Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem értem, hogy sok anyuka...

Nem értem, hogy sok anyuka miért idegesiti magát olyan dolgokon, amik a játszótereken történnek?

Figyelt kérdés
Mintha kötelező lenne oda járni és naponta X időt ott tölteni, közben pedig mindenkivel jóban lenni... Tényleg ilyen fontos ez?
2014. máj. 1. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Van, aki azért, mert mondjuk panelban lakik, a játszótér az egyetlen hely, ahol normálisan tud levegőzni és szabadon mozogni a gyerek, és nem szívesen hallgatja az állandóan kötözködőket. És van, aki azért, mert attól érzi magát tökéletes anyának, hogy megszól másokat mindenféle piszlicsáré hülyeségért, és azt lesi, miben lehet a másik gyerekbe belekötni.
2014. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én utálom a játszóteret, pont ezért nem is járunk.

Semmi nem kötelező.

Ha épp ráér az a barátnőm akinek szintén hasonló korú a fia, akkor együtt elmegyünk, hogy szocializálódjon a lányom, de amúgy egyedül nem szívesen tenném be a lában ilyen helyre.

2014. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Nem kotelezo, de ha lakotelepi lakasban lakik valaki, a gyerek meg hintazni meg csuszdazni szeretne, akkor nem lehet azt mondani a gyereknek hogy nem megyunk, mert utalom, hogy a Pistike anyukaja a hazaseletenek a reszleteit meseli es hogy hulye a ferje meg az anyosa meg a Jozsikara tojik az anyukaja es a kolok mindenkit terrorizal.
2014. máj. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Panelban lakunk. Gyulolom a jatszot, de heti max.ketszer megeroltetem magam.

Bolcsi a lanyom, ott rendesen kifarad. Raadasul, rohanok erte a bolcsibe. Ha el kell valamit intezni (pl.bevasarlas), akkor azt a lanyommal teszem, miutan eljottunk a bolcsibol. Plusz meg fozni, stb..

2014. máj. 2. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek szeretnek játszótérre járni - élvezik, hogy gyerekek között vannak és a szabadban, nagyjából szabadon, de felügyelet mellett mozognak, játszanak. A szülőknek is egyszerűbb (mint más kisgyerekessel egyeztetni vagy messzebbre kirándulni menni vagy pláne egy különóra/játszóház) mert nem igényel sem pénzt, sem külön szervezést ez a program.

Aztán meg a környékünkön 4-5 játszótér is van, nincs is olyan útvonal, hogy kikerülhetnénk és bizony a gyerek látja, hogy már a fél óvódai csoport, szomszéd gyerekek, régis bölcsistársak... stb. felvonultak.

Sajnos egyáltalán nem kell ahhoz beszélgetnem - ismerkedni nem is szoktam -, hogy ideges legyek, ha pl. 120 kilós apuka foglalja el mellettünk a recsegő hintát vagy a kerítés mellett cigiznek vagy kamaszok köpködik össze szotyival a padot vagy a gyerekem meglepetésemre "ismeretlen eredetű" ropival a szájában jön elő a kisházból... vagy pl. múltkor megkért egy idegen anyuka, hogy vigyázzak a 3 csemetéjére, amíg elugrik a boltba. És még hosszan tudnám sorolni, de ennek ellenére alapvetően jó dolognak tartom a játszótereket. Az "úri közönség" meg hát ugyanaolyan vegyes, mint az utcán, boltban, tömegközlekedésen.

2014. máj. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!