Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal, hogy egy...

Egyetértesz azzal, hogy egy nő mindig magának szül?

Figyelt kérdés
És hogy úgy és annyit szüljön amennyit ha úgy alakul egymaga is fel tud nevelni?Indoklást kérek!
2014. máj. 23. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Valamennyire igen. Nem kell ehhez válás meg semmi naponta halnak meg autóbalesetben emberek, és igen az lenne az ideális ha anya/apa akkor is tudna boldogulni ha egyedül marad.
2014. máj. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Igen, egyet értek.A nő szoptat,ő kel fel hozzá,ő van vele,ha beteg.és ha be is segít az apuka,a nagyját a gyerek körül az anyuka csinálja.És mikor a férj talál mást,akkor többnyire az anyukánál maradnak a gyerekek.Neki kell munka mellett eltartani őket.Apukától meg vagy kap pénzt,vagy nem.Pereskedésből meg letiltott gyerektartásból nem lehet egyetemre járni.
2014. máj. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Abszolút nem értek ezzel egyet.Minden gyereknek fontos hogy családban nőjön fel.Legalább is így tervezi az ember.Sajnos egyre ritkább az èp csalàd.Miért kellene egy nőnek teljesen egyedül eltartani tudni egy gyereket? Ezt nem értem.
2014. máj. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó! nem csak a nőnek, de a férfinak is tudnia kell egyedül eltartani a gyerekét/gyerekeit, csak a kérdező itt most a nőket emelte ki valamiért.


Teljesen igaz szerintem is. Minket kinevetnek, hogy ennyi bevételre csak egyet vállalunk, de én belegondolok abba, hogy ha egy gyereket egyedül kell majd nevelnem, vagy kettőt, 250.000 Ft-ból...hát durva.

2014. máj. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

Ha így lenne, nem sok gyerek lenne :)

Sokan még saját magukat sem tudnák egyedül eltartani.

Akinek nem fontos a biztonság, önállóság, annak nyilván a gyerekvállalásban sem lesz ez szempont.

Jó esetben a nő nem magának szül, nem is másnak vagy más elvárásának, hanem közösen vágynak a párjával családra. Arra pedig nem árt felkészülni, hogy egyedül marad, vagy akár a férfi is egyedül maradhat.

2014. máj. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
én is egyetértek! mert persze a férjnek is be kell segíteni, de a gyereknevelés azért főként a nő dolga. szerintem erre is ment ki a kérdés, nem arra, hogy egyedül el tudja e tartani a gyereket a nő. ezért minden nőnek fel kell mérnie saját képességeit, idegrendszerét, türelmességi határait és hogy ezekkel mennyi gyereket tud bevállalni. és tényleg nem arról van szó, hogy 0-tól 24 óráig csak ő kell legyen vele, de az otthoni teendőket be kell osztani. a férjem jár dolgozni, rendezi a kertet, állatokat, amikbe persze én is besegítek kicsit; én gyereket nevelek, bent takarítok, főzök és persze ő is beszáll ezekbe kicsit,szerintem ez így normális.
2014. máj. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

Ha gyerek körüli teendőket nézzük, akkor igen! Viszont nyilván a gyerekvállalás két ember döntése (normális esetben), tehát a feltételezhető, hogy az apa is ugyanúgy vágyik rá!

De nyilván, amíg baba a baba, akkor természetes,hogy a nő "foglalkozik" vele többet. És utána is ugyanígy marad szerintem. Mert én még nem sok olyan családot láttam, ahol hazaérve mindketten a munkából, apuka foglalkozna, tanulna, játsszana a gyerekkel, és mondjuk ő adná neki a vacsorát is stb.

Az meg,hogy anyuka úgy vállaljon, hogy egyedül is fel tudja nevelni, részben igaz, mert ez ugyanígy van az apánál is!

2014. máj. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Igen, egyetértek. Persze, hogy nem úgy vállaltam gyereket, hogy egyedül maradok vele. De benne van a pakliban, hogy egyedül kell felnevelnem és ezt is vállaltam.
2014. máj. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

A kérdés ha jól emlekszem - reggel van még - az h egy nő tud e egyedül nevelni olyan estben gyeteket ha tortenik a párjaval vmi egyertelmu h tudja, de inkább úgy mondom, h tudnia kell!!!!

Nálunk mondjuk én is kiveszem rendesen a reszem a gyereknevelésben, főleg h pernxetaposokent tidok otthon lenni, elmenni ert oviba, mig párom dolgozik. Sztem ez életviteltől is függ.

Azzal értek egyet, aki azt írta h a kertben, kint bent bent kisegitva egymást működik a háztartás, a család! Az anya felel, aggódik az érzelmi, testi dolgok miatt, az apa dolga ezt megteremteni, a biztonságot, nyugalmat, az anya meg fenntartja ezt, sztem.

2014. máj. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%
Valamennyire igen. Egyedül lesz otthon velük a nap nagy részében, és történhet baj a családban, amikor csak magára számíthat majd. Ezért az, hogy valaki 3 -4 vagy több gyereket vállal, nagy felelősség. Nem vonom kétségbe a házasságok erősségét, sosem hagyna el a férjem, pontosan tudom. De az élet alakulásáról ő nem tehet, sajnos eshet baja önhibáján kívül is. Ezért bár mi 3 gyereket szeretnénk, megteszek mindent az itthon töltött idő alatt, hogy magasan képzett legyek, mire visszamegyek dolgozni, mert igen, kis százalékban, de bennem van, hogy lehet baj és akkor csak rám számíthatnak, ezért mindent megteszek, hogy akkor is megadhassam nekik azt, amire szükségük van. Sose legyen rá szükség, hogy egyedül kelljen megoldanom mindent, de nem kizárt, sajnos. Nem sarkítanám le, hogy magamnak szülök, inkább úgy fogalmaznék, hogy a felelősség közös!
2014. máj. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!