Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bele lehet faradni a gyereknev...

Bele lehet faradni a gyereknevelesbe 8 ev alatt?

Figyelt kérdés
Miota 2 gyerek van, lassan lemerulok, sosem segitett a csalad,csak a ferjem,meg mikor ujszulottek voltak akkor sem. Pihenni nem voltunk miota megvannak. Oke hogy hetkozben ovi,suli, de aztan jon a veszekedes,hiszti,ez kell,az kell,ugraltatnak,egy rohadt kavet nem tudok meginni,budin 8 eve nem voltam kiseret nelkul....szeretem oket,de neha csak a megoldando feladatot latom bennuk. Mondjatok hnem vagyok egyedul! :(
2014. ápr. 22. 18:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem van. Imádom őket, de vannak olyan napok (pl a mai is ilyen) amikor egész nap vinnyognak, veszekednek, sikítoznak, kiabálnak, és egyszerűen nem lehet velük bírni. Délelőtt a boltban akasztottak ki, azóta meg itthon. Rossz idő van, kimenni nem tudtunk. Szóval így estére már minden bajom van, még nem ebédeltem, és wc-re nem tudok elmenni tőlük. Szerencsére holnap már ovi :) Nagyszülőkre nagyon ritkán lehet csak számítani, a férjem meg sokat dolgozik, de ő azért segít amikor tud. Általában megoldom a "mindennapokat" de az ilyen egésznapsikítós napok teljesen leamortizálnak.
2014. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%
Ha ennyire elkényeztetted őket, akkor magadnak köszönheted, ha fáradt vagy. Szoktasd le őket a hisztiről, ne engedd, hogy ugráltassanak, játszanak egyedül, akkor nem leszel fáradt.
2014. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Ismerek olyat aki kb2 honapja szűlt de már most se nagyon érdekli a gyerek,de azért ki irja facebookra..'annya leszek'
2014. ápr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nincsenek elkenyeztetve,sot, en nem hagyom rajuk a hulyeseget es ez is az ami lemerit,hogy mindig szolongatni oket,nevelni,fegyelmezni. Amugy jo kapcsolatban vagyok veluk,ok is velem, mindig mondjak h olyan jo h en lettem az anyukajuk. :)

Amugy meg nem leugatos beszolasokat kertem. Akinek egy de foleg egynel tobb gyereke van,szerintem tudja hogy mit erzek. Nekem a nagyszulokre nem lehet szamitani. Egy adag kajat sem hoztak vagy kuldtek miutan megszultem oket. Es ezt meg tudnam fokozni. Ez is faj. Sosem mondjak h vigyuk a gyerekeket,aztan mi meg menjunk el par orara. Ha onszantunkbol visszuk oket,azt kerdezik mikor erunk vissza.....szegyen.

2014. ápr. 22. 19:06
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy gyerekem van aki 2éves és én is néha lemerülök. Meg lehet kövezni ez van nekem is vannak a gyereknevelésen kívül igényeim. Sokszor azt is elfelejtem hogy van élet gyereken kívül van hogy huzamosabb ideig egy kávéra nem tudok elmenni barátnőmmel. És nekem ez nagyon hiányzik. Mindemellett imádom a lányom ahogy más anya is de igenis kell néha egy kis barátnőzés vagy egyedüllét hogy feltöltődjek. Nekünk se igen vigyáznak rá a nagyszülők tényleg nem is viszem oda sűrűn 2-3havonta 4-5 órára de tőlem is azt kérdik mielőtt elmegyek hogy mikor jössz? ne gyere ám későn. stb stb stb
2014. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Bele. Főleg, az ilyen "front, eső, szürke" napokon.

Úgy tűnik, a gyerekeid már nem olyan pindurkák, összeegyeztethetnél egy ovis/sulis kis barát anyukájával, néha hozzátok mennek, néha a te gyerekeid mennek át játszani.

