Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, hetente...

Kisgyerekes anyukák, hetente mennyi időt tudtok kizárólag magatokra fordítani?

Figyelt kérdés
Sportra, szórakozásra, kikapcsolódásra mennyi időtök jut egy héten? Pontosan mit jelent számotokra a kikapcsolódás, mit szerettek csinálni? Hány gyereketek van, és addig ki vigyáz rájuk?
2014. jún. 11. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én énekelek egy zenekarban.. minden héten próbálunk 3-4 órát... 2 gyermekem van, apuka vigyáz rájuk addig :)
2014. jún. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
1 héten? Most jutottam el 6 év után a férjemmel elösször kettesbe strandra. Vannak nagyszülők, de nem vállalják a gyerekeket, terhükre van. De ezért az 1 nap strandért is megkaptuk a magunkét, anyóstól, hogy mit képzelünk mi, hogy elmertünk menni gyerekek nélkül, van három gyerekünk, akkor ne vállaltatok volna gyereket! stb. Csak boltba jutunk el, máshová nem.
2014. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
sajnos én is a 2. táborába tartozom. havi 2-3 óra a max, és az sem igazi kikapcsolódás. mindent idesorolok, amikor a gyermekem nincs velem (és nem épp hogy csak az alvásidejében zuhanyozok, hajat meg fogat mosok) stb pl berohanok a szomszéd városba ruhát vásárolni a gyereknek. ami valódi kikapcsolódás. beülni vhova egy kólára a párommal és beszélgetni v ilyesmi, az a 10 hónap alatt 2x volt... nagyi vigyázott rá, de húzta a száját...
2014. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ó, én sem úgy értettem, hogy apukával együtt :) nekünk sincs segítségünk, mi egymást tehermentesítjük, felváltva. Együtt gyerekek nélkül tényleg művészet lenne elmenni bárhová, nekünk sincs segítségünk :)
2014. jún. 11. 14:11
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Heti egyszer megyek el szoliba, ami fél órát jelent... ez az az idő , amikor nincsenek velem, és csak magamra fordítom az időt... néha boltba elszaladok, vagy egyéb ügyeket intézni, de tényleg mindig velem vannak a lányok ( 1,5, és 3 évesek) Nekem igazi kikapcsolódás lenne néha beülni kávézni, sétálgatni, csak úgy céltalanul... nem lennének nagy igényeim :)
2014. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha heti szinten nézzünk, akkor a kikapcsolódás az az, ha nagynehezen össze tudjuk hangolni hogy együtt legyünk a férjemmel, mikor mind a két gyerek alszik és még mind a ketten ébren ki is tudjuk várni. Az egyik ugyanis későn fekvő, a másik korán kelő, szóval nagyon kevés lehetőségem van.

Viszont úgy negyed évente-fél évente, ha van valami esemény, akkor jön vagy a mama, vagy a párom keresztanyja vigyáz rájuk. Így a 4 év alatt 1x voltunk színházban, 1x moziban, 2x bálban, 1x meg megünnepeltük a házassági évfordulónkat és elmentünk vacsizni.

A kikapcsolódást a 4 év alatt, mindig másban éltem ki. Először a főzésben sütésben, egy egy bonyolúltabb kaja után, mindig elégedettséget éreztem. Amíg csak a nagyfiam volt, tudtam olvasni, így még az olvasás is nagy feltöltődés volt. Aztán a kicsi mellett már olvasni nem lehet, de a gyors főzés közben, el szoktam indítani valami filmet. Így néhány sorozatot végignéztem már. Aztán hangoskönyvet hallgattam egy ideig, most meg a papírfonással próbálkozom, nagyon tetszene a dolog, de amint nekiállok, mindig történik valami. Pedig azt hittem, hogy amíg itthon leszek, majd jól megtanulok angolul. Persze azzal is próbálkoztam/próbálkozom, de nem igazán haladok. Ha egész véletlenül van fél órám nézni ki a fejemből, nem az ugrik be elsőnek, hogy hopp, de tanulnék... :-)) Sokszor olyan kevés időm van, hogy hajat mosni alig tudok.

2014. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Nincsenek fix programok rendszeresen.


De 2 hetente elmegyek barátnőkkel moziba, kávézni, beszélgetni, ritkán koktélozni. Olyankor a férjem van a lányunkkal.


Havi 1x megyünk valahová a férjemmel, akkor szombat reggeltől vasárnap délutánig anyósommal van a lányunk.

Az én szüleim vidéken laknak, ha hozzájuk megyünk akkor is ellógunk egy délutánra, főleg moziba.

2014. jún. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Délben alszik a pici, akkor netezek, este fél 8-kor már alszik mind a 3 gyermek, miénk az este, olvasok, filmet nézek vagy beszélgetünk. Ha du. itthon van a férjem, én elmegyek vásárolni. Sportolni szerettem volna, de a 10 alkalomból 2-re jutottam el. Anyukám még dolgozik és 120 km-re lakik, de ha tud, akkor jön, apósom a szomszéd utcában lakik, de becsajozott és azóta állatira nem érdeklik az unokák. Felváltva járunk moziba, és esélyünk sincs kettesben eljutni bárhová is. Amúgy engem az olvasás kapcsol ki, elrepülök akkor egy nagyon más világba...no és fogyókúrás fórumokat bújok, hogy legyen motivációm végre...
2014. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Heti négyszer edzek 1 órát, elmenni-hazajönni plusz fél óra összesen, tehát heti 4*1,5 óra az csakis az enyém, imádom.

Félreértés ne essék, élek-halok a gyermekemért, a családomért, de néha elképesztően jól esik egyedül lenni. Amíg én edzek, a férjem vigyáz a kicsire, hál'Istennek abszolút támogat ebben, látja ő is, hogy 1-1 alkalom után teljesen kisimulva érek haza.

Havi egyszer járok fodrászhoz, ez is egy 1,5-2 órás elfoglaltság egyedül, valamint megesik az is heti 2-3-szor, hogy lemegyek hajnalban sétálni, addig apa készülődik a munkába, közben szemmel tartja a gyereket.


Szerintem nagyon fontosak ezek az egyedül töltött idők is, tisztában vagyok vele, hogy elsősorban édesanya vagyok, és nekem most a kislányom nevelése a legeslegfontosabb feladatom, de néha jó kiereszteni a gőzt, és csak magammal foglalkozni.

2014. jún. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére rengeteg időm van magamra.Nem dolgozok minden nap,mert 12 óràzok.egyik nap nappal,másnap éjjel dolgozok.Aztán két szabadnapom van.Ha itthon vagyok,reggel nyolckor elviszem a fiam az oviba,aztán négyig enyém a nap.Bevasarolok,aztán rendbeszedem a lakást.Mosok,vasalok.Főzni nem kell,mert hétköznap rendelem.olyan dél körül szoktam végezni,utána pihenek.imádom a sorozatokat,azt szoktam nézni,meg olvasok.(nem szappanoperàkat nézek,hanem ilyeneket,mint homeland,downton abbey,24,dexter,spartacus és még sorolhatnám.ez nagyon kikapcsol.

Mióta jó idő van,keróval jàrok mindenhova,ez is kikapcsol.Felülök a biciklire,betekerek a városba,nezelodok.

A szépitkezést,mint havi fodrász és kozmetikus is ilyenkor rendezem.néha a barátnőmmel is talalkozok,de ritkán,mert pár hónapja együtt dolgozunk.ha a férjemmel van közös program,azt is megoldjuk,ilyenkor Mamànàl alszik.de ez ritka.ha szabad vagyok,akkor magam mellett szeretem tudni,meg amúgy is csak moziba járunk néha

Úgyhogy én szerencsés vagyok

2014. jún. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!