Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy sokan nem...

Miert van az, hogy sokan nem latjak, hogy a kigyermek mellett otthon toltott ido lehet erdekes, izgalmas is? Hogy egyaltalan nem kell megvonni magatol a felnott kapcsolatokat?

Figyelt kérdés

Sokszor latom (foleg itt az oldalon), hogy az anyukak nem szeretnek otthon lenni a gyermekkel, unalmasnak tartjak, visszavagynak dolgozni, mert otthon nincs felnott tarsasaguk.


Szerintem viszont ez az idoszak egy soha vissza nem tero lehetoseg. Annyi szinten kisgyermekes anyuka van, akikkel ossze lehet jarni, dumalni, nevetgelni. Annyi fele progamlehetoseg van, hogy azt felsorolni is sok lenne, nem hogy meg vegig is jarjuk. Elhiszem, hogy a karrierista tipusu noket nem izgatja annyira a kicsivel valo otthoni jatek, gfoglalatossag, na de annyi mas lehetoseg van. Miert olyan nehez mindezt elvezettel megelni?


2014. márc. 21. 21:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

7. es vagyok. Viszonyítás kérdése. Fogd fel úgy, hogy mekkora szerencséd van, pl. az amerikaiakhoz vagy a kínaiakhoz képest, akik mindössze 6 hetet tölthetnek otthon az anyukák. :-))

Melleleg bennem is van egy kis kettősség, mert gyed végéig leszek itthon és ha anyagilag megengedhetnénk akkor még ugye ott lenne az egy év. Ergo muszáj is mennem, meg vágyok is vissza de azért nekem is sokszor eszembe jut, hogy hogy fog telni nélkülük a nap. Mondjuk nekem a nagyobb lelki fájdalmam az az, hogy míg a nagy 3 éves koráig tudtam itthon maradni (mivel jött a kicsi), a kicsivel ezt csak a 2. évéig tehetem meg, rossz, hogy nem ugyanazt kapja mindkettő.

2014. márc. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A 4,5,6. vàlaszolók tökéletesen megfogalmazták. Annyit tennék még hozzá hasonlatképpen, hogy hiába imádod a töltött káposztát / túrós palacsintát, ha csak ezt kellene enned, már a hányinger kerülgetne rövidesen. A magam részéről pedig a különféle babásmamás kör klub egyéb dolgoktól engem a frász kitör, és ezzel a kevés bnőim többsége is ìgy van. Kirándulàs, egyebek az jó móka, szoktuk is, de általában inkább hasonlít túlélő túrához. Az egyik ezt szereti amazt unja, már álmis nyűgös, a másikat meg le se lehetne lőni... hàt lehet velem van a gond, de az ilyen nagyobb programok előtt én a lelkem mélyén stresszelek, a nap végén meg arra gondolok, hogy de jó, hogy vége. Cukik voltak, élvezték, viszonylag kevés hiszti nyavalygás sértődés, én meg öregedtem vagy 5 évet egy nap alatt.
2014. márc. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, nem elég hogy ezekhez a programokhoz "egyfajta jellem kell", de nem árt egyfajta vastag pénztárca sem. :D

Persze, belefér az állatkert meg babaúszás is egyszer-egyszer, de ez alkalmanként legalább 6-7000 forint...Nem hiszem, hogy minden anyuka megengedheti magának h hetente 3-4 alkalommal kiadjon ennyi pénzt egy programra. A másik meg, hogy egy idő múlva ezek is unalmassá válhatnak, vagy teszem azt, a gyerek nem olyan típus, hogy lekösse mondjuk a kerekítő, amit meg is értek. De nem akarok senkit megsérteni természetesen.

2014. márc. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem itt az „egyfajta jellemen” van a hangsúly. Ha csak abból indulunk ki, hogy vannak introvertált és extroveltált emberek, már ez is magyarázza, miért nem élvezi mindenki ezeket az általad vázolt remek programokat. Introvertált vagyok, szeretek gondolkodni, elemezni, értelmezni, viszont viszolygok a tömegtől, és nem alélok el ismeretlen emberek gyerekeitől. Előrebocsátom, nem vagyok érzéketlen, karrierista, de még csak feminista sem. :)


Igen, igazad van, „vissza nem térő lehetőség”, hogy az ember 3 évig otthon lehet a gyerekével. Érzelmileg 100%-ig le is kötött ez az időszak, nagyon jó volt, hogy részese lehetek a gyerekem fejlődésének, viszont értelmileg nem elégített ki.

Számomra az jelenti a kikapcsolódást, ha olvashatok, az általam kedvelt emberekkel (barátokkal, rokonokkal) beszélgethetek, illetve emellett az is, ha olyan feladataim vannak, amelyeknél gondolkodnom kell.

A csiribiri táncház, ringató-bingató klub és társaik mesterségesen létrehozott helyek számomra. Ugyanannyit jelentenek nekem, mintha klubba szerveznénk azokat, akik fekete cipőt hordanak – nem érzek közösséget másokkal csak azért, mert egy „tulajdonságunkban” egyezünk.

Életszerűbb példával: a nyugdíjasklubokba sem jár minden nyugdíjas. Hiszen attól, mert valaki nyugdíjba megy, még nem lesz minden nyugdíjas a barátja. Sőt, szerintem, ha valaki nyugdíjasnak aposztrofálja magát, ott kezdődik a leépülés, hiszen lehet valaki „nyugdíjazott gépészmérnök” vagy „nyugdíjazott tanítónő”, de ettől még nem biztos, hogy lesz közös témájuk, önmagában nyugdíjasnak lenni egy állapot, de nem jelent közös tulajdonságokat.


