Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányom nem issza a vizet....

A lányom nem issza a vizet. Van tuti ötletetek? Kipróbáltam,2 napig csak vizet kapott, szinte a nullával volt egyenlő, amit ivott. Gyümölcslét kap felhigítva, annyira, hogy szinte nincs íze se, de a víz színes. Így jó? Vagy mit csinájak? 2 éves

Figyelt kérdés
2014. máj. 21. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor add ugy neki, az a lényeg hogy ne agyon cukrozott dolgot igyon. Nme mindenki issza meg a siama vizet pl én sem. Én magamnak teát fözök elözö este ugy hogy 1,5 literben van egy filter gyümöllcs tea. egy pöty természetes édesitöszer és fél vagy egy citrom belefacsarva a citrom méretétöl függöen. Mások szerint semmi ize, legfeljebb picit savanyú de nekem pont annyi ize van hogy ne sima viz legyen mert az sajnos nem csúszik magában.
2014. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, jó. Sokáig a fiam is így itta a gyümölcslevet, mint a kislányod. Most rákapott, hogy janás kis üvegből iszik, azóta csak vizet iszik, de előtte neki sem kellett a víz.
2014. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a színe más és úgy megissza, akkor facsarj bele neki narancsot, vagy valami piros gyümölcsnek a levét, az elszínezi plusz még egy kis ízt is ad neki, de nincs benne hozzáadott cukor.
2014. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
az én gyerekem csak kávéspohárból iszik vizet:)
2014. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó lehet, ha olyanból adod a vizet, amiből eddig még nem ivott, hátha hat az újdonság varázsa. A fiamnak is volt egy időszaka, amikor nem itta a vizet. Akkor én a Pickwick gyerekteáját adtam neki. Finom gyümölcsös, nem kell ízesíteni sem, olyan jó íze van. Viszont cukrot sem tartalmaz, így mindenki jól jár.
2014. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Két éves? De akkor eddig nem ivott vizet? Első perctől fogva azt kell neki adni (persze nem, első perctől fogva anyatejet...), de ezt majd csak a következő gyereknél tudod már megvalósítani...


Mondjuk az enyém a másik volt, ő CSAK a vizet itta :) de ha nem ivott eleget, akkor vettem kacskaringós szívószálat, csőrös poharat, kutyusos poharat meg ilyeneket, akkor az tetszett neki és ivott egyfolytában. AMit még ennél is jobban szeretett, anya vagy apa kávéspohrából inni, az piszkosul tetszett neki. Juj de megszomjaztam :)

2014. máj. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2 èvesen az enyèm is igy volt, most 3 ès ö kèri a vizet! Vegyèl gyerekeknek kèszült kis csomagolàsú mesefigurás stb vizet.. Ez tetszetös nekik.. Pohárból vagy csörösböl tuti hogy nem fogja egyenlöre inni ha nincs hozzàszokva.
2014. máj. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az anyatej után azonnal vízzel indítottam. Egy ideig itta, aztán vhogy leszokott róla.

A kellékek hatástalanok (pohár minden színben, formában, szívószálat csak rágja)

Sima üvegpohárból nagyon lelkesen iszik kettő kortyot és leteszi. Szóval a poharazással nincs gond, nagyon ügyesen iszik.

Köszi a válaszokat

2014. máj. 21. 20:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is egy ideig csak a gyümölcslevet itta meg, vízből csak pár kortyot, néha nem vettünk direkt gyümölcslevet, hogy csak víz legyen itthon, amit ihat és kénytelen volt meginni, meg nálunk is bevált a kis üveges módszer, abból szívesebben iszik és többet is, még mindig szeret üvegből inni. Mostanában már alig iszik gyümölcslevet, inkább vizet kér. Magától átállt a vízre, szerintem ha picit ösztönzöd a víz fogyasztása felé, majd megszokja, hogy jó az is. Kedves válaszolók, a gyerekeitek még életükben nem ettek cukrot tartalmazó ételt/italt? Amikor a lányom csak gyümölcslevet ivott, örültem, hogy iszik valamit, minthogy ne igyon egy cseppet se. Gyümölcslét lefujjogjátok, de a cukros tea az a tuti nektek.
2014. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"de ezt majd csak a következő gyereknél tudod már megvalósítani..." Erre reagálnék: ő a második gyerekem, az elsővel nem volt ilyen gond.

Köszi Neked is, utolsó.

2014. máj. 21. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!