Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idősen hagytátok/hagyná...

Mennyi idősen hagytátok/hagynátok otthon a gyereketeket míg leszaladtok a boltba? (5-10 perc)

Figyelt kérdés

2014. jún. 5. 13:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%
Gyereke válogatja... Általánosságban kb. 6 évesen.
2014. jún. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 zabmester ***** válasza:
92%
Ha már iskolás, akkor esetleg. Most hat éves múlt a fiam, szerintem nem lenne semmi gond, ha én elmennék 10 percre boltba, amíg ő itthon van, de aggódnék, meg hát mi van akkor, ha velem történik valami útközben? Mert ahhoz tényleg kicsi még, hogy egy ilyen helyzetet kezelni tudjon. Annyit már most is meg szoktam tenni, hogy a negyedikről lemegyek a földszintre, ha úgy adódik, messzebb még nem mernék menni. Mondjuk lehet, hogy lassan már itt lenne az ideje, de még eléggé bennem van a para.
2014. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
19%
Ezt ugye egyikőtök sem gondolja komolyan? Szerintem 12-13 éves kor előtt nem, de akkor is inkább leviszem magammal.Egy hat éves gyerek még fél is egyedül. Radasul a törvény is bünteti és nem véletlenül. Mielőtt lehurrogtok, leirnam általános iskolai tanár vagyok.
2014. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
7 évesen már otthon hagytam egyedül 15-20 percre. Mindig elmondtam, hogy hova megyek, és hogy mikor jövök. A vezetékes telefonunk mellett fel voltak írva azok a telefonszámok (enyém, apjáé, nagyszülőké, mentő, tűzoltó, rendőrség)amiket az esetleges baj esetén hívni kell. Általában ilyenkor adtam neki valami olyan feladatot, amivel elfoglalta magát, míg hazaértem, így nem volt ideje rosszalkodni. :)
2014. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

Az én általános iskolai tanár édesanyám 6 évesen már hagyott fent engem, míg Ő boltba ment. Olyan kisgyermek is jár az osztályába jelenleg, aki hetente 2 délutánt tölt egyedül, 8 éves.


Én egyébként pszichológus vagyok, és a fejlŐdéslélektan tankönyvem szerint pl. "hagyjuk önállóan boldogulni kisiskolás gyermekünket, 6-7 éves kora után -amennyiben ebbe Ő is beleegyezik- nyugodtan bízzunk rá önálló feladatokat, engedjük el boltba, közeli baráthoz, hagyjuk egyedül, míg rövid teendŐinket intézzük házon kívül."



Furcsállottam volna, ha anyumék 12 éves koromig nem hagynak egyedül. :))


A férjem szülei pl. orvosok, Ő és az öccse már 10 éves korukban is töltötték egyedül az éjjelt, ha anyósomék ügyeltek (a nagyi 50 méterre lakott).

2014. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%
JA, és nem, jellemzŐen egy hat esztendŐs gyerek nem fél egyedül, vágyja az önállóságot, és örül, ha bíznak benne. Van hat éves, aki egyedül jár haza az iskolából...
2014. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%

Hat nem 6 évesen, az erkély ajtót nyitvahagyva, mint a legutóbbi kerdezo. A gyerek nem akart egyedül maradni es ordított az erkélyéről a járókelőknek hogy fél.


10-12 nálam a korhatár.

2014. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
26%
Egyébiránt 12 ev alatt kiskoru veszélyeztetése miatt siman eljárást indítanak.
2014. jún. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
40%
0% os az a válasz, ami szerint veszelyeztetes egy hat évest egyedül hagyni? Az eszem megáll.felhaborito, hogy hagyhattok egyedül ekkora gyerekeket?!?! Nem száz évvel ezelőtt vagyunk.
2014. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
45%

10 év körül,de én parás vagyok.


Mekkora átmenet amúgy,40-50 éve a 6-7 évesen többsége egyedül ment suliba,de volt aki már oviba is.

2014. jún. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!