Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák jól tettem szerintetek?...

Anyák jól tettem szerintetek? A gyereknek mi a jobb ha láthatja az ilyen nagyszülőt vagy ha marad ez eltiltás?

Figyelt kérdés
Az egyik nagymamától tiltattom el a kicsimet. Szó szerint egy rossz indulatú uralkodni vagyó kétszinű dög. Nagyon sok féle dologban alánk tett kihasznált. A párom most külföldön dolgozik egyedül nevelem. Azota folyamatosan veszekedtünk és megalázott elhordott mindenfélének. Segíteni nem segit semmiiben csak még alám tesz. Na a lényeg hogy megfenyegetett hogy elveszi a lányom meg feljelent. Erre mi eltiltottuk. Mert képes rá nagyon sok mimdenkit feljelentett mindenért. Tudom hogy nem veheti el de maga a fenyegetés a lényeg.
2014. márc. 27. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

Mi jogon tiltod el? A gyerek nem a tulajdonod....Siman mehet a gyamhivatalhoz es igenyelhet nagyszuloi lathatast.


Amugy meg azert, mert teged utal, a gyereket meg szeretheti es egy gyerek annal boldogabb, minel tobb szeretet veszi korul

2014. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most irtam le. Miért talán kié a gyerek? A miénk.
2014. márc. 27. 13:04
 3/12 A kérdező kommentje:
A gyámhivatlaban meg elmondom hogy megbízhatatlan aki elkergette maga körülmaz egész családját, gyerekei se állnak szóba vele, testvérei se. Senki.
2014. márc. 27. 13:06
 4/12 A kérdező kommentje:
Én vagyok az anyja érdekes lenne ha bárki is elvinné az engedélyem nélkül hozzá.
2014. márc. 27. 13:08
 5/12 anonim ***** válasza:

A gyerekkel hogy viselkedik? Mennyi idős a kicsi?

Nálunk a férjem szüleivel rossz a kapcsolat (elsősorban a férjemnek és főleg az apjával, engem csak azért utálnak, mert a felesége vagyok). Nincsenek szó szerint eltiltva a gyerektől, anyósom egyszer már látta is (22 hónapos!), apósom viszont nem és megmondom őszintén, hogy hálát adok az égnek, hogy nincs velük kapcsolat. Csak rossz hatással lehetnének a gyerekünkre, ezt pedig egyébként mi sem engednénk. Ezt azért írtam le, hogy ha úgy látjátok, hogy a gyereknek nem lenne jó, ha találkozna vele, akkor igazatok van (menjen csak a nagyszülői láthatásért, aztán lehet teregetni a szennyest), ha viszont a gyereknek normális nagymamája lenne, akkor azért nem tiltanám el tőle.

2014. márc. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

abban igaza van az elsőnek, hogy ha elmegy a bíróságra akkor megkapja a láthatást.

én a bíróságon az nem indok, hogy undok, kiállhatatlan a nagymama, ennél azért jóval több kell, hogy hivatalosan eltiltsd tőle, pl. ha veszélyezteti a gyerek biztonságát.

te magad írod, hogy sok mindenkit feljelent, szóval nem ártana ezt átgondolni, nehogy legyen még egy peretek és fizessétek a több százezres költséget (mert sajnos a vesztes fizet)

2014. márc. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

elváltak. A családját is terrorizálta, alkoholista volt. A mostani pasija rendes nem is értem mit keres mellette. Ő nem undok igazi r.hadék és nem csak velem. A lànya nem beszél vele, a testvérei sem. Kiforgatott minket. Most nagyon megijedtem hogy ilyen létezik! De hát a mi gyerekünk!

Gyerekkel normális volt amikor láttam. De egyedül rá nem lehet bizni. Altatókat szed minden nap. Régen arra ivott is.

2014. márc. 27. 13:31
 8/12 anonim ***** válasza:

Off leszek. Nem értem a rendszert. Egyfelől mindenki azt szajkózza, hogy anyád-apád fölnevelt, milyen alapon várod el tőlük, hogy fogllkozzanak még az unokájukkal, vigyázzanak rá, szükség esetén kisegítsenek, hogy ki ne rúgjanak a munkahelyedről csak mert a gyerek fosik. Másfelől meg jönnek azzal, hogy láthatási joga van a nagyszülőnek. Most akkor család vagy nem család??


Csak abban bízom, hogy a férjed is egyetért veled a döntésedben. Miért akarja elvetetni a nagymama a gyereket? Milyen indokkal?

2014. márc. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A férjem szülei a férjem 7 éves korában elváltak, a bíróság az apukájának ítélte, többek között azért, mert az anyja bántalmazta, késsel támadt az apjára stb. Az anyja azóta nem látta a fiát, a férjemet, nem foglalkozott vele, nem fizetett gyerektartást stb. Amikor terhes lettem és megtudta, megkeresett minket, a férjem nem is akart beszélni vele, én beszéltem vele és kértem meg rá, hogy soha többet ne keressen, mert nem vagyunk rá kíváncsiak. Ő is fenyegetőzött, hogy majd így, úgy elintézi, hogy elvegyék a gyereket tőlünk stb. Nem foglalkoztunk vele, szerencsére leállt. Azt hiszem egy életre megbánta volna, ha bármivel ártani próbált volna nekünk. Nem hiszem, hogy rosszabb élete lesz azért a fiamnak, mert nem látja ezt a nőt, mert anyának nem nevezném.
2014. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

Nagy kar volt nullara pontozni, mert igazam van. Eloszor is a gyerek nem a tulajdonod. Az anyja vagy, nem a tulajdonosa. A jog, a torvenyek ot vedik, tehat ha pl ugy latja a hivatalos szerv, hogy veszelyezteted, akkor siman elveszi toled, meg a szuloi felugyeleti jogodat is megszunteti, ha kell. De ha csak arra gondolsz, hogy donthetsz e pl arrol, hogy tanittasd, beadasd a kotelezo oltast, feloltoztesd e az utcara, maris rajossz, hogy igazam van, a gyerek nem a tulajdonod, nem donthetsz mindenben rola.

Masodszor letezik olyan, hogy nagyszuloi lathatas. Kapaszkodj meg: nem indok, hogy alkesz, hogy "tonkre akar teged tenni" es hasonlok. A nagyszulonek joga van a kapcsolattartasjoz, max felugyelt lathatast itelnek neik, ha agyereket veszelyeztetve latjak.

Harmadszor joval boldogabb egy gyerek, akit nem csak az uldozesi manias anyja es a ritkan hazalatogato apja szeret, hanem mas csaladtagok, rokonok is.

2014. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!