelen próbálkozás után azért csak jó lenne, ha látna egy orvos, akár mindkettőtöket!

A Tb-t intézheted bármelyik hónapban, amikor lesz rávaló.

Kívánom, hogy anyagilag rázódj valahogy helyre, mert pénz nélkül nagyon nehezen vagy inkább sehogy nem lehet gyermeket eltartani.

2014. márc. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Bonyolult lenne elmagyaráznom miért nincs tb-m, de volt csak 4 hónapja szűnt meg.

A családom miatt lenne a gyerekre pénz, de más téren nem támogatnának. Egy másik kultúra a mienk... bonyolult sajnos. Valamint az orvosokat sem szívlelik, nekem meg be kell tartanom a hagyományokat, mert kitagadhatnak.

2014. márc. 11. 15:09
 7/24 anonim ***** válasza:
Akkor mond le az internetet és lesz Tb-re pénz.
2014. márc. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Segítségért jöttem ide, hogy a kérdésemre választ kapjak.

Nem bolond válaszokért. Ezzel nem segítetek csak butaságokat írtok. Nekem se internetem, se televízióm, se mobil telefonom nincs. Egyik ismerősömtől netezek.

2014. márc. 11. 23:34
 9/24 Passiflora ***** válasza:
42%

Ha nincsen munkaviszonyod, fizetheted havonta az egészségügyi szolgáltatási járulékot, ami 2014. január 1-jétől 6 810 forint.


Itt találsz róla bővebb információt.


[link]


Nem szeretnélek megijeszteni, de azt azért érdemes tudnod, hogy ha nincsen semmiféle társadalombiztosításod, akkor ha bármilyen egészségügyi ellátásra szorulsz, - akár betegség, akár esetleg egy baleset miatt, - akkor megkapod az ellátást, viszont a felmerülő költségeket jogi úton behajtják rajtad utólag.


Attól, hogy a családod "nem szívlelei az orvosokat", gondolom azt azért talán nem tartanák helyesnek hogy ha például vakbélgyulladásod lenne, akkor inkább halj meg, mint hogy megműtsenek.


Ebben a 3 éve készült videóban egy orvos elmondja, hogy egy alhasi műtét ára a jellegétől függően 200-től 4-500 ezer forintig terjed. Nyilván nem hagynak senki meghalni - a példa kedvéért - perforálódott vakbéllel, de utána ezt a műtéti költséget az állam behajtja jogi úton, ha az illetőnek nincsen társadalombiztosítása.


[link]


Megkérdezhetem, hogy ha - mint írod - csak ha 4 hónapja nem vagy jogosult az állami egészségügyi ellátásra, és már 7 éve vártok hiába a babára, akkor korábban pusztán a családod hozzáállása miatt nem mentetek el a férjeddel egy alapos orvosi kiviszgálásra emiatt?

2014. márc. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

A mi családunk úgy tartja amit isten akar az úgy lesz. Nem értek teljesen egyet ezzel a felfogással de ezt el kell fogadnom, mert különben kitagadnak. Igen tudom hogy szükségem lenne rá, de amiatt is hogy dolgoztam majdnem kitagadtak, ezért kellett ott hagynom az állásomat is. Nálunk a nők nem dolgozhatnak, illetve jogaink is alig vannak. Sajnos a férjem is egyet ért ezzel a felfogással, de jó ember, erős akaratú, és szigorú, de jó ember.

Szeretnénk nagyon egy gyermeket, de nem jön össze, sajnos a család egyre jobban a fele hajlik, hogy engem "isten kitagadott a kegyelméből" és csak az én hibám. A férjem el akar hagyni, mert a családi hit szerint annak a nőnek aki a házasság elhálása után pár héttel nem esik teherbe, az megcsalatta a férjét, és isten így bünteti. A család fő a napokban közölte hogy így is tovább vártak mint azt kellett volna de ha nem esem teherbe egy hónapon belül akkor mehetek a családtól. Viszont ha ez így lesz, se pénzem, se családom, se munkám, se férjem. Rá adásul a családi szégyen is rajtam lesz. Senki nem szólhat majd hozzám, és el kell mennem.

2014. márc. 12. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!