Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, hogy mire...

Mit tudok tenni, hogy mire endokrinológushoz kerülök legyenek leleteim? Hova menjek? PCOS gyanú.

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót a nődokitól meg a háziorvostól és csináltasd meg a vérvételt.
2014. jún. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Mindkettőtől kell? Vagy valamelyik majd ad?
2014. jún. 10. 14:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Én kaptam mindkettőtől, mert van olyan vizsgálat amit csak a nődoki kérhet, de van amit meg csak a háziorvos. Így a két beutalóval mentem a laborba és egyszerre levették amit kellett.
2014. jún. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és én uh-n is voltam azt is vittem magammal.
2014. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, lehetséges, hogy ezt az egészet letudjam egy hónap alatt? Vagy menjek magánhoz, és akkor ő megcsinálja egyből az UH-t, meg ad beutalót, meg a házidoki is.. Szorít az idő.
2014. jún. 10. 14:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor inkább magandoki... Nekem volt, hogy a tv-s leleteim két hét alatt jöttek vissza.

Pcos gyanunal a 3 es a 21. napi vervetel is fontos, szóval ezt is nézd!

2014. jún. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De én nem menstruálok, akkor is van ilyen?
2014. jún. 10. 15:05
 8/10 A kérdező kommentje:
Mármint 3. meg 21. napi. Nem értek hozzá :(
2014. jún. 10. 15:06
 9/10 A kérdező kommentje:
És ha nem szeretnék gyereket akkor is foglalkoznak azzal, hogy van-e peteérésem? Mert most csak a tüneteket szeretném kezelni, meg persze úgy az egészet.
2014. jún. 10. 15:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, menj el nődokihoz, ő megcsinálja az UH-t, és ad 3. és 21. napi vérvétel beutalókat. Ha nincs mensid, ad egy tabit, amit elmond hogyan kell szedni, és attól megjön. És akkor úgy a 3. és 21. napon kell menni vérvételre. Viszont azt az endokrinológusnak mondani kell, hogy ez mesterséges ciklus volt, mert kicsit különböznek a hormonértékek akkor, erről tudnia kell. Én is ugyanígy voltam. Sőt a nődokim írta ki nekem a teljes vérképpel együtt (amit a 3. napon együtt levettek) a cukorterhelést, 3 pontos cukorral és inzulinnal. Így előre szűrhető az IR, amire ugye megint csak az endokrinológus tud gyógyszert adni. Én úgy oldottam meg, hogy elmentem magán nődokihoz, és megcsinálta az UH-t, és utána behívott a kórházba, és ott adott beutalókat, és a terheléses cukorra időpontot (az ciklusfüggetlen). Ha jófej a nődokid, és tudsz tőle kérni, D-vitamin szintet is nézessetek a vérképben, mert a PCOS-ok általában D vitamin hiányosak. Nekem ez így 4-5 hetet vett igénybe, az utolsó az endokrinológus volt, aki a leletek láttán el tudta dönteni milyen mennyiségű metforminnal kell kezelni a PCOS-t. Nekem IR-em nincs, de valamiféle anyagcserezavarom van, mert cisztás a petefészkem, és az LH/FSH arányom 1,9, aminek 1 körül kellene lennie a 3. napi hormonsorban. Az endodoki Inofolicot(2 tasak naponta), 2000NE D3 vitamint, E vitamint, és Meforalt 2x500 mg-ot írt, és elmagyarázta, hogy a PCOSt nem műtögetni kell(amire sok nődoki hajt sajnos....), életmódváltással, gyógyszerrel tökéletesen eltüntethetőek a ciszták. Jobbulást Neked, ha kérdésed van, írj privit!
2014. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!