Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az az anyuka aki majdnem...

Az az anyuka aki majdnem minden este megiszik egy pohár bort lazulásként, azzal gond van?

Figyelt kérdés
Az egyik anyuka barátnőmnek van három gyermeke. Fiú, lány, kisebb-nagyobb vegyesen.. Elég elevenek, nem rosszak,de hangosak, ricsajosak.. Szegényt néha úgy kiborítják estére,hogy totál ki van. Imádja a gyermekeit,de van,hogy kissé kiborul.. És néha lazulásképp megiszik egy kis pohár borocskát. Nem akarom kibeszélni, félreértés ne essék, csak kérdem... Baj lehet ebből?? Ti hogy gondoljátok? Hogy segítsek neki?????? Köszi,ha írnátok!

2014. jún. 8. 22:29
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

Néha egy pohártól? Nem!

Mi is szoktam időnként. Vagy van, hogy a vacsorához iszunk egy pohárral, ami kb. 1 dl. Vagy kiülünk a teraszra beszélgetni és közben elkortyoljuk.

2014. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom, hogy ez gond lenne. Nem az asztal alá issza magát, ennyi simán belefér szerintem.
2014. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
Ha a pàrom itthon van,mi is szoktunk estènkènt egy pohàrral inni.Vagy napközben megiszunk egy pohàr sõrt a teraszon míg alszik a gyerek.Szerintem ez csak lazitàs.
2014. jún. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
39%
Az én értékrendembe nem fér bele az, hogy valaki napi rendszerességgel alkoholt fogyasszon. Legyen az egy kimerült anyuka vagy bárki, és fogyasszon 'csak' egy pohár bort. A férjemmel mi sem vetjük meg az élvezeteket, de minden este nem borozgatunk. Még kétnaponta sem.
2014. jún. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
42%
Én is az utolsóval értek egyet. Nekem sem fér bele a napi szintű alkoholfogyasztás. Ez amolyan ünnepi kellék, nagyon maximum. Napi szinten többgyerekes anyaként nekem ez nem fér bele. A probléma okát kell megkeresni. Az pedig nagy valószínűséggel az, hogy le van terhelve. Ha kell szerezzen segítséget, járjon el sportolni, míg valaki vigyáz a kölykökre, vezesse le a feszültséget máshogy. Olyan módon, ami nem vezet függőséghez. Ami ma egy deci, könnyen lehet holnap kettő,és ha tinikorba kerülnek és még jobban kiborítják, akkor jönnek az üvegek? Időben észbe kell kapni és kiszállni! Próbálja a jógát, futást, kötést, horgolást, akármit!
2014. jún. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
66%

Nézd meg a franciákat, minden nap isznak egy pohár bort.

Sőt, ahol én dolgoztam Angliában családoknál, ott is normális volt ez a dolog. Nem volt senki sem alkoholista, csak megittak esténként 1-1- pohár finom bort vacsora után beszélgetés közben.


Én egyedül nevelem a lányom, az apja és az anyagiak miatt is iszonyatos stressz van rajtam több, mint egy éve, most ezt megspékeli a kezdődő dackorszak...sokszor azt hiszem, menten idegösszeomlást kapok miattuk.

Bizony én is szoktam inni és nem egy pohárral, hanem heti 1-2 alkalommal 1-1- üveg bort, vagy pezsgőt.

Egyáltalán nincs problémám az alkohollal, ellenben nagyon jól esik a napi 24 órás pelenkázás, kiabálás, idegeskedés és gyerekezés után így lazítani mikor már alszik a gyerek.

Végre csend van, csak magamra figyelhetek, iszogatom a bort, hallgatok valami zenét. Nekem semmi segítségem, így ez az egyedüli szórakozásom és ha egy "barát" ebbe bele akarna szólni, nagyon megbántana vele.

2014. jún. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon más, hogy azért iszol, mert illik a vacsorához, vagy azért, mert kihullik a hajad a stressztől. Míg az első egy étkezési forma, ízlelgetés,addig a második stresszlevezetés és menekülés. Nem az a baj, hogy egy pohár bor függőséget okoz, hanem az, hogy eszközként használja arra, hogy levezesse a feszültséget. Ez nem megoldás semmire sem. Ha azért iszogatná, mert épp illik a húshoz, amit eszik, korrekt. De így? Ez egy lavina eleje, és hogy meddig jut el, szerencse kérdése.
2014. jún. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem sem baj, más népeknél természetes, hogy megisznak egy-egy pohár bort. Jól esik, hogy az ember leül, elnyújtózik végre.

Nem hiszem, hogy az jobb, ha valaki csokit töm magába, vagy zabál este (nekem volt egy ilyen időszakom, lefeküdtek a gyerekek és nekiestem a hűtőnek, sikerült is felszednem 15 kilót).

Amúgy meg azt írja a kérdező, hogy néha kis pohárral. Vagyis nem napi rendszerességgel vedel. Nem hiszem, hogy emiatt lenne bármilyen egészségügyi gondja.

2014. jún. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
70%

5: " Ami ma egy deci, könnyen lehet holnap kettő,és ha tinikorba kerülnek és még jobban kiborítják, akkor jönnek az üvegek? "


Ez hülyeség. 15 évesen már belekóstolgattam a likőrökbe anyámék szekrényében, huszonévesen rendszeresen (nem napi szinten) megittam egy-egy pohár bort, most elmúltam 40, de még életemben nem voltam részeg. Időnként veszek egy üveg bort, az elfogy úgy, hogy 4-5 nap minden este megiszok egy-max két pohárral este, aztán semmi. Valamikor megveszem a következőt, volt hogy 2 hét múlva, de az is előfordult, hogy két hónapig nem vettem. Most épp egy csepp alkohol sincs itthon, ha jól emlékszem kedd este ittam meg az utolsó pohárral egy barátnőmmel ami még maradt. Majd akkor veszek, ha jól esik.

Szerintem sokkal nagyobb baj és veszélyesebb amikor valaki nem tud mértéket tartani, ritkábban iszik, de akkor addig, amíg nem kezd hányni vagy részegen fetrengeni.

2014. jún. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
82%
Ha csak néha, és csak egy pohár bort iszik, azzal nincs semmi baj.
2014. jún. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!