Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idősen hagytátok/hagyná...

Mennyi idősen hagytátok/hagynátok otthon a gyereketeket míg leszaladtok a boltba? (5-10 perc)

Figyelt kérdés

2014. jún. 5. 13:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%
6 évesen hazamentem egyedül suliból gyalog. A konyha külön volt a szobáktól,/ nem panel hanem paraszt gyerek vagyok.../Simán elvoltam órákig egyedül. Már a gyerekeimet nem merném egyedül hagyni mint anya engem..
2014. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%
Az enyém majdnem 8 éves de nem hagynám egyedül otthon.
2014. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%
Engem 6-7 évesen már egyedül hagytak ennyi időre.Egyik ilyen esetre emlékszem, hogy jött egy lány vigyázni rám, de valamiért anyukámnak korábban kellett indulnia, és egyedül voltam mikor reggel felébredtem. Megettem a kikészített reggelit, felöltöztem és átcsöngettem a szomszédba, ahol 3 gyerek volt, hogy ottmaradhatok-e míg jön a bébiszitter. Nagyon kedvesek voltak, velük játszottam addig. Egyáltalán nem féltem, 9-10 évesen már főztem magamnak egyszerűbb kajákat és nyári szünetben már egyedül voltam. 11 éves koromtól jártam egyedül iskolába, átszállással bkv-n.
2014. jún. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%

Ha jól emlékszem, anyu 8-9 évesen hagyyott otthon elsőnek, míg kiment a boltba. (Sarkon van). De én nem szerettem egyedül lenni,mígyx a legtöbbször mentem vele.

Sszerintem, 8-9 év, az amikor otthon lehet hagyyni (ha nem fél).

Azért a 12-13 elég gáz. Elhiszem, hogy paráznak, de ez már beteges aggódáss.

2014. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 zabmester ***** válasza:
100%

Én nem hagynám egyedül a gyereket ugyan, de kérlek, mutassátok már meg a gyermekvédelmi törvényben, hogy hol van az leírva, hogy hány éves kortól maradhat otthon felügyelet nélkül egy gyerek. Mivel tudomásom szerint ez Magyarországon nincs szabályozva törvényileg (pedig nem ártana). Angliában tudom, hogy 12 év a korhatár, ott büntetnek is érte keményen, ha a szülő nem tartja be, de itthon ez nincs konkrétan kimondva.

Önmagában pedig nem minősül veszélyeztetésnek, ha valaki rövidebb időre egyedül hagyja a gyerekét a lakásban. Akkor lenne veszélyeztetés, ha ehhez egyéb veszélyeztető körülmény is társulna, pl. veszélyes tárgyak a gyerek számára hozzáférhető helyen hagyva.

Mindettől függetlenül nem szeretném még magára hagyni otthon a gyerekemet rövidebb időre sem, úgy, hogy én házon kívül vagyok, és nem azért, mert a gyerekben nem bízom, róla konkrétan tudom, hogy megbízható ilyen téren, de velem akkor is történhet akármi, ami miatt a 10 percre tervezett vásárlásból hosszú órák is lehetnek.

2014. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
66%
Kb 1 hónapja volt hogy otthagytam őket 10 percre, míg elugrottam a gyógyszertárba. A kicsi 5 éves, a nagy 7. Nézték a mesét míg haza nem értem.
2014. jún. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%

most nem azért, de láttatok ti mostanában 12 éves gyereket??? A lányoknak már műkörmük van, a fiúk "húdemenők"... hatodikos gyerekekről beszéltek...


5-10 percre már 6 éves korától ott lehet hagyni, órára mondjuk 9-10 évesen is.

2014. jún. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
59%
Én 10 évesen amúgy már nyolcosztályos gimit kezdtem, nyilván, ha hat órám volt, ebédeltem, hazamentem, és attól még nem jöttek haza hozzám anyuék, hanem 4-5-ig egyedül voltam... Sőt, a 7 éves húgom velem együtt járt haza, busszal. Kicsit beteges néhány anyuka.
2014. jún. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
23%

17!


Szerinted a leirtakbol az következik, hogy értelmes, felelősségteljes en gondolkozó gyerekek? Nem.


Elmondanám, hogy iskolaban dolgoztam. Készítettünk egy felmérést csak ugy kíváncsiságból, hogy milyen alapszintű dolgokat tudnak a gyerekek. Az elsosok közül senki nem tudta megmondani se az anyja, se az apja nevet, se a lakcímet. Telefonszámot mar nem is kérdeztünk. A másodikosoknál volt, aki a lakcímet tudta, de a szulei nevet nem. A mit csinálnál X veszélyhelyzetben az elbújnék/sírnék/hívnám anyát volt a valasz. A harmadikosoknal a többségnek ment a szulok neve, a lakcímmel voltak hiányosságok, a veszelyhelyzetre a nem tudom volt a legtöbb valasz, egy kisgyerek mondta, hogy hívna a rendőrséget, bar azt nem tudta, hogy milyen számon. Negyediktol mar mentek az adatok, de meg a nyolcadikosok között se mindenki tudta a segélyhivot. Na, igy hagyd otthon a hat evest.....

2014. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
71%

Jó, én magamból indulok ki, hogy Én, az ÉN GYEREKEMET otthon merném hagyni, mert nem gyökkettő intelligenciával lesz megáldva.


Arra próbáltam amúgy célozni, hogy 12évesen igencsak ciki lenne, ha anyuci-apuci kísérné az isibe. Abból kiindulva, hogy otthon se hagynák egyedül 10 percre egyesek, gondolom, kísérgetnék is


17 voltam

2014. jún. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!