Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan akinek nem az...

Van olyan akinek nem az anyagiak voltak az első szempont gyerekvállalásnál?

Figyelt kérdés

Hanem mondjuk az,hogy stabil párkapcsolat miatt viszonylag fiatalon be tudja vállalni a gyereket,gyerekeket és ezt meg is teszi,hogy később a munkáját ne kelljen megszakítani újabb terhességgel.

Alapfeltételek mondjuk megvannak(albi vagy hiteles lakás/ház,átlag fizu,kocsi),apukának van előrelépési lehetőség,és még pluszba jön majd anyuka keresete ha visszamegy dolgozni.


2014. márc. 19. 14:19
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

nem értem miért ne lenne pénz mondjuk táborra,nem azt írtam,hogy mélyszegénységbe vállalja az ember a gyereket,hanem hogy korábban mint a mai átlag,akik először bebiztosítanak mindent.De ki tudja meddig biztosíték.

Oké,lehet ez a hozzáállás szerintetek nem normális,csak kíváncsi voltam,hogy ki hogy gondolkozik erről itt,mert szerintem "mi" vagyunk kisebbségben.és tényleg:)

Amúgy nekem van diplomám,munkatapasztalatom is.De teljesen mást szeretnék csinálni mikor visszamegyek dolgozni,ehhez elvégzek tanfolyamot míg itthon vagyok.

2014. márc. 19. 17:51
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem ez volt az elsődleges szempont.

A férjem végzős volt főiskolán, én diplomásként dolgoztam 8 éve. Önkormányzati bérlakásban éltünk az én fizetésemből és az ő juttatásaiból (ösztöndíj, szoc. tám, stb.)

Voltak nehéz időszakok (diplomásként majd' egy évig nem sikerült biztos munkahelyet találnia) alkalmi munkákból és a GYED-emből éltünk. Megtakarításunk nem volt, de hitelünk sem.

6 év telt el azóta. Saját házban (még 2 évig van rajta havi 40e, Ft alapú hitel) élünk, szerintem az átlagtól kicsit jobban élünk. Most már van megtakarításunk, bevállaltuk a második gyereket is.

Ami nálunk fontosabb volt, az az én életkorom, mivel idősebb vagyok a férjemtől 4 évvel, miattam vállaltuk be a gyereket. Nem bántuk meg.

Ami nálunk bevált, minden vásárlást írtunk, így tudtuk, mire megy el a pénz, hol tudunk spórolni, mit engedhetünk meg magunknak.

2014. márc. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!