Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan akinek nem az...

Van olyan akinek nem az anyagiak voltak az első szempont gyerekvállalásnál?

Figyelt kérdés

Hanem mondjuk az,hogy stabil párkapcsolat miatt viszonylag fiatalon be tudja vállalni a gyereket,gyerekeket és ezt meg is teszi,hogy később a munkáját ne kelljen megszakítani újabb terhességgel.

Alapfeltételek mondjuk megvannak(albi vagy hiteles lakás/ház,átlag fizu,kocsi),apukának van előrelépési lehetőség,és még pluszba jön majd anyuka keresete ha visszamegy dolgozni.


2014. márc. 19. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi nem nèztük a pènzt.Nem vagyunk túl jôl eleresztve,de a manônak mindene megvan.Fontos szerintem az is hogy hova születik.Mi màr 7ève együtt vagyunk...
2014. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi direkt nem néztük a pénzt, mert akkor kb. sose vállaltunk volna gyereket.

26 voltam mikor összeházasodtunk, férjem 35. Mindkettőnknek kb 110.000 volt a fizuja 2009-ben, albérlet, és volt egy deviza autóhitele.

Azóta eltelt kb. 5 év, és nagyon jól tettük, hogy engedtük, hogy jöjjenek a gyerekek, mert a férjem fizuja már sokkal több, én pedig találtam itthoni munkát a bébik mellett, és így semmi de semmi gondunk nincs, van lakáskasszánk, okosan osztjuk be a pénzt, hamarosan meglesz a kis kertes házunk, és ugyan úgy ki vagyunk szolgáltatva a sorsnak anyagi területen, mint bárki más, bármikor történhet olyan, ami mindenkivel megeshet: elbocsátás, betegség, bármi, de nem erre nézünk!

Olyan még nem volt, hogy sehogy sem lett volna!

Dolgos szorgos, doglozni akaró emberek kis szerencsével kell, hogy merjenek lépni egyről a kettőre, és tényleg ésszel kell költeni a megkeresett pénzt!


A kérdésed a karrierre irányuló rész: én nem ezt néztem, most látom, hogy jó lesz az, hogy mikor mind elmegy oviba, még KB. BÁRMI LEHET BELŐLEM:-)

már azt is várom, pedig szeretem őket itthon nagyon, de tök jó lesz, és hiszem, hogy még több pénzt tudok majd akkor keresni! és igen, a kis korkülönbséget pedig azért vállaltam, hogy ne többször kelljen kiesnem egy munkahelyről, mert úgy nem hiszem hogy nagyon előre tudnék jutni

2014. márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,főleg neked 2es:)

Annyit gondolkozok ezen a témán,mert ma inkább az a tendencia,hogy 30,de inkább 35 éves korra megvan a viszonylag stabil egzisztencia,na és utána jöhet a gyerek.De az már nem a legideálisabb kor tekintetében szerintem...na és itt a másik tényező,hogy egy stabil háttér is összedőlhet sajnos elég hamar.


Mi is így gondolkozunk nagyjából,2 kis gyerekünk van és még a 3.-at bevállaljuk szerintem,mert mindketten szeretnénk,aztán még előttem áll,hogy bármit csinálhatok:)És később nem kell megszakítani a munkát a terhességgel.Férjem sokat dolgozik,de szereti is,és valahogy úgy vagyunk vele,hogy ha már kettő van és szeretnénk úgyis 3. babát,akkor miért várjuk még nem tudom hány évet...

amúgy én 30 leszek,férjem meg 29 :)

2014. márc. 19. 14:52
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha az anyagi részét néztük volna, még most se lenne gyerekünk, de 10 év múlva se. Van egy saját lakásunk, egy autó, ami igaz nem a legújabb, de biztonságos és gurul. Páromnak 150ezres fizetése, nekem 0, mert fősulira jártam/járok, így csak a gyes és családi. direkt így akartuk, hogy mire meglesz a diploma és munkába állnék, addigra a kisfiúnk is mehet bölcsibe. idén diplomázom, és 2 éves a gyerkőcünk. megvan mindene, amire szüksége van.

nem kell majd a munkát megszakítani ahányszor gyereket vállalunk (mert szeretnénk legalább 3-at :D ). tehát diploma, gyes elintézve egy füst alatt :D és ezt nem gúnyosan, inkább viccesen írom :)

2014. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

mi nekünk az önzőségünk volt az akadálya a gyereknek :) megbeszéltük,milyen jó nekünk harmincon túl is azt csináljuk, amit akarunk, mehetünk bulizni, haverokhoz, utazgathatunk... :) ez volt az egyetlen egy érv a gyerek ellen. aztán becsúszott a kisfiam, és rájöttem, most vagyok életemben a leges legboldogabb, és a párom is ezt mondta... :)

ha ott a gyerek, mindent úgyis átértékelsz, és átalakítasz, és megoldasz. a gyereknek főként szeretet, törődés és biztonság kell.

2014. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek is:)

Amúgy mi meg pont úgy vagyunk vele,hogy ha minden összejön 30 évesek leszünk kb 3 gyerekkel, szóval 32-33 évesek mikor mindhármat már "le lehet adni"1-1 estére nagyszülőknél(akik örülnének is) és így élhetjük az életünket:)

Arról nem beszélve,hogy míg a mai átlag szülők 45-50 évesek mire tinédzser korba lép a gyerekük,nekünk 40 éves korunkra már bőven benne lesz a tinédzser korban első gyerekünk. De persze nem megszólni akarom azokat,akik később szültek,csak sajna jellemző(főleg itt az oldalon),hogy lenézik a fiatalabb,szerényebb körülmények között élő szülőket.

2014. márc. 19. 15:38
 7/12 anonim ***** válasza:

"munkáját ne kelljen megszakítani újabb terhességgel."

"pluszba jön majd anyuka keresete ha visszamegy dolgozni."

Most akkor van anyukának kereste vagy nincs?

2014. márc. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"nem kell majd a munkát megszakítani ahányszor gyereket vállalunk (mert szeretnénk legalább 3-at :D ). tehát diploma, gyes elintézve egy füst alatt "


Hiába lesz diplomád munkatapasztalatot nem ad, ott állsz 30 évesen munka tapasztalt nélkül 3 gyerekkel, akik közül egy biztos beteg lesz ezért táppénzre kéne engedni. Főnökök álma az ilyen. Ahhoz,hogy így normális munkát talál elég nagy protekció kell majd.

2014. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én inkább azt kérdezném, hogy ki az, aki az anyagiak miatt vállal vagy nem vállal gyereket?
2014. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5%
Hát ja.. a gyerek hogy fog örülni ha azt mondod neki hogy bocsi kicsim nincs pénz táborra, de nézd a dolgok jó oldalát majd mehetsz anyáékkal bulizni. Biztos értékelni fogja. Én nem vállalnék úgy gyereket ha nincsenek meg a normális feltételek.
2014. márc. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!