Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy a tesómtó...

Normális dolog, hogy a tesómtól pénzért kapom a babaruhákat?

Figyelt kérdés
Eddig bárkinek említettem, mindenki "szörnyülködött" hogy a tesómék nem adnak babaruhát csak úgy, hanem meg kell venni tőle. Nem állnak rosszul (sőt!), mégsem ad semmit ingyen (ja, de, olyanokat, amit senkinek se tudna már eladni, mert annyira otthoniak). Hozzáteszem, hogy a ruhákat anno vagy kapta vagy turiban vette, mindent kb annyiért ad, amennyiért vette, a közös rokonoktól kapott babaruhákat is eladja. Ez normális/átlagos dolog, vagy tényleg fura?
2014. ápr. 19. 17:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nem kapod, hanem veszed. Ha ti ezt így beszéltétek meg, akkor ez így oké. Más kérés, hogy tesómnak én nem tudnám pénzért adni a ruhát.Sőt, célirányosan úgy használom, és csomagolom el őket, hogy minden jó legyen nekik majd.
2014. ápr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem normalis. en ingyen adnam tesomeknak. mivel mi meg tervezunk egy babat igy mindent elrakunk de ha.nem terveznenk odaadnank ingyen. Koromben ismerosok ingyen adjak a cuccokat.
2014. ápr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

Fura, igen.

Ha még rosszul is állnék anyagilag, akkor sem adnám pénzért a saját testvéremnek a gyerekem kinőtt ruháit. Idegennek más, de a saját testvéremtől nem kérnék értük pénzt.

Mondjuk nálunk fordítva van, tehát a tesóm gyerekei a nagyobbak, így mi kaptunk tőle ruhát, de egy forintot nem kért értük.

Sőt, van egy nagyon jó barátnőm, akinek szintén nagyobbak a gyerekei, mint a miénk, de még ő is ingyen adott néhány kinőtt gyerekruhát az övéiről.

2014. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nem lenne normális. Nincs tesóm, de ismerősöknek ingyen odaadtam azt, ami már nekünk úgy sem jó. Nem vagyok ilyen vaterázós, bababörzés típus, úgyhogy inkább odaadom ismerősöknek. De nem tudnék használt ruhákért pénzt kérni.
2014. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Igen, az én körömben is ingyen adják a közeli rokonok egymásnak, sőt, a mi családunkban is a tesómon kívül. Ez az, hogy nem beszéltük meg, hanem mivel 1 év van a gyerekeink között és egyneműek, természetesnek vették, hogy majd mi megvesszük a cuccaikat. Azon is meg voltak sértődve, hogy a 6 éves légzésfigyelőjük nem kell 10 ezerért... a turis ruhákat kb úgy adja, ahogy ő vette. Szerinte így mindketten jól járunk, volt már ebből veszekedés, mikor mondtam, hogy nem kell a ruha, nem érti, hogy miért akarom máshonnan venni. Nem akarlk ebből vitát, de a férjem is ki van akadva, hogy pénzért vesszük a ruhákat. Már amit most vett, arra is mondta, hogy milyen jó, hogy ő megveszi 1000-ért 1 év múlva meg én megvehetem 800-ért. Nekem ez fura, de nem akarok összeveszni vele. Anyukámnak is fura, de annyi volt rá a válasz, hogy nem gondolhatja komolyan, hogy majd átadja a gyereke teljes ruhatárát nekem ingyen.
2014. ápr. 19. 17:52
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális dolog.Én biztos nem venném meg tőle.
2014. ápr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Tudod kinek kéne!Sózza akkor el olyanoknak akiknek tudja..majd ugyanannyiért megveszed tőle mint ő vette, csak ugye még ő is jól elhasználta..illetve a gyereke.Nyugodtan vessz vele össze komolyan..ez a hozzáállás nem normális.Egy rokonom nem rég szült..Sok zsák ruhát adtam neki teljesen ingyen, annyit kértem tőle, hogy vigyázzon rájuk, mert ha kinőtte a babája, akkor majd kérném vissza mert el szeretném adni!De eszembe nem jutott TŐLE pénzt kérni..jézusom..
2014. ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nah, többek között ezért sem "állnak rosszul". Aki ilyen pénzcentrikusan gondolkodik általában eredményes az anyagi gyarapodásban. Normális-e? Nem. De változni nem fog.
2014. ápr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mond azt, legközelebb, hogy kaptatok ajándékba két zsák ruhát a szomszédnénitől így nincs szükségetek az övére.

Azzal, hogy megeszed valahol igazolod azt amit tesz.

2014. ápr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem normális! Én a barátaimtól sem kérek pénzt.
2014. ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!