Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A spiropent antibiotikum?

A spiropent antibiotikum?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 8. 15:56
1 2
 1/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
59%
Nem, hanem hörgőtágító, a lányom kapta obstruktív hörgőgyulladásra.
2014. ápr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Dehogy! Tüdőtágító!

[link]

Pl. asztmára adják, de testépítők is használják zsírégetésre, (persze nem ez az igazi felhasználási formája)

2014. ápr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszi!nekünk vírusos náthás megbetegedésünk van,azt mondta a doki,hogy le van tapadva kicsit a váladék,ezért kaptuk.

meg piros a torka fiamnak...remélem hatásos lesz!

2014. ápr. 8. 16:06
 4/13 anonim ***** válasza:
Hörgőtágító, egészen pontosan. :)
2014. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
0%

[link]


A Spiropent tabletta hatóanyaga a klenbuterol, ami a hörgőasztma és más, megszüntethető légúti szűkülettel járó állapotokban a hörgő falában található béta-2-receptorokra hat, azok izgatásával fejti ki hörgőtágító hatását. A készítmény hatása a bevételt követően 5-20 percen belül jelentkezik, és 14 óráig fennmarad.

Hörgőasztma és más, megszüntethető légúti szűkülettel járó állapotok (idült obstruktív hörghurut) megelőzésére és hörgőtágító kezelésére szolgál, felnőttek és 6 éves kor feletti gyermekek részére.

Asztmában és/vagy szteroidra reagáló krónikus légúti szűkülettel járó (obstruktív) tüdőbetegségben gyulladásgátló kezelés egyidejű alkalmazását is előírhatja kezelőorvosa.


Ez a betegtájékoztató szövege. Szóval főleg hörgőre való, nem írtam hülyeséget. Mellesleg tényleg használtuk, tényleg obstruktív hörghurutra, van is itthon, úgyhogy engedtessék meg nekem, hogy tudjam.

2014. ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi

és étkezés előtt vagy utána adjátok?

csak mert ambroxolt is kell szednie,arra meg az van írva,hogy étkezés után.Adhatom mindkettőt utána?

2014. ápr. 8. 16:46
 7/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én éhgyomorra adtam itthon. Ahogy nézem, se a tablettánál, se a folyadéknál nem írják, evés előtt-után vagy mikor kell beadni. Ha az Ambroxolt étkezés után javasolt, ezt lehet, hogy inkább előtte adnám, hogy ne üssék egymást.
2014. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen,én is erre gondoltam..KÖSZÖNÖM!!:)
2014. ápr. 8. 16:56
 9/13 anonim ***** válasza:
Vilcsianyuja, a válaszod teljesen korrekt volt, a Dehogy! az antibiotikumnak szólt, ha ezt érezted bántónak. Az a véletlen műve, hogy a te válaszod alá került, a kérdezőnek írtam választ. A tüdőtágító is ugyanazt jelenti.
2014. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
59%
Bocs, tényleg magamra vettem, de akkor minden rendben :)
2014. ápr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!