Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apa nem szerepel a gyerek...

Az apa nem szerepel a gyerek papírjaiban, ezért nem kötelezhető arra, hogy fizessen. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2014. máj. 16. 20:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kicsit KAMU vagy!Ilyen nincs!Megszületik a gyerek,nem íratsz be apanevet.Ez rendben,de a Gyámhivatal beidéz a szülés után.Ha ott megnevezed,ők indítanak eljárást hivatalból.
2014. máj. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kamu, már bocs! Szülés után megmondtam az apa nevét, le is írták, csak a papírjába nem, mert nem volt nyilatkozat. Azóta egyszer kérdezték, hogy nem küldtek ki esetleg valami papírt, de egyáltalán nem küldtek ki semmit. Azóta meg nem piszkálnak, mert ígértem, hogy intézni fogjuk, mivel az apa ígérte nekem, hogy intézni fogjuk, sőt, szándékában áll nevére venni a gyermekét.

A gyerek születése előtt halogatva volt a nyilatkozat, és mire mentünk volna, 3 héttel hamarabb született meg a kicsi. 2 héttel a gyerek születése után elmentünk, de nem tudtuk intézni, mert ugye még nem kaptuk meg a születési anyakönyvi kivonatát. Aztán folyamatban volt valaminek, talán a gyesnek az igénylése, és újra kellett volna kezdeni az egészet, ha közben megváltozik a gyerek neve, ezért én halasztottam, aztán külföldre utaztunk, amit el kellett volna halasztani, ha ki lett volna cserélve az összes papírja, aztán meg nem tudott hiányozni a munkahelyén, mert ugye kihagyott egy hetet. Aztán úgy volt, hogy Karácsonykor is megyünk, meg keresztelőre, de csak ő ment, mi maradtunk. Aztán nem volt ez téma. Aztán megint utaztunk Húsvétra, és most megint nem tud hiányozni, mert ugye nem volt egy hetet, meg elköltöttünk egy csomó pénzt, és a munkahelyéről el is mentek páran. Egész héten dolgozik egyébként, vasárnap is fél napot. Ha esetleg mégis jön hét közben, akkor délután, vagy este. Azt mondta esetleg egy csütörtökön be tudna jönni, de csütörtökön meg nem lehet intézni.

Egyébként meg mióta megszületett a gyerek, mindig adta a megbeszélt összeget, na jó, volt kivétel, mikor kevesebbet adott, de akkor legalább szólt, és elmondta miért, most meg se pénz, se magyarázat! Édesanyámnak tartozott pénzzel, azt megadta, nekem meg egy fityinget sem adott. Max. annyit kérdez, hogy nem küldték a pénzt (gyes), de igen, küldték, csakhogy ahhoz neki mi köze van, hogy jön ez ide? Neki attól még adnia kellett volna a pénzt, de minimum egy magyarázatot. De semmi. És ugye nem is kérhetem számon rajta, mert hivatalosan nem apja a gyereknek, semmilyen papír nincs róla. Ez így nem mehet. Ha rájön, hogy simán megteheti, hogy nem fizet... Azt nem engedhetem meg. Muszály lépni valamit. Elsőnek talán megpróbálom békésen rendezni a dolgot, de félek, hogy végül perelni kell, akkor meg lelép, és az életben nem látom többet :(

Valahogy olyan érzésem van, mintha egy gitárban elpattant volna egy húr, és az új, már egy más zenét játszana. Valami nem oké, és attól félek, hogy ez már nem fog változni..

2014. máj. 17. 10:52
 13/13 anonim ***** válasza:

11es, ha hülye vagy, legalább ne reklámozd!


Küldj neki egy ajánlott levelet, hogy vagy megcsináljátok a nyilatkozatot, vagy bepereled, és akkor a perköltséget is fizetheti. Ha megvan a nyilatkozat, megint lehet megállapodást írni havi X ft gyerektartásról, vagy lehet kérni, hogy a bíróság határozzon meg egy összeget.

2014. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!