Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lesz majd a terhesség során...

Lesz majd a terhesség során olyan vizsgálat, amikor teljesen le kell vetkőzni?

Figyelt kérdés
Eléggé szégyenlős vagyok, szeretném ezt elkerülni.Mire készüljek?
2009. dec. 18. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Szüléskor azonban előfordul, hogy lecsúszik a kórházi hálóind, de akkor ez nem fog számítani, hidd el.

De ilyen vizsgálat nincs terhesség idején. Felül mindig marad a rha.

2009. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Amúgy szüléskor én is kattogtam rajta, hogy majd biztos le kell vetkőzni teljesen, de nem kellett. A saját hálóingemben szültem, nem is adtak kórházit, és a mai napig hordom, a derekamig felhúzták, és semmi baja nem lett :) Derék fölött pedig semmi nem látszott ki.
2009. dec. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Hogy nektek mekkora gondjaitok vannak... Anyám! Miért rosszabb a levetkőzés, mint amikor a nőgyógyász a p*ncidba nyúlkál, vagy amikor mellrákszűrésen vagy, stb? Ennyit igazán kibírhatsz a gyerekedért...
2009. dec. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam tájékoztató cuccokban, hogy majd lesz emlővizsgálat, de nekem egyik terhességem alatt sem volt, örültem neki. :o)

Én is elég szégyenlős vagyok, de mindegyik szülésem alkalmával közben folyt el a magzatvíz, ami miatt levették rólam a ruhát, hogy meg ne fázzak, és utána már "úgy maradtam", nem lett volna sem idő, sem energia felöltözni, ahogy kijött a baba, betakartak lepedővel, és a szülésznő segített felöltözni. Elképzelni ezt furcsa, és amikor vissza gondolok, nekem is az, hogy hogy nem volt ciki, de ott és akkor a világ legtermészetesebb dolga volt. A férjem is mellettem volt, biztonságban éreztem magam (sőt az egyiknél kádban is vajúdtam), így volt jó, és hidd el, hogy a "személyzetnek" is természetes ez.

Szép szülést Neked!

2009. dec. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Teljesen nem kellett levetkőznöm, de külön-külön igen. Hát ugye alul mindig, és kétszer a mellemet is ellenőrizte a doki. De úgy nézte meg, hogy akkor már rajtam volt újra a gatya, bugyi, és akkor kellett levennem a felsőmet.

Ha már túlleszel a szülésen, nem leszel többet szégyenlős, én amondó vagyok :)

2009. dec. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Épp ezt akartam irni ,mint az utolsó,hidd el,ha neked is szüléskor pár ora leforgása alatt 4-5 pasi is "jár" a lábad között,utána már nem nagyon leszel szégyenlős :-)
2009. dec. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is tartottam ettől, mert nem vagyok az az orvoshoz járó típus. Felül soha nem kellett levetkőznöm, beleértve még a szülést is. Ott is volt hálóing. Alul nyilván le kell néha :-), mert valahogy megszületik az a kisbaba. De nálunk az egész terhesség alatt összesen 2x volt nőgyógyászati jellegű vizsgálat. A 38. héten nézett meg először a doki, akkor meg már úgyis rá van hangolódva az ember a szülésre. Egyébként a szüléssel meg tényleg az a helyzet, amit az előttem szólók írtak. Amikor pár óra leforgása alatt 4-5 pasi és nő kutat az ember lábai között, akkor minden szégyellősség elmúlik.
2009. dec. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szégyenlős típus vagyok, de a terhesség alatt azért valamilyen szinten hozzászoktam a vetkőzéshez. Sokszor szerencsére nem kellett, mert az elején hüvelyi uh-n kívül mást nem csinált velem a doki. Csak a 32. héten vizsgált meg, addig csak az uh-kon látott. Aztán az utolsó 4 hétben minden második nst után megnézte a méhszájat, aztán a szülésre elmúlt a szégyenlősség. De szülés után 2 nappal szólt, hogy megvizsgál, másnap mehetek haza. Na, akkor újra előjött belőlem a nő és rossz volt újra pucérkodni. Pláne, hogy a ciciket is megnézte. De nem tök meztelenül, hanem ki kellett gombolni a hálóinget. Ki lehet bírni, de egy hozzám hasonló típusú nőnek nem leányálom. Viszont muszáj.
2009. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!