Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy a tesómtó...

Normális dolog, hogy a tesómtól pénzért kapom a babaruhákat?

Figyelt kérdés
Eddig bárkinek említettem, mindenki "szörnyülködött" hogy a tesómék nem adnak babaruhát csak úgy, hanem meg kell venni tőle. Nem állnak rosszul (sőt!), mégsem ad semmit ingyen (ja, de, olyanokat, amit senkinek se tudna már eladni, mert annyira otthoniak). Hozzáteszem, hogy a ruhákat anno vagy kapta vagy turiban vette, mindent kb annyiért ad, amennyiért vette, a közös rokonoktól kapott babaruhákat is eladja. Ez normális/átlagos dolog, vagy tényleg fura?
2014. ápr. 19. 17:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
én biztos, hogy semmit nem fogadnék el tőlük, elmondanám, hogy más megoldással élünk, nyugodtan adják el a ruhát vaterán, bárhol.
2014. ápr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ne vedd meg és kész. Ilyen pofátlanságot.Én vettem egy drágább dzsekit a tesóm gyerekének ,nem kértem hogy fizesse ki mondtam hogy majd hátha hordhatja az enyém 3 év van köztük övé idősebb...
2014. ápr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

Én nyúzom a tesóimat és a sógoromat, hogy igyekezzenek a gyerekkel, mert én olyan szívesen eltenném nekik a baba és gyerekruhákat... Rengeteg csodaszép, hibátlan, márkás, szinte új holmink van, de eszembe sem jutna, hogy családtagtól pénzt kérjek.

Valamilyen szinten megértem, hogy pénzt akar értük, mert nem két fillér a gyerek ruházása, cipője, de a saját tesóján nyerészkedni... Akkor már inkább mondja azt, hogy nem adja neked, mert el akarja adni.

2014. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
én úgy okésnak tartanám ha tényleg szép ruhákat kapok és baráti pl.: 2-300ft/db áron, annak még örülnék is mert tudom akkor hogy azt megvettem az enyém nem kell visszaadnom. de amit mondasz hogy agyon hordott ruhákat ad el neked, azt én sem venném meg. inkább vegyél máshonnan, menj turiba vagy neten...
2014. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Juj, ez tényleg durva! Frászt venném meg, szórakozzon csak az eladással. Nem kell vele összeveszni (bár belőlem tuti ki törne), de mond meg neki, hogy ne rajtatok akarjon már nyerészkedni! Nem kell az egész ruhatárat odaaadni nektek, de pofátlan se legyen!
2014. ápr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mond azt, hogy koszi, nem kell mert ingyen kaptatok egy zsak ruhat ismerostol. Azon legyen a hangsuly, hogy ingyen.
2014. ápr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
hát ez egyáltalán nem normális. én beszélnék vele hogy nem veszem meg tőle a rucikat.
2014. ápr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Én még olyannak is adtam ingyen vmit, akit kb. életemben kétszer láttam (tesóm egyik barátja). Rosszul állnak és erre még szükségük volt. Tesómnak mindent félrerakok, férjem tesójának is. Direkt úgy csinálom h amit az én családomtól kapunk ajándékba, azt tesómnak, amit meg a férjem családjától azt meg az ő testvérének tesszük félre. Sosem lenne pofám pénzt kérni.
2014. ápr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Hat ez a pofatlansag teteje.Ne vegyel tole ruhakat,ne erezd ezt kotelessegnek,ha keresni akar rajta,adja el masnak.

Nekunk minden gyerekruhank markas,mindent ujonnan veszek es elofordul,hogy egyszer sem hasznaljuk mielott elajandekozom.Termeszetesen eloszor mindig a rokonokat kerdezem,hogy mit kernek belole(csomagban kuldom,igy nem tudok mindent feladni).A tobbit baratoknak,ismerosoknek es idegeneknek adom,a leirt sorrendben.Eszembe sem jutna penzt kerni ertuk.

A hugomnak meg nincs gyereke,de neki szivem szerint ujat vennek mindenbol,nemhogy a feleslegesse valtakat sajnaljam odaadni.

2014. ápr. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Az én testvérem sem ad kölcsön cuccokat, pénzért lehet, hogy adna, de úgy nem kérném, engem nagyon bánt a dolog, mert egynemű gyerekünk van 2 év különbséggel. Nem is akartam sok dolgot, de pl. egy overallnak örültem volna, amit drága és a január végi gyerekem nem sokat hordta, és ők rengeteg cuccot kaptak és nem vettek. Barátoktól szerencsére kaptam sokat kölcsön és véglegesen is. Sajnos vannak ilyen testvérek...
2014. ápr. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!