Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti tesztek különbséget a...

Ti tesztek különbséget a saját és a nevelt gyereketek között? (kifejtve lent)

Figyelt kérdés

Páromnak van egy ötéves kisfia, nagyon szeret engem, és én is őt. Nem mi neveljük, de sokan van itt. Azt tervezzük, ha a gyerek anyukája is belemegy, hogy 2-3 év múlva, ha már elég nagy lesz hozzá, megpróbáljuk a közös felügyeletet, hogy egy hetet itt, egy hetet ott tölt a kissrác. :)

Jelenleg babát várok, és elkezdtem azon aggódni, hogy esetleg nem fogok egyformán bánni a két gyerekkel. Nem attól félek, hogy ha megszületik a baba, akkor a párom fiát már nem fogom szeretni, és azt se gondolom, hogy a sajátomat jobban fogom szeretni. Inkább az a gondom, hogy attól tartok, a nevelt fiammal fogok kivételezni, mondván hogy "jaj szegény gyerek nehogy azt higgye, hogy már nem szeretem, csak mert nem én vagyok a vér szerinti anyukája".

Illetve az is ott van a háttérben, hogy a saját gyerekemet jogom van nevelni, ebben ugye benne van, hogy meg kell büntetnem, ha rossz. A párom gyerekét pedig (legalábbis az én felfogásom szerint) "csak" szeretni, irányítani van jogom, esetleg tanácsot adni neki, de nevelni, illetve pontosabban fegyelmezni nem, erre ott az anyukája és az apukája.

Nálatok ez hogy működik, ti tudtok egyformán bánni a nevelt és a saját gyereketekkel? Vagy ez majd a gyakorlatban kialakul és felesleges dolgok miatt aggódom?



2014. jan. 17. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Ilyen szinten nem. Gyerek érdeke is ,hogy fegyelmezd és ha nálatok van azok a játékszabályok amiket ti mondtok.
2014. jan. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha később azt szeretnétek, hogy a kis srác veletek legyen 1 hetet, akkor igenis, nevelni kell, mert akkor az az 1 hét borzalmas lesz. Sz@arni fog a véleményedre, ha nincsenek felállítva a szabályok. Lehet, az apjára hallgatni fog, de rád nem. A nevelés fontos, főleg ha ilyen terveitek vannak. Leülsz, megbeszéled a pároddal is ezt a dolgot.

Ami a legfontosabb, semmit nem szabad ráhagyni a gyerekre, mert őt nem te szülted.

Nekem is van egy nevelt fiam, ő velünk lakik, és úgy nevelem, ahogy a sajátomat nevelném. Ha rossz, rászólok, ha továbbra sem hallgat rám, bünti. Az elején volt nehéz, de azóta hallgat rám, ha problémája van, odajön hozzám, megbeszéljük. Sőt anyának is hív. Az édesanyja mindent megenged neki, amikor nála van, nem fegyelmezte, most próbálja, de a gyereket nem érdekli, hogy mit mond neki az anyja. Ezt ő rontotta el.

Itthon, ha valamire azt mondjuk, hogy nem, akkor nem.

2014. jan. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy anyuka megtiltotta(!) nekem, hogy neveljem a fiát, mert az ő nevelési elvei elég sajátosak, legalábbis tőlem elég távol állnak. És ha ragaszkodom anyuka nevelési elveihez, márpedig kénytelen vagyok, mivel mégiscsak ő az anyja, akkor a saját és a nevelt gyerekemmel teljesen másképp kellene bánnom. Ez meg félek hogy feloldhatatlan ellentétet szül közöttük később.
2014. jan. 17. 10:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor az a tanácsom, ne legyen ott 1 egész hetet nálatok, mert akkor te nem fogsz vele bírni. Üljetek le 3-an, beszéljétek meg. Ha meg nem megy, akkor a kisfiúval kell megbeszélni, hogy ha ott van nálatok, akkor mit szabad, és mit nem. Már most elkezdeni. Később tényleg nehéz lesz.

5 éves, és elég értelmes ahhoz, hogy megjegyezze, mit szabad ott, és mit nem.

2014. jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok ilyen helyzetben, de az hogy 1 hét itt 1 hét ott jó ez a gyereknek, Aki van hasonló helyzetbne mi a véleménye? Főleg , hogy ennyire sajátos nevelése van az anyukának.
2014. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5,


mi kikértük gyermekpszichológus véleményét. Gondolom, minden gyerek esete más, nekünk azt mondta, hogy mivel az apukáját is nagyon szereti a gyerek, és hozzám is nagyon ragaszkodik, ha majd első osztályos, vagy esetleg másodikos lesz, akkor működhet jól a dolog. Még elég kicsi ahhoz, hogy megszokja a "kétlaki" életet, de már elég nagy hozzá, hogy ne okozzon gondot számára, ha a két helyen más a napirendje esetleg. Ráadásul így talán kicsit tudnánk ellensúlyozni azt, hogy az anyukája (bocsánat ezért, de nem tudom szebben megfogalmazni) nem támaszt elég erős higiéniai elvárásokat a gyerekkel szemben.

2014. jan. 17. 11:30
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

(Bocsánat, nem pont a kérdésedre válaszolok: az 1 hét itt, 1 hét ott típusú felügyeletet az általam megkérdezett gyerekpszichológusok nem tartották szerencsésnek. Tudom, hogy most ez a trend, és megértem, hogy így mindkét szülő lehet a gyerekkel, viszont abba kell belegondolni, hogy a gyerekek nagyon „konzervatívak”, szükségük van arra, hogy legyen saját helyük – ilyen esetben nincs otthonuk szegényeknek. Az, hogy elég nagy lesz hozzá pár év múlva… hát, nem tudom, a 12-14 éves kamaszok a családban, akiknek elváltak most a szüleik, és így élnek, nagyon szenvednek ettől, és ők kérték, hogy ne kelljen otthonról elköltözniük folyton egy-egy hétre a másik szülőhöz. Pedig ők is szeretik a másik szülőt, szívesen vannak vele, csak egyszerűen nem normális még nekik sem ez a „cigányélet”.

De persze biztos van, akinek bejön ez a verzió, csak leírtam az én tapasztalataimat.)

2014. jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(Bocs, még egy kérdés: ha már 1-1 hét, akkor miért nem a szülők költözködnek? :))
2014. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi úgy tervezzük ezt, hogy természetesen már most is van itt saját szobája a gyereknek. Amennyiben sikerül megállapodni a közös felügyeletről, az itteni meg az anyukánál lévő szobát tök egyformán rendeznénk be, és minden holmiból kettőt vennénk neki, egyet ide, egyet oda. :) Így nem kellene cuccolni, nem kellene "költözködni", egyébként az anyuka 15-20 percnyire lakik tőlünk, szóval eddig úgy néz ki, hogy nem lenne ez olyan nagy macera. :)
2014. jan. 17. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:
4,5 évesek voltak az ikrek, 10 éves a lányom mikor elváltunk. Azóta vannak 1 hét itt, 1 hét ott felállásban. A lányom már külön életet él. Az ikrek most 15 évesek. Semmi gondot nem okozott nekik. Mindkét helyen van külön szobájuk, ruhájuk. Bár elég különböző a nevelési stílusunk, mégis jól alkalmazkodtak. Minkét családban van nevelőszülő+egy kisöcsi. A nevelőszülők is teljesen jól végzik a szerepüket.
2014. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!