Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenképp muszáj újszülött...

Mindenképp muszáj újszülött érkezése előtt tisztító festetni?

Figyelt kérdés

utoljára 6 évvel ezelőtt volt.

csak mert a környezetem irdatlan nagy jelentőséget tulajdonít ennek, én meg nem szívesen költenék rá mert ahhoz már hitel kellene.


2014. márc. 31. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne muszáj? Viszont tény, hogy egyszerűbb (mindent átpakoni, nejlonozni és kiszellőztetni) , mint utána. Egy tisztasági festést (ha nem kell falat javítani) szerintem házilag is meg lehet oldani - ilyesmire biztos nem vennék fel hitelt.
2014. márc. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, 4- 5 évente midenképp illik festeni, egyszerűbb most, mint majd a babával. Ne a környezeted miatt gondolkodj el rajta, hanem magatok miatt, ez egyébként babától függetlenül is alap. Néhány vödör diszerzithez nem kell hitel.
2014. márc. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem ártana így 6 év után. arra sem árt odafigyelni, h ne közvetlenül előtte fessetek, hanem a baba érkezése előtt pár hónappal
2014. márc. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

tudom, hogy nem ártana, meg jót tenne, meg stb, csak azt nem, hogy muszáj?


egy újszülöttnek baja lehet a nem kifestésből?


szívesebben költeném inkább pelenkára


annyi festőt küldtem már el, olyan árakat mondanak, hogy nem ér annyit a lakás, meg azzal szórakoznak, hogy ketten akarnak jönni, persze dupla bérért!


egy ismerősöm van aki olcsó lenne, aki meg nem szakmabeli :(

2014. márc. 31. 19:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Mit kellene kifesteni? Mi a házunkban a hálónkat, nappalit, előszobát, lépcsőházat egy hét alatt, hárman csináltuk meg (férjem, sógorom, én). Nehezítő tényezőnek itt volt a másfél éves gyerek.

Átfesteni egy szobát, azért ahhoz nem kell festőbrigád... Nincs egy olyan ismerős, aki haveri alapon megcsinálná? Vagy a férjed...

A gyerekek szobáját is mi csináltuk meg, egy hétvége alatt kész volt a festés, jó minőségű festék, hengerek és mehet.

2014. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi a lakást ketten festettük ki. Lett volna pénz festőre is, csak ülőmunkát végzünk mindketten, jól esett a mozgás.

Miért nem magatok festitek ki?

2014. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

az ismerősök nem szakmabelik, nem merem velük "elcseszetni"


mert pl most fehér a fal, színesebbet szeretnék, és nem örülnék, ha pl hullámos lenne ahogy a mennyezettől eltér, vagy átütnének pl a konyhai zsírfoltok a festékrétegen, vagy egyszerűen csak kókány munkát végezne bárki is

2014. márc. 31. 19:56
 8/11 anonim ***** válasza:

én 32 hetes terhesen fogtam a vödör festéket, gurigát és átnyomtam a falakat, pedig előtte 2 évvel volt kifestve.

nekem jól esett, hogy tisztább lett az otthonunk :)

aztán este a férjem meg kifestette a mennyezetet, nem egy nagy dolog egyébként, semmi közöm a festéshez, mégse lett foltos meg csálé :) ezek az újfajta színes festéket egyébként is nagyon jók, nem lesz foltos még ha száradáskor úgy is néz ki.


mondjuk ha egy vödör festék és pelenka között kell választanod akkor tény, hogy a pelenka hasznosabb lesz...

2014. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én párom sem szakmabeli, de sokkal szebben kifestett és javította a hibákat (pedig nem kevés volt) , mint pár évvel ezelőtt 2 festő szakember, nem napidíjuk volt, hanem felvállalták x összegért és pikk-pakk összecsapták.
2014. márc. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha normális tisztaság van, akkor nem kötelező. Azért minden család másképp él, én voltam ismerősöknél és festés után pár héttel a lakás már olyan volt mint egy putri, a bejáratnál cipőfelvételkor a falnak támaszkodtak tenyérrel, rángatták-tolták a széket a falnak csíkot húzva rajta. Máshol meg szépen vigyáztak.


Szóval ha amúgy nem retek a fal, úgyis tervben van, hogy hamarosan festés lesz, akkor nem állnék most neki, az újszülött még úgysem nyalja a falat meg tapicskolja össze.

2014. ápr. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!