Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Születéskor kötelező nevet adni?

Születéskor kötelező nevet adni?

Figyelt kérdés

nem lehet ezt elhúzni?

legalább a keresztnevet?


lelkileg nem megy, hogy totál egyedül felvállaljam a vezetéknévtől kezdve, de hogy még a keresztnevét is egyedül döntsem el.


az apjával később tudjuk elintézni az apaságit is (erre van 3 év)és később tudnánk a névről is beszélni. de a baba hamarabb jön.


addig meg megkapná a nevem és megúszhatom valahogy, hogy elnevezzem?


2014. márc. 19. 21:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%

Nem lehet név nélkül egy gyerek.....a korházba ki adják a születési anyakönyvet....addig elkell döntsd!!

Egy gyerek sok lelki erőt igényel majd....ha ezt nemtudod egyedül megoldani akk a többit h fogod??

Miért nem tudtok beszélni???

2014. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
szerintem nem tudod elkerülni. ahol én szültem (veszprém) nálunk már a szülő szobában kérték a nevet sőt azt se érdekelték hogy biztosra tudtuk hogy lány lesz kértek egy fiú nevet is.
2014. márc. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2-es vagyok mért nem akarod el nevezni? ha már egyedül nem tudsz dönteni a nevéről akkor mi lesz a későbbiekben?
2014. márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Elég hülyén hangzik a sztorid. Hogy hogy egyedül kell eldöntened? Apja nem akar beleszólni? 3 év az apaságira? ez elég érdekes, de biztos így van, ha te mondod. Később beszélni a névválasztásról? Mért, 9 hónap nem elég eldönteni, tisztára olyan hangvételű a kérdésed, mintha becsúszott gyerek volna és kötelezőből tartod meg. Több száz névből csak tán tetszik legalább egy, ha meg túl sok, nem tudtok dönteni, kérdezzétek meg a családot, vagy dobjatok fel egy érmét.
2014. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. döntsd el te ha az apja még ennyire sem méltatja magát.
2014. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nalam is mar a szuloszobaba kertek a nevet. Es a szuletesi anyakonyvi konyvet is a korhazba kapod meg szoval ja....kell a nev.
2014. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

olyanokat olvasok, hogy egy név milyen sokat jelent, valamely hitek szerint meghatároz egy egész sorsot, vagy jellemet, szóval egy egész életet


minden mást elintéztem már egyedül, nem kell ebből vonatkoztatni arra, hogy a gyereket nem látnám el vagy hasonló akár egyedül.


de ez a névadás nekem ez nagyon nehezemre esik.

2014. márc. 19. 21:33
 8/22 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy kb egy hónapig nem kötelező (ettől függetlenül nyaggatnak a kórházban), de a vonatkozó törvényt most nem találom.
2014. márc. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
megj.: Nem minden kórházban vehető át az anyakönyvi. A legtöbb helyen csak felveszik az adatokat és az okmányirodába kell menni érte.
2014. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem kell azonnal döntened, ha jól tudom, 30 napod van, csak nyilván kényelmesebb ezt a kórházban elintézni.

Egyébként az apaság elismeréséhez sem kell az, hogy a nevén legyen a gyerek, elég, ha aláírja a papírokat.

2014. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!