Már elég nagyok, értelmesek, megkérheted őket, hogy fél órára foglalják el magukat, addig legyél "önző", véletlenül se házimunkázz, ülj le kávézni, elolvasni a hirdetési újságot stb. Bármit, csak kicsit a tied legyen az a fél óra.

Sajnálom, hogy ilyen körülöttetek a család, én szerencsés vagyok az enyémekkel, amikor tudnak jönnek, ha mi megyünk, szinte zavarnak, hogy menjünk el kettesben, örömmel vannak a kicsikkel.

2014. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igen,a csalad hozzaallasanagyon bant. Foleg h nem jarunk rajuk penzert,sot nyaralni se megyunk,epp ezert esne jol ha szamithatnek rajuk h egy het a nyari szunetben mamaeknal hogy 8 evutan aludhassak 1x reggel 8ig,hogy nem ugy keljek minden reggel hogy vonyitva ker a kicsi reggelit-amit ha megcsinalok,ugysem eszik meg!!!!! Olyan aprosagok ezek. Ha napkozben leulok kavezni,azonnal megtalalnak,kakaot ker,menjek,nezzem,mutat vmit. Mostanaban mar azt mondom h NEEEEEM! Majd ha megittam a kavem!! Olyankor elkulognak,kicsit sajnalom is oket. De ez van,azert mert ok megszulettek en nem szuntem meg letezni mint ember es mint no.
2014. ápr. 22. 21:27
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező milyen idősek a gyerekeid?
2014. ápr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nekem is volt olyan, hogy anyukám kérdezte mit segítsen, mondtam hogy vigye el a gyerekeket hétvégére, de csak akkor hívjanak, ha nagy a baj. Pedig amióta a kicsi is elmúlt 5, azóta nyugi van nálunk, ritka a hiszti, verekedés meg nulla.

Nincs ezzel semmi baj, néha fel kell töltődni hogy utána újult erővel csináld tovább.


Nem tudod valami ismerős családdal megbeszélni, hogy bevállalod a gyereküket egyik hétvégén péntektől vasárnap délutánig cserébe ha ők is vállalják a tieidet? Én most csináltam így egy cserét ismerős anyukával, mindenki elégedett volt, ő is és én is tudtuk intézni amit akartunk, a gyerekek meg imádták mert volt pizsiparti.

2014. ápr. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Mostanaban mar azt mondom h NEEEEEM! Majd ha megittam a kavem!! Olyankor elkulognak,kicsit sajnalom is oket"


Ne legyen lelkiismeret-furdalásod. Eleinte nekem is volt, mert meg is szóltak, hogy én egy dologhoz ragaszkodtam: ha én eszek, akkor nekem senki ne másszon az ölembe, nem fogok kis copfocskákat kerülgetni a villával. Előtte-utána ellátom őket, de ha eszek vagy a vécén ülök, akkor mindenki hagyjon békén. Meg is tanulták, hogy ilyenkor ne zavarjanak, de közben tudják, hogy ha meg kell, akkor csak rájuk figyelek. Játszom velük és közben nem piszkálom a mobilomat, nem fél szemmel a tévét bámulva próbálom letudni a bajaikat, hanem amikor kell, akkor 100 %-ban rájuk figyelek.


Viszont most látom, hogy meg lett az eredménye: figyelmesek, megértőek, türelmesek. Tiszteletben tartják a reggeli meredt bambulásomat a kávéval a kezemben, sőt az egyik kérte, hogy vegyek egy jobb kávéfőzőt amit ő is használhat, mert akkor megcsinálná nekem a kávét.

Múltkor találkoztam egy barátnőmmel, akinek majdnem hasonló korú a gyereke mint az enyémek. Az végig vinnyogott, egy mondatot se tudott az anyja befejezni, mert a kislány közbeszólt állandóan (nem is tetszett neki, hogy mi beszélgetünk), 10 percre se tudta magát lefoglalni.

2014. ápr. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!