Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket hogyan érint a pénztel...

Titeket hogyan érint a pénztelenség lelkileg?

Figyelt kérdés
Mostanában másról sem hallok, csak a tervezett nyaralásokról... Gyeden vagyok, lassan 3 éves és 1 éves gyerekekkel. Tanult emberek vagyunk, viszonylag normális munkahelye van a férjemnek, nekem is, ahová elvileg várnak vissza. A pénzünk sem annyira kevés, összesen kb. 280e Ft-ból gazdálkodunk, csak a legnagyobb gondunk az, hogy rossz időben vettünk svájci frankos lakáshitellel lakást, majd belekényszerültünk még 2 kisebb hitelbe, és gyereket is mertünk vállalni. Alapvetően megvan mindenünk, a gyerekek nem szenvednek hiányt, a nagyszülők is segítenek, főleg a gyerekekkel kapcsolatos dolgokban, de magunkra pl. semmi sem jut. Egy nyaralás luxusnak számítana, mert semmi spórolt pénzünk. Tudom, hogy átmeneti ez az állapot, a két kisebb hitel hamarosan kifut, lassan megyek vissza dolgozni, és azt is tudom, hogy a gyerekeknek elég a nagyszülők kertjében a homokozó, hinta, felfújhatós medence, és egy-egy közös fagyizás is, de az én lelkem most elég nehezen bírja, hogy másra nem futja... Ti hogy vagytok ezzel?
2014. jún. 15. 14:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
97%

Nekünk nincs hitelünk,de épphogy kijövünk férjem fizujából,2 gyerek van,tartalékunk nekünk sincs.Most keres a férjem másik melóhelyet,mert itt már nagyon kihasználják,remélem akkor jobb lesz.

Hála Istennek a gyerekeknek megvan minden,de nyaralni mi sem tudunk menni.Engem annyira nem zavar,nem azt mondom,hogy nem lenne jó elmenni valahova kikapcsolódni,de annyira nem frusztrál.A gyerekeknek igyekszünk jó programokat összehozni,és valóban nekik elég a kerti pancsolás,sarazás nagyiéknál.Én inkább igyekszem úgy felfogni,hogy "jaj de jó megyünk ide-oda",hogy lássák ők is a lelkesedést,így biztos jó lesz akárhova megyünk,még ha csak egy új játszóra is!!

Egyébként én gondolkoztam ezen,hogy miért is kell elmenni minden évben nyaralni??engem sokszor annyira bosszant ez az anyagias világ,hogy csak akkor szülj,ha "mindent" meg tudsz adni,ami alatt valójában egyáltalán nem szükséges,hanem inkább luxus dolgokat kell érteni,meg az már ciki,ha valaki nem tud nyaralni menni...mert???

Nekem az is kikapcsolódás,ha nagyiék vigyáznak a gyerekekre,férjemmel beülünk egy mozira(teszem hozzá nagyon ritkán engedhetjük meg) vagy a rokonságba kerti partizunk,szalonnát sütünk.Én igyekszem ezekből töltődni és nem azzal foglalkozni ki hova megy vagy hova nem megy nyaralni...

2014. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%

Így van: "hogy érint a pénztelenség?" Nem azt kérdezte, hogy mire költöd a férjed meg a szüleid pénzét.

Átlagkereset ugye nem erre való.

2014. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

11-es nagyon szépen összefoglaltad! Benne volt az én gondolatom is: akinek nincs átlagnál több pénze, az ne vállaljon gyereket? Csak az a boldog gyerek, akit Mallorcára visznek nyaralni?

Az én szüleim elég ól élnek, de nem gazdagok. Saját erőből kapaszkodtak fel 50 éves korukra, és a tengert én sem láttam 27 éves koromig. Akkor sem ők vittek el. Még ennek ellenére sincs hiányérzetem. Annak a gyereknek lesz, akit gyerekkorában vittek, majd hirtelen történik valami, és ne jut tengerparti nyaralásra meg Stokke babakocsira.

Múltkor volt egy hányinger kérdés itt, amit soha nem fogok elfelejteni: "Szerintetek Stokke babakocsi elég jól kifejezi a státuszunkat?"

A csecsemő nem fog jobban fejlődni benne. Viszont ilyen szegényes lelkivilágú szülei vannak.... ezért viszont sajnálom.

2014. jún. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a kérdező nem arra gondolt,hogy luxusnyaralásra nem telik,és ez zavarja,hanem arra,hogy a kettejük pénzét nehezen tudják beosztani és nem tudnak félretenni,ami pedig jól jönne mert bármi történhet.

Aki meg itt veri a nyálát,hogy minek kell hitelt felvenni,annak nyilván a segge alá tették a lakást meg a kocsit,így könnyen menőzik. Megnézném,hogy ha a nulláról kéne saját magának mindent előteremteni,akkor is olyan prímán be tudná-e osztani a fizetését.

A gyerekek tényleg nem a rájuk költött pénzt értékelik,és sokszