Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három éves kislányunk miért...

Három éves kislányunk miért nem akar csak néhány féle ételt megenni?

Figyelt kérdés
Mi lehet az oka, hogy csak a párolt rizst,hozzá fasirt, sürthús vagy rántott hús, főtt tésztát paprikás hússal , szinte lé nélkül. A levesek közül is csak amit kicsi korában kapott pl. húsleves, azt nagyon szereti, de már másfélét csak nehezen fogadja el. Süteményeket sem, csak esetleg túró rudi,a krumplit egyáltalán, esetleg sült krumpliként. Ilyenkor hogyan lehet rávezetni,hogy változatosabb legyen az étrendje. Ősszel megyen óvodába és ott, ha nem fog változni akkor szinte mindennap éhesen marad. Tapasztalatokat, ötleteket szívesen várok.

2014. máj. 18. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
egy óvodás már rendelkezik önálló akarattal, én tudja is mi folyik körülötte. ha valamit nem szeret, akkor nem fogja megenni. én tisztán emlékszem óvodás koromból, hogy voltak kaják, amiket nem lehetett belém tömni (ahogyan a gyerekkávét és kakaót sem) és inkább éhen maradtam vagy elég volt az uzsonna. volt hogy elbújtam csak ne kelljen enni :)
2014. máj. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

NE főzz neki külön. Egye azt, amit magatoknak főzöl. Ha nem kell neki, éhesen marad. De nem fog éhen halni. Ha rájön, hogy nem válogathat, akkor eszik majd rendesen.

Ha csak egy étel van, amit nem eszik meg, azt rá lehet hagyni, de a többit nem.

2014. máj. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!