Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Idősebbek és tapasztalabbak:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idősebbek és tapasztalabbak: érdemes megbocsátani ha csalódások, hazugságok miatt már nincs bizalom?

Figyelt kérdés

32N vagyok, 2 gyerekkel és nagyon szerettem az elején a párom. Idén lesz tíz éve, hogy megismerkedtünk. A legnagyobb baj, hogy ő mindennel kapcsolatban rövid távon gondolkodik, én meg pont az ellentéte vagyok ebben. Ő az a típus, aki inkább hónapokig hazudik, mert akkor éppen nincs kedve bevallani, megbeszélni valamit. Aztán mikor már nem tud mit kitalálni vagy mikor rájövök, felháborodva bevallja. Biztos én is hibás vagyok, hogy nem mer felém őszinte lenni, de nem tudom mi váltotta ezt ki nála. Amit tudok, hogy én sem vagyok egy angyal, mert ha valamit nem érzek jogosnak akkor annak hangot is adok és tudom, hogy néha nem a legmegfelelőbb módon. Ez tényleg annyira indok lehet, hogy inkább belehazudjon hónapokon keresztül, naponta a szemembe?


Most éppen külön élünk, mert a gyerekeknek nagyon nem volt jó már a légkör, de vajon tudnánk mi még igazán, egy életre szólóan egymással boldogok lenni?


Sokszor eszembe jutnak nagyanyáink, hogy vajon ők jól tették, hogy mindent megbocsátottak, elnéztek vagy akkor csak nem fért bele a társadalmi értékrendbe és inkább választották a látszatot csak, hogy ne kelljen kellemetlen megjegyzéseket, megvető pillantásokat elviselniük?



2014. ápr. 12. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 2,5 évig voltam együtt egy ilyen pasival. Ha lett volna egy kis eszem, már előbb kidobom. Felesleges ezzel húzni az időt, megváltozni nem fog. Ha erre van igényed, maradj vele, de szerintem nem éri meg. Nem ér semmit a folyamatos feszültség és viták. Én abszolút nem bántam meg, rá nem sok időre találkoztam egy rendes sráccal, aki most már a párom.
2014. ápr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt mindkettőtöknek nagyon sokat kellene változni. Vagy inkább úgy mondom fejlődni. Rövid távon lehet úgy tenni mintha... Tapasztalataim szerint hosszú távon azonban ez nem működik.
2014. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem vagyok nálad idősebb és tapasztaltabb, de az én meglátásom is egy meglátás: régen nem csak a neveltetés és a társadalmi értékrend miatt választották inkább a rossz házasságot, hanem mert külön egyszerűen nem tudtak volna megélni. Ha viszont ti most csak úgy különköltöztetek, akkor ez az indok nyilvánvalóan nem áll fent.


Egyébként én nem tudom elképzelni, hogy boldog lehetnél egy ilyen ember mellett, hiszen soha nem tudhatod, hogy most éppen igaz, amit mond vagy sem. Nem tudom elképzelni, hogy ez ne mérgezze meg a kapcsolatot. Nem véletlenül mondják, hogy a bizalom fontos.

25N

2014. ápr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

egy esélyt mindenféleképpen megérdemelhet szerintem,csak akkor lekéne ülnötök egymással és őszintének lenni!

Elképzelhető hogy valamiért azért hazudott Neked a férjed mert vagy nem akart megbántani vagy félt Tőled :) Más oka nem nagyon lehetett a hazugságnak.Neked is lehet egy picit bele xaromnak kell néha lenni,bár a fene se tudja...

Én nem sokkal vagyok fiatalabb Tőled,de szerintem 2 gyerek van,elsőre mindig amit próbálni kell hogy megoldani a problémákat és közösen és nem egyből feladni!

Szerintem még lehet jó kapcsolatod a pároddal,nem lehetetlen! De ez erősen ember és közegfüggő is,de mindenféleképpen egy próbát megér ha nem öltetek mindent meg egymásban!

2014. ápr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 omba ***** válasza:
100%

Idősebb vagyok és tapasztaltabb. :)

Nem tudom, miféle dolgok, amikben hónapokon át a szembe képes hazudni -

de ez nem nagyon fér bele egy párkapcsolatba, főleg, ha nála az rendszer.