A dolog másik fele: ha a kisgyerekeddel mész bárhová (akár játszótérre), akkor a „fél szemed” folyton a gyereken van, nem lehet elmélyedni bármilyen „felnőtt” témában. Ráadásul én azt gondolom, hogy vannak témák, amiket nem is kell a gyerek füle hallatára megbeszélni. Így aztán a gyerekes programokon maradnak a gyerekes témák, a ki mennyit mikor, miért, miért nem és társaik, ezek pedig szerintem baromi unalmasak egy idő után.


Csak a saját véleményemet tudom írni, de én nem azért vágytam vissza dolgozni, hogy legyen felnőtt társaságom (hiszen szerencsére meg tudtam oldani, hogy időnként találkozzam gyerek nélkül a barátaimmal). Hanem azért, mert „többszerepesnek” érzem magam, attól mert anya vagyok, még például nő is, és – ad absurdum – ember is vagyok, akit foglalkoztatnak egyéb témák is a gyereknevelésen kívül.


Azért is érdekes az általad felvetett kérdés, mert tudjuk, hogy ez a 3 éves otthonmaradás a szocializmus találmánya, amit nem a gyerekek és a nők jóléte miatt vezettek be, hanem a munkanélküliség orvoslására. Azt is tudjuk, hogy ennek bevezetésével párhuzamosan jelent meg a „gyesbetegség” fogalma a 3 évre panelba zárt nők között kialakult bekattanásra. Egy civilizációs ártalomról van szó. Régen nem szűnt meg a nők saját élete a gyerekek születésével, mentek szépen kapálni vagy szőni a gyerekekkel együtt (vagy ha a felső osztályhoz tartoztak, akkor nem is ők nevelték a gyerekeiket). A világ változik, nyilván a családtagok már sokszor nagyon messze élnek egymástól, a szülések idejének kitolódásával már az is ritkább, hogy barátnőknek kb. egykorú gyerekeik legyenek – így létre kellett hozni ilyen mesterséges klubokat. Amelyekre a gyerekeknek vajmi kevés szükségük van egyébként 3 éves kor alatt, viszont a szülőket szórakoztatja (már akit). Ne értsd félre, nem sírom vissza a „régi szép időket”, a fejlődés része, ahogyan bánunk magunkkkal és a gyerekeinkkel.


A fentiekből tán úgy tűnik, egy antiszociális hárpia vagyok. :) Pedig nem, kitűnően eldiskurálok bárkivel, én is jóban voltam az ovistársak szüleivel, időnként találkozgattunk, kedélyesen elcsevegtünk, míg a gyerekeink játszottak. Ám mivel ezeket a kapcsolatokat csak a gyerekek miatt tartottuk fenn, értelemszerű, hogy nem éreztem úgy, hogy kielégítenek engem. Olyan ez, mint a munkahelyi kapcsolatok, amikor az ember udvarias, kedélyes, jól elvan, de csak ritkán szövődik barátság belőle, hiszen ahhoz több kell annyinál, hogy egy ponton egyezik az életetek. Persze lehetséges, nekem is lett egy nagyon jó barátnőm így (de a 9 év alatt megsimert szülőtársak közül egy!). Mert igaz szerintem, hogy „hasonló a hasonlónak örül”.

2014. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Hűű, nagyon jókat írtál, mellesleg egyáltalán nem tűnsz antiszociálisnak, sőt mi több: teljesen egyértelmű, hogy az összes többi válaszolónál sokkal mélyebben átlátod a dolgokat.


És való igaz, hogy pl engem már az is boldoggá tesz, amikor a nagy fiam boldogan bontja ki a kinder tojást, vagy a kicsi egy új szót mond ki, amikor a könyvet nézegetjük. Nyilván más anya is örül ennek (azok is, akik nem igazán élvezik ezt az időszakot), de számomra ez egészen más érzést kelt. Gyakorlatilag elönt a büszkeség irántuk ilyen kis semmiségek miatt is. És pl azokat a programokat, amiket felsoroltam, nem azért szerettem, mert ott anyukákkal találkoztam, hanem azért annyira jó volt látni, ahogy pl a gyermektornán élvezik a többi gyerekkel való rohangálást, ahogy felfedeznek egy-egy újabb mozgásformát. És cukrászdába sem azért szoktunk menni, mert nekem ott annyi időm van beszélni a barátnőimmel, hanem azért mert jó nézni, ahogy boldogan majszolják a mézeskalácsot.


Ténylegesen barátnőkkel leülni beszélni nekem csak akkor van időm, amikor a gyerekeket lefektettem este. Olyankor átugrunk egymáshoz és tényleg nyugodtan tudunk beszélgetni.


Az nekem is kell, hogy másról is szóljon az életem. Ennek érdekében én pl a társasházunk ügyeit intézem, vagy besegítek máshova szervezésben, amikor úgy adódik. De ezt is nagy részt akkor intézem(már amit lehet), amikor a gyerekek már alszanak.


És állatira tartok attól az időszaktól, amikor már ők is közösségbe járnak majd, mert akkor tényleg alig lesz rájuk időm. Annyi biztosan nem, amennyit szeretnék velük tölteni. Nyilván ezt nem mindenkinek könnyű megértenie, és biztos sokan őrültnek is tartanak, de számomra ez a normális, és éppen az a furcsa, amikor valaki szalad vissza dolgozni, mert unatkozik a saját gyermeke társaságában.

2014. márc. 24. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!