Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fontos hogy sok fotó legyen a...

Fontos hogy sok fotó legyen a gyerekekről?

Figyelt kérdés

Nektek fontos-e, illetve kinek mi a véleménye arról, hogy sok fotót kell előhívatni az évek során, hogy később, sok év múlva sok emlék legyen? Pl hogy rendszeresen pár havonta képeket készíteni a családról, a gyerekekről, vagy fontosabb, nagyobb eseményekről, de azt nem csak a telefonban/számítógépen tárolni, hanem elő is hívatni. Ti ezt teszitek, vagy csak a telefonon/gépen vannak tárolva a képek?


Köszönöm a véleményeket.



2014. ápr. 24. 11:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igen, számomra fontos.


Olyan jó, hogy ma már van egy csomó modern, kicsi és gyors technikai eszköz, amivel lehet képet készíteni.

Már az okostelefonok is digitális fényképezőket megszégyenítő felbontással bírnak és az mindig nálunk van- miért ne?


37 éves vagyok, amikor én kislány voltam, akkor még az oviban készített csoportkép, a színes fénykép is nagy dolognak számított és nem volt ilyen általános a fényképezőgép, kamera sem minden családban. Most nagyon jó lenne képekkel is visszaidézni a sok-sok szép emléket.


Én sok képet készítek (a kezem ügyében van telefon, tablet szinte mindig, így egy átlagos hétköznap a játszótéren vagy otthon is le tudok kapni vicces pillanatokat vagy szép alkotásokat), de ha programra megyünk, akkor mindig figyelek arra, hogy feltöltött akkuval tegyem el a pici kamerát és fényképezőgépet.


A kisfiam már ovis, így évente 1-2 alkalommal nagyobb mennyiségben hívatok elő képeket, szépen dátumozom, fotóalbumba tesszük közösen- és időnként elő is szoktuk venni őket. Most nagy élvezettel nézegeti, hogy milyen volt kisbabaként, hogy nekem milyen nagy hasam volt, amikor vártuk stb.

Rokonoknak, közeli barátoknak is szívesen adunk évente 1-2 alkalommal olyan képet, ami egy közös programon készült (lassan már készülhet hozzá saját kis gyermekalkotással képkeret is stb.).


Természetesen a számítógépen mappákba redezve, dátumozva vannak a videók (HD minőség) és a képek is- évente egyszer dvd-re is mentek, illve van egy külső memória is, amin tárolunk a jövőnek :)


nem vesz ám olyan sok időt igénybe, amikor megtelik a memóriakártya vagy egy programról hazajövünk, akkor szoktam a gépre menteni, szelektálni stb.- akár azonnal emailben küldeni 1-2-t- aztán évente 1-2szer leadom interneten keresztül előhívatni és a mennyiégre/árra való tekintettel ingyen a futár ki is hozza.


Szép emlékek, fontosak így időt szakítok rá.

(a telefon memóriája nem túl nagy, videó sem fér rá korlátlanul- nem is erre valók a mobileszközök)

2014. ápr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Rengeteget csinalok, foleg mobilommal, de fenykepezovel is szoktam, szeretek fenykepezni. Most neztem meg, az utobbi 8 honap alatt kb. 4 ezer kepet csinaltam a mobilommal, persze, a legtobb kuka, mert mozognak a gyerekek, nem sikerultek, ki kell a vegen valogatni. Es olyan evente, karacsonykor, mikor masnak is keszittetek fotoajandekot, elohivatom a jo kepeket, egy evnyi csomag ugy 10 ezerbe kerul, nem tudom, any darab. Fotoalbumokba rakom oket vagy kepkeretbe, emlekkonyvbe.

Ja, es telefonrol nyilvan egy ido utan torlom, szamitogepen tarolom oket.

2014. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!