Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti együtt maradnátok így a...

Ti együtt maradnátok így a párotokkal?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:5.éve vagyunk együtt,van egy saját házunk és egy másfél éves kislányunk.

Én sajnos pánikbeteg vagyok 8 éve.Ezt a párom is tudja.Nem járok el sehová,előtte persze dolgoztam,de most gyeden vagyok.Kértem tőle,hogy segítsen meggyógyulnom,de csak folyamatosan a lehúzást kapom,hülyének titulál mindig,a porig aláz azzal amiket mondd.Nekem betelt a pohár.Szeretem őt,de nem tudok vele egytt élni tovább,elegem van a megalázásokból.Az önbizalmamat folyamatosan lerombolja,ami már így nincs is:(

Így érzem csak rosszabb a helyzet.én is rosszabbul érzem magam ettől.Belém beszélni,hogy higgyem el mindenki utál.


Stb.


Úgy beszél velem mint az utolsó senkivel,nincs egy kedves szava hozzám.

A gyerek miatt nem akarok vele maradni.Most kitalálta,hogy biztos megcsalom,azért akarom elhagyni,de köze nincs más férfinak a dologhoz,de nem érti meg.nem szeretném ha az állandó vitákba nőne fel a kislányom.Még mindig jobb neki "apa nélkül"mint hogy állandó vitát hallgasson.


Én aláírom bennem is van hiba,kibe nincs,és azt is,hogy elég nehéz neki,hogy én beteg vagyok és nem megyek el sehova,de ha még nem is segít csak hátráltat a gyógyulásomban.ezt annyiszor mondtam neki,de képtelen felfogni.

A másik a ház.hitel van rajta,kértem fizesse ki a ház felét és elmegyek,hogy mégis ne az utcára kerüljek a gyerekemmel,közölte,hogy felejtsem el.A hitel az én nevemen van,tőlem vonják.

Ebbe se megy bele

Nemtudom már mitévő legyek,de más felrobbanok a dühtől.

Már arra is gondoltam felkötöm magam valamelyik fára,mert ezt már nem bírom tovább.

Lelkileg a padlón vagyok.


2014. ápr. 24. 09:09
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
és még annyi,hogy tegnap este már kitalálta,hogy skizofrén is vagyok,(eü-ben dolgozok,úgyhogy tudom mi meg hogy)mert néha vannak hangulat ingadozásaim.nomális??
2014. ápr. 24. 09:16
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedben ott a válasz, nem bírod vele, tehát lépj, én nem tűrném az biztos!
2014. ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarsz vele maradni. Az összes létező ellenérvet felsoroltad a kapcsolatod ellen.

Nekem egyértelmű, nem tudom neked Mi a kérdés?

2014. ápr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Minden épeszü ember már régen beadta volna a válókeresetet (és eleve nem szült volna ilyen kapcsolatba gyereket!!)


2. Amennyiben a házat a házasság alatt vettétek, akkor az közös vagyon, a fele értéke jár neked, akár tetszik a férjednek, akár sem.


3. Ha netán már elötte megvolt, akkor az a tulajdonos, akié elötte volt, viszont a házasság alatt ráköltött összeg (tölresztés, felújítás) közös vagyon, a fele jár neked.


4. Amennyiben a hitelt a házasság alatt vetted fel, akkor ez akkor is közös, ha csak a te neverde szól - a törlesztés felét követelheted töle.


5. Ne azt kérdezd, hogy mibe akar belemenni a férjed, hanem azzal foglalkozz, hogy mi jár neked. Minden bíróságon van ingyenes tanácsadási nap, oda menj el, és kérdezz utána. Ott segítenek a szükséges papírok megírásában is.

2014. ápr. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra vigyázz nehogy pert indítson hogy ő nevelhesse a gyereket... Ha papír is van a pánikbetegségről stb akkor jobb ha vigyázol...
2014. ápr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A házasságod pocsék, te válni akarsz, akkor nem kérdezgesd a féjredet, hogy neki mihez van kedve, mert az lényegtelen, hanem állj ki magad mellett és lépj. A legtöbb dolog, amit a férj állít nem igaz, illetve nem úgy van jogilag.
2014. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A házat közösen építettük 2 éve,akkor vettem fel a hitelt is,mikor terhes voltam a lányunkkal.Ami orvosi papírom van az 7 évesek,utána már nemjártam orvoshoz.mivel nem tudom különköltözni amég nem vagyok jól,addig hazaköltöznék a szüleimhez.

Nem vagyunk házasok.

Én is attól félek,hogy elveszi a lányunkat,abba pedig belepusztulnék:(

2014. ápr. 24. 09:33
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem akarsz meggyógyulni?

Jó magam is pánikbeteg voltam, nálam a terhesség alatt alakult ki. Aztán szülés után is több betegségem lett, műtöttek is, borzasztóan voltam. Plusz ugye ott volt a fiam, aki pici volt, sokszor erőmön túl tudtam csak ellátni, jöttek a párkapcsolati gondok, rengeteget veszekedtünk. Nagyon megromlott a kapcsolatunk a férjemmel. Sokszor ő is lenézett, semmibe vett, borzasztóan szeretethiányos voltam.

Aztán jött a segítség, új háziorvosom lett, aki szerencsére nem nézte tovább a szenvedésemet, mivel a létező betegségeim tünetei is súlyosabbak voltak, mint kellett volna, illetve egyéb, más tüneteim is jelentkeztek, amiket nem igazoltak betegségek, így tőle kaptam egy beutalót szakorvoshoz. Pszichológushoz jártam terápiára, plusz jógáztam. És néhány hónap alatt teljesen kigyógyultam a pánikbetegségből, plusz lett erőm, önbizalmam, segítséget kaptam, hogy miként is tudnánk rendbe tenni a házasságunkat, azzal, hogy újra lett önbizalmam, harcoltam a kapcsolatunkban a magam igazáért, kiálltam magamért és ma már nem vagyok semmibe véve, nem néz le a férjem, és nagyon-nagyon sokat javult a házasságunk. Ma már a válást fel sem emlegetjük, pedig kb. 2 éve még a válás szélén álltunk.

Úgyhogy első körben amit javasolni tudok, hogy kérj segítséget!!! Ha egészségügyben dolgozol, akkor pláne neked nem nehéz egy jó szakemberhez bekerülnöd és lépj a gyógyulás útjára. És utána teljesen máshogy látod majd a dolgokat. Más szemmel és másként tudsz nekiállni a dolgokhoz.

2014. ápr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira beteg vagy, hogy a házat sem hagyod el, hogy tudnál egyedül egy gyerekkel boldogulni? Vagy van/lenne más segítséged?

Nagyon nehéz, ha a csak láthatóan nem beteg embert nem támogatja, igazából hazugnak, lustának vagy ingyenélőnek tartja a saját párja. Ugyanakkor - pláne, hogy szereted - én megpróbálnám csakazértis még megtalálni vele újra a közös hangot, közös élményeket keresni, mielőtt a sértettség csak még több sértettséget szül. Mit tettél eddig a gyógyulásod érdekében vagy a megértő szavakon túl milyen "tettleges" segítségére lenne szükséged? Nem tenne esetleg jót minden félnek, ha újra dolgoznál?

2014. ápr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is első körben kezeltesd magad! Ha nem tudsz kimenni az utcára hogy látod el majd a gyereked? Hogy mész vissza dolgozni? Az is lehet, hogy a párod nem tud mit kezdeni ezzel a dologgal, aki nem tapasztalt még akár kis fokú pánikot is, az nem tudja elképzelni, és gondolom nem ő old meg minden házon kívüli teendőt és zavarja, hogy te nem tudod megoldani. Nekem is volt régen párszor ilyen pánikos érzésem, az segített, hogy erőt vettem magamon és csak azért is erőltettem magam, hogy menjek. Sokat segített, mikor biciklivel közlekedtem, valahogy azon bizronságban éreztem magam mindig, vagy autóztam. Most, hogy kisbabám van és minden nap sétálunk, nagyon jól érzem magam, nyoma sincs a régi szorongásnak. Ne süppedj bele az önsajnálatba, mert csak értani tud!
2014. ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!