Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedulallo anyukak! A gyereke...

Egyedulallo anyukak! A gyereketek mennyi idos koraig tartott az a korszak mikor nem adtatok nagyon a kulsotokre, apoltsagotokra?

Figyelt kérdés

Kislanyom 14 honapos, egyedul nevelem, rosszul alszik,mellette meg egyetemre jarok levelezon... Korabban eliteltem azokat az anyakat akik lenott hajjal szoros labbal apolatlanul rohangalnak de most en vagyok ilyen,mostanaban kezdtem megint erezni a szukseget h megcsinaljam a hajam,mindig meg legyek furodve, stb. Most fejeztem be a szoptatast,lehet ezzel is osszefugg.

Mikor labaltatok ki ebbol az egeszbol,mikor volt annyi energiatok hogy megint adtatok magatokra?


2014. máj. 15. 19:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Mindig adtam magamra, sosem voltam elhanyagolt. Mondjuk en nem jartam egyetemre, csak a gyerekkel foglalkoztam, de az elso naptol kezdve ketten voltunk csak.
2014. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Én is mindig adtam magamra. Én az iskola mellett dolgoztam is, szóval lehet, h ez is közrejátszott.
2014. máj. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ertem.

Es a gyerekeddel ki volt ha apuka nem volt, suliba jartal es dolgoztal? Nem itellek el meg semmi ilyesmi csak kivancsi vagyok :)

2014. máj. 15. 19:43
 4/17 anonim ***** válasza:
Nagymama, bebiszitter, bolcsode? Nem engem kerdeztel ugyan, de en ezeket tippelem :)
2014. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem meg úgy érti, hogy amikor még tanult, dolgozott is mellette, így hozzászokott már a gyerek előtt, hogy extra elfoglalt, és jól kell beosztania az idejét?

De ha nem, bocsi.

2014. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok egyedülálló szerencsére, de arra, hogy este egy 5 perces zuhanyzást véghez vigyél, vagy reggel egy szemceruzával, tussal kihúzd a szemed, csak pár perc kell. Addig a kicsi játsszon, egyen, vagy pár percet tvzhet is.

Ha magadra nincs időd a háztartásra, és minden másra hogy van? :)

2014. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mindig adtam magamra,nem vagyok igénytelen,és nem tudom ezt elfogadni senkitől sem...
2014. máj. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

4 éves a kisfiam, egyedülálló anya vagyok évek óta én is.

Sosem éreztem azt, hogy elhanyagolt lennék.


Ebben szerepet játszik az is, hogy dolgozni járok (bölcsis mellett is jártam)- irodaházban, szellemi munkakörben- azért van egy minimum.

Emellett én is tanultam, de úgy, hogy egyéni tanrendet kértem, nem kellett bejárnom- éjszaja vagy hétvégén a délutáni alvás alatt is lehet tanulni vagy a munkahelyen ha adódik egy-egy félóra.


Szerintem a külső ápoltság ugyanúgy hozzánk tartozik, mint a háztartásunk tisztasága vagy hogy mindig olvassunk mesét, legyen főtt étel stb.


Nekem csak nagyon alapos és átgondolt szervezéssel megy a dolog és kötnöm kellett néhány kompromisszumot:

- fodrászhoz akkor megyek, amikor a kisfiam is- találtam egy jó fodrászt egy biohair (zöldalmás) nem időpontos, hanem beugrós fodrászatban a közelünkben, a kisfiamnak meg nagyon nő a haja, kb. 3 hetente el tudunk menni, ez nekem is elfogadható. A frizura-vágás rendben van így- viszont festeni én festem (kb. 4-6 havonta jutok el "normális" fodrászatba, ahol festenek is- azt is nap közben, ha a munkám engedi- festeni minden hónapban kell- meg lehet tanulni, nem nagy dolog. Időben: éjszaka, 9 után, amikor a kisfiam már alszik vagy hétvégén a délutáni alvásidőben. Igen, én is fáradt vagyok, de fél óra, amiből 20 percet lehet festékes fejjel pakolászni vagy tévézni is.

- manikűr: szülés előtt is volt zselés körmöm vagy épített- hát erre nincs időm eljárni, próbálkoztam olyanokkal akik kijönnek házhoz, de azokkal nem voltam elégedett. Megvettem minden szükséges felszerelést (lámpa, csiszoló, fertőtlenítő, zselé stb.)- és már annyit láttam- egyszerűen különbül meg tudom magamnak csinálni még a műköröm építést is, mint néhány "szakember" és biztos lehetek benne, hogy tiszta felszereléssel, normális anyagokkal dolgozom. Ok, kb. kétszer annyi idő, mint a profiknak, így egy teljes francia tipes-zselés+géllakk és valami díszítés lehet 2,5-3 óra is (angolul híradózok közben), de senki nem mondja meg, hogy nem szalonban készült. Ez is csak éjszaka megy- korrekció, utántöltés is 1,5-2 óra kényelmes tempóban. Az egyszeri kb. 30-40 eFt-os eszközberuházás már megtérült, jórészt csak fertőtlenítőt és újabb géllakkokat szoktam venni. Egy doboz 10 eFt-os zselé iszonyú sokáig elég.

- a fürdést nem értem: alapvető higiéné, a fogmosással, hajmosással együtt- nincs olyan, hogy nem tisztálkodunk. Sem én, sem a gyerek- ez valóban nagy hiányosság és igen kiábrándító. Egy zuhany ne mondd már, hogy 5-10 perdnél többet igénybe vesz, a fogmosás 3-4 perc, a hajmosás megint 10 perc meg esetleg másik 10 a szárítás vagy valamilyen pakolás/formázás. Ennyire nem szabad eligénytelenedni.

- otthoni ruházkodás: természetes, hogy kényelmes darabok, de én pl. úgy tudom elejét venni az "elmackónadrágosodásnak" (értsd: foltos, igénytelen, kinyúlt, pecsétes, gáz cuccok azzal a felkiáltással, hogy úgysem látja senki vagy otthonra mindek), hogy amint látom egy ruhadarabon, hogy kikopott, kiszolgálta az idejét, KÍMÉLETLENÜL KISELEJTEZEM és így nincs esélyem előszedni. Egyébként 2-3-4 havonta egy-egy csinos sportos felső, nadrág nem olyan nagy összeg, főleg pl. decathlonban leárazáskor.

Fokozottan igaz ez a kidobálás a fehérneműkre- igaz, azt sem látja senki, de mégis- magam irát vagyok ennyire igényes. Az agyonhordott fehérnemű kibrándító és egyáltalán nem higiénikus. 2-3 havonta azért a keretbe pár bugyi is belefér :)

- pedikűr: 2-3 havonta jut rá idő, akkor is nagyobb szervezéssel- de otthon magam is igyekszem a lábamat is ápolni, a nyári időszakban egyedül teszek fel géllakkot, díszítést.

- arcápolás: kb. 3 havonta ha eljutok kozmetikushoz (sajnos). DE: van otthoni arcgőzölőm, 2-3 hetente tartok alaposabb arctisztítást (kb. 40-50 percet szánok rá, főleg hétvégi alvásidőben). Minden nap letörlöm az arcom tonikkal, arctisztítóval, fürdéskor használok arclemosó teréket, hetente 1* arcradírt és arcpakolást, legalább egyszer egy nap minőségi arckrémet (tudom, reggel-este kellene, de nem mindig jön össze, de törelszem rá).

Egyébként diszkrét, normális sminktetoválásom van, így nap közben otthon ha csak egy színezett szájápolót vagy szájfényt és egy kis szempillaspriált feldobtam (5 perc) máris normálisan nézek ki.

Alapozót munkába, nappalra sem szoktam rendszeresen, de nekem nagyon bejöttek a CC krémek (színezett hidratálók tk.).

Amíg reggel a kisfiam a kakaóját issza-reggelizik, addig el lehet készíteni egy gyors sminket (krémezés, szemhéjpúder, pirosító, spirál, szájfény)- van, amikor csak a munkába menet, a piros lámpáknál zsonglőrködöm vele a kocsiban- de a lényeg, hogy meg lehet oldani.

- szőrtelenítés: nekem legjobban a szőrtelenítő krém jött be, van már zuhanyzás közben használható verziója is, tehát nem vesz igénybe plusz időt


Muszáj normálisan kinézni, mert egyszerűek kihat az egész közérzetedre.

Én picibabás korban is figyeltem arra is pl. hogy az öltözködésem harmonikus legyen (fel lehet venni barna nadrágot is szürke felsővel, de semmivel nem több idő valami összeillőbbet találni- ugyanez igaz a táska-cipő választásra is. Minden reggel átpakolom a táskámat (így nem szoktak elfelejtődni sem papírok) a ruhámmal-cipőmmel passzoló színben, stílusban.

Nagyon praktikus találmány a táskarendező, így ez a művelet is reggelente max. 2 perc.


Szerintem ez az egész csak elhatározás kérdése: számold össze, amiket írtam, heti szinten sem vesz el órákat az életedből!

(egyébként nekem bejött az esti készülődés- ha másnap munka vagy neked is pl. menni kell valahová, akár vásárolni, sétálni is- készítsd elő lefekvés előtt a holmikat, cipő, táska, ruha magadnak is, a kicsinek is- figyeld meg, hogy több időd marad és sokkal jobb érzés).

2014. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem ugy ertettem a lefurdest hogy nem furdok, hanem pl egy 5 perces zuhanyozas vagy mosakodas megsem olyan,minthogy beulsz a kadba es van 15-20 perced magadra, meg a hajamat is mindig kimosom majdnem minden nap, de beszaritani mar nincs ido pl es csak osszefogom, ugy meg majdnem mindegy is hogy ki van-e mosva.

Pont azert nincs idom magamra mert a haztartas meg a tanulas mellett amiket csinalok,nyilvan a gyerek az elsodleges, es vele jatszok meg foglalkozok egesz nap. Nekem nagyon nehez es csak mostanara sikerult hogy ugy nezzek ki mint mikor nem volt gyerekem (smink,haj, oltozkodes) de lehet azert mert nagymama sincs meg egyaltalan semmi segitseg, meg a gyerektol is sajnalom az idot elvenni.

2014. máj. 16. 12:30
 10/17 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértem amit írsz :) Nekem 10 hónapos a fiam, én is teljesen egyedül vagyok vele, ő is rosszul alszik, éjjel is 2 vagy 3 óránként kel, és bizony én is sajnálom azt a fél órát magamra rászánni amikor aludhatnék is.(ő nappal se nagyon alszik, 20 percet max) Persze alap hogy tiszta legyen az ember, de azért hogy műkörmöt építgessek magamnak éjszaka 2 órán keresztül:D az már nonszensz. Sok anyuka egyébként addig beülteti a gyereket a tv elé, amíg magát csinosítgatja, én pl nem engedem tvzni a 10 hónapos gyerekemet. Minek? Annyit fog még egész életében! Most vagyunk csak velük, akkor használjuk ki az időt, szerintem ha nem büdös az ember, és normális ruhákban jár, nem lebüfizett szakadt pólóban meg macinaciban akkor nem kell emiatt szégyenkezni :) Egyébként mikor a munkahelyre visszamegy az ember, úgyis rászánja majd az időt.
2014. máj. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!