Aztán meg, ha az őszinte "bevallás" megbeszélés helyett ebbe a felháborodott stílusba menekül (!): az meg egyszerű infantilizmus.

Ne válassz semmiféle látszatot, már csak a gyerekeidre tekintettel sem, nekik ez nem látszat lesz, hanem életük első - elrontott- éveik.

2014. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Úgy érzem igazatok van sajnos, ezért is költöztem külön 3 hete. 5 éve derült ki az első nagyobb hazugság, így jó sok esélyt kapott már a dolog. Azért nem azt írtam, hogy ő, mert jó ideje gondolkodom rajta, hogy miért csinálhatja. Eleinte mindig azzal mentegettem magamban, hogy a szüleitől ezt látta, ebben nőtt fel, így nehéz neki letenni, szemléletet váltani és biztos nekem is valamit máshogy kellene csinálnom, de 5 év hosszú idő és ő hiába ilyen közegben nőtt fel, mégis már felnőtt ember és úgy gondolom tudnia kéne különbséget tenni jó és rossz között.


Csak nehéz a gyerekek és miatta is lezárni ezt a kapcsolatot, mert ezt leszámítva szerintem jó ember, akinek a kommunikációval vannak problémái. És nem csak a hazugságok terén, hanem sok más területen is.


Biztos bolondnak gondoltok amiatt amit most írni fogok, de picit úgy érzem néha, mintha cserben hagynám a problémájával és inkább elmenekülök, mert így nekem könnyebb. De utána eszembe jutnak újra a gyerekek és a negatív légkör, amiben fel kéne nőniük ha együtt maradunk és akkor könnyebb nemet mondani.

2014. ápr. 12. 17:54
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyszüleink tényleg csak azért maradtak volna legtöbbször együtt, mert egyedül nem bírták volna? Biztos ebben is van valami, de azért az is közrejátszhatott, hogy nagyon elítélték régen az elvált embereket. Ahogy a családon kívül született gyermekeket is törvényen kívülieknek, fattyuknak nevezték.


Picit néha jó lenne a jövőbe látni csak egy pár percre, lehet megkönnyítené néhány szempontból az életet.

2014. ápr. 12. 17:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Idősebb, és tapasztaltabb vagyok. (úgy gondolom) Ha nincs bizalom, teljesen fölösleges megjátszani, hogy megbocsátod, amit éppen kell, úgysem tudsz majd szabadulni a gondolattól, hogy mi van ha...Ez a légkör a gyerekeknek sem jó. Én ugyanezt végigjátszottam, évekig tipródtam, de kikeveredtem belőle. Nyugodt kiegyensúlyozott, hazugságmentes életem van néhány éve.
2014. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is a választ!


Vannak vajon olyanok, aki úgy döntött marad és egyszer újra boldog lett újra az élete?

Szerintem sem létezhet, hogy újra meg tudjak bízni egy olyan emberben, aki már becsapott. Pont azért, amit már írtatok is, hogy mindig benne lenne a fejemben a kérdés, vajon őszinte-e. Most is sajnálom már néha, amikor olyanon is elgondolkodom, ami lehet tényleg igaz.


De vajon akkor miért marad együtt mégis olyan sok ember és választja a boldogtalanságot, a látszat boldogságot? Tényleg csak mert egyszerűbb? Szerintem pont nem az! Legalábbis nálam biztos nem. Nekem - és gondolom még sok embernek - energiát ad az ha boldog, ahogy a boldogtalanság meg kiszívja belőlünk.


Miért éri meg egy életre szóló színjáték?

Nem is értem...

2014. ápr. 12. 19:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ember azért marad együtt a házas(társával), mert egyedül nem tudna megélni, az önbecsülése romokba, stb. Játssz el a gondolattal, szerinted hányan rohannának pakolni, ha nem lennének anyagilag/mentálisan függő helyzetben a másiktól?

Én évekkel ezelőtt annyira, de annyira AKARTAM hinni a férjemnek, de visszaélt a bizalmammal, semmit nem változott. Emiatt három évvel tovább voltam házas, de ma már tudom, hogy akkor el kellett volna válnunk, és nem tovább húzni...

2014. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!