Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok-e 40 évesen...

Vállalnátok-e 40 évesen babát? Idősebb korban szülők ill. idősebb szülők gyermekeinek véleményére lennék kíváncsi. Hogyan élik meg?

Figyelt kérdés

35 évesen találtam meg a párom,37 évesen szültem a kisfiamat :),39 évesen volt egy méhen kívüli terhességem.Az orvosom szerint ennek ellenére nyugodtan vállalhatunk még babát.

Olyan kérdések nyugtalanítanak,lesz-e elég energiám két kicsire idősebb szülőként?Ha mégis egyke marad a kisfiam,félek,nem lesz senkije,mármint testvére,ha mi meghalunk.A párkapcsolatokra nincs sajnos garancia.Egykék véleményét is várom.


2014. ápr. 13. 16:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
23%

Én nem vállalnék. Sőt, én már 35 év felett sem vállalnék. Sőt, akkor még tovább megyek, én fiatalon szültem, 23 évesen, most 26 éves vagyok, bizonyos okok miatt nem nagyon valószínű, hogy lesz még egy gyerekünk, de ha igen, akkor azt még 30 éves koromig szeretném megszülni, utána már nem.

De ez én vagyok.

És azt gondolom, hogy én még szeretném látni felnőni a gyerekemet, illetve azt is, hogy az unokáimat is lássam felcseperedni, szeretném azt átélni, amit nagymamám, vagy anyukám átél, amibe nem igen fér bele az, hogy én 40 évesen még szüljek. Az egészségügyi okokról pedig ne is beszéljünk.

De ezt neked kell tudni. Ha neked belefér és szeretnél, akkor nyugodtan szülj.

Amúgy csak azért nem szülnék, hogy ne legyen egyke a fiam. Sokkal jobb egy gyereknek, ha ugyan egyke is, de mindene, mind anyagilag, mind pedig érzelmileg megvan. Mert van olyan, hogy szülőnek már se pénze, se türelme vagy érzelmi háttere nincs második gyerekre, mégis szül, csak hogy ne legyen egyke a gyerek, aztán meg csak kínlódnak. Mert nem lesz megfelelő az anyagi helyzet vagy nem lesz elég türelme két gyerekhez, ami meg meglátszik a gyerekeken bizony. Barátja meg lehet elég, akár olyan igaz barát, akire jobban számíthat, mint a saját testvérére.

Meg amúgy hiába a testvér, hiába a jó nevelés, ha a két gyerek annyira különböző lesz egymástól, hogy nem fogják megtalálni a közös hangot és nem igazán lesz olyan szoros testvéri kapcsolat köztünk, mint ahogyan azt a szülő feltételezné előre.

2014. ápr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
76%
Én meg simán szülnék! A családunkban is van olyan anyuka aki közel a 40-hez szülte első babáját, nem azért mert karrierista lett volna, csak most találta meg a másik felét... és bízom benne, hogy még egy picurt be mernek vállalni. Nem kell azonnal arra gondolni, hogy jajj, nem lesz türelmed hozzá, vagy időnek előtte meghalsz... Menni fog az ne félj!
2014. ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
60%
Én nem vállalnék,nekem késő. De ez én vagyok.
2014. ápr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
43%
elsö, te még most is nagyon fiatal vagy..
2014. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vállalnék, de abszolút megértem azokat, akik 40 körül szülnek. Nekem sajna rossz tapasztalatom van, anyukám is későn szült és elég korán meghalt, lehet ezért van bennem ez a félsz.
2014. ápr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
70%
Én nyugodtan szülnék, nem számítasz még egyáltalán túl idősnek, ráadásul nem az első babádat szülnéd 40 éves korod után, hanem a másodikat. A picinek is jó egy kistesó!
2014. ápr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
64%
Az energiamtol tennem fuggove.Ha ugy ereznem birnam meg, mindenkepp vallalnek meg gyereket
2014. ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
80%

Egyke vagyok, anyám 40 évesen szült. Nála eü probléma miatt elvileg nem lett volna lehetséges a terhesség, engem sikerült valahogy összehozni, testvér már nem lett.

Hátrányt nem érzek. Apám fiatalabb 6 évvel anyámnál, de kb egyforma egészségügyi állapotban vannak (én 30, anyám 70, apám 64) - szerencsére komolyabb gond nincs, apróbb, korral járó problémák csak.


Szellemileg mindketten fiatalosak, számomra ez a legfontosabb.

A gyerekkorom is szép volt, bár ez szerintem nem a koron múlik, hanem a szülők hozzáállásán.


Én is most várom az első (és szerintem egyetlen) gyerekemet, a férjem kicsivel 40 felett. Ő is fiatalos, kétlem, hogy ez a tendencia megváltozna nála.


Röviden: ha fejben kortalan tudsz maradni, akkor a biológiai kor ne befolyásoljon. Az egykeséggel sincs semmi gond, ha eléggé felvértezik a gyereket szociális készségekkel. Tudjon stabil emberi kapcsolatokat kialakítani és megőrizni. A testvér nem hiányzik, ha soha nem volt, mert nem tudod mit kellene hiányolni. Nekem legalábbis soha nem hiányzott. Voltak játszótársak a környéken, ez tökéletesen kielégítette a korosztályos igényemet.

Sőt, talán emiatt, de prímán elvagyok egyedül is, nálam soha nem merült fel a társfüggőség. Feltalálom magam, kifejezetten pihentet néha, ha egyedül vagyok. Hiába gondolkozom, magányosnak soha nem éreztem még magam, nem is igazán tudom, hogy milyen magányosnak lenni.

2014. ápr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
65%
Ja, és pont anyám példája alapján mindig is úgy álltam a gyerekvállaláshoz, hogy 40 éves koromig semmiről nem vagyok lecsúszva. Ha most nem lenne stabil partnerem, akkor még 10 évig teljesen nyugodt lennék, gondolom a 30-as éveim végén kezdenék el aggódni, hogy nincs még gyerekem.
2014. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
57%
Nem 40 évesen már nem,sőt én 35 felett sem,nyilván mivel akkor találtad meg a párod nem volt választásod,de én nem kockáztatnék.40 vagy lehet össze sem jön rögtön,már 41 leszel minimum mire megszületik.
2014. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!