Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Betegesen félek a testvér...

Betegesen félek a testvér vállalástól, mert azt érzem, hogy nem fogom úgy szeretni, mint a fiam! Van így értelme vállalni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy más fejében is megfordul ez, de én tényleg ritka eset vagyok.

Én valahogy mindig mindenből csak egyet tudtam elképzelni. Én pl. a férjem előtt voltam több kapcsolatban, de szerelmes úgy igazán, csak a férjembe. Anyukám mondta,hogy ismer annyira,hogy képes lennék egész életembe egyedül élni,ha a férjem mondjuk elhagyna.

Ilyen a fiam is! Én imádom, és jelenleg nem tudom még csak elképzelni sem,hogy van egy másik gyerek, egy baba, akit ugyanúgy "kell" szeretnem!


2014. márc. 12. 06:22
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek?

Igazából anno még én is úgy terveztem,hogy kettő lesz. Persze amikor még csak tervez az ember, akkor nem tudja igazán,hogy milyen is lesz. Aztán megszületett a fiam, akit tényleg igazán akartam, és valahogy nem éreztem azt,hogy annyira kellene második. Ne értsetek félre, a fiamat imádom, szeretek az anyukája is lenni, de nekem valahogy "elég",hogy ő van,hogy őt szerethetem.

A férjem szerint viszont kell a testvér. Az eszemmel tudom,hogy jó lenne, de valahogy nem vágyom rá.

Mert tudom azt, hogy mennyire szeretem a fiam és ha belegondolok,hogy mondjuk kevesebb időt tudnék vele tölteni, vagy azt kellene neki mondanom,hogy most "várjon", mert az öcsit kell megetetnem, büfiztetnem stb.,akkor az neki sem és nekem sem lenne jó.

Most abban reménykedem, amit írt valaki,hogy ha több idő telik el és a fiam már nagyobb lesz, akkor talán vágyni fogok rá. Csak ne fussak ki az időből!

2014. márc. 12. 13:22
 12/12 anonim ***** válasza:

Én egy gyerekt szerettem volna, a párom kettőt. 2008-ban született meg a lányunk. Jött a válság, nem vettek vissza a munkahelymre, a párom nem túlórázhatott. Aztán jobb lett az anyagi helyzetünk, így bevállaltunk még egyet.

Nekem is voltak kétségeim.

Amikor megszületett (4 év van köztük) örültem meg minden, de nem imádtam, mint a nagyot. Aztán fodult a kocka, a kicsit jobban szerettem, mint a nagyot.

Borzalmasan éreztem magam, szörnyű volt.

Néhány hónap eltelt, mire "beálltak az érzelmeim" és azóta egyformán imádom mindkettőt.

2014. márc. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!