Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelező az 1hónapos felmondás...

Kötelező az 1hónapos felmondási időt ledolgozni? Ha az első hónapban nem voltam bejelentve ezt érteni úgy kell hogy hivatalosan márciusota dolgozom de februárba bejelentés nélkül dolgoztam

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
A munkaviszonyod kezdete a munkaszerződés dátumától függ. Ha még próbaidőn vagy, azonnal leléphetsz. Ha letelt már a próbaidőd, akkor a munkáltatód ragaszkodhat ahhoz, hogy ledolgozd a felmondási idődet, de el is tekinthet tőle.
2011. jún. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
márciustól számítva 4. hónapja vagy ott....az elsőnek igaza van ha azt mondják akkor le kell dolgozni
2011. jún. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de megtalálták már helyettem a másik munkást
2011. jún. 12. 16:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor se te döntöd el, hogy ledolgozod-e a felmondási idődet. Ahogyan írtam az elején, a munkáltatód dönt.
2011. jún. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha viszont már megvan az új dolgozó, akkor valószínűleg belemennének abba, hogy közös megegyezéssel hamarabb megszüntessétek a munkaviszonyt, nem?
2011. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lehet már túl vagy mindenen, de úgy is dönthetsz, hogy nem mész be dolgozni, mivel te már nem akarsz ott dolgozni. Viszont fennáll a veszélye annak, hogy a munkáltató kifizetteti veled a felmondási időt. Ha normális a munkáltató, általában ezt meg lehet beszélni.
2011. jún. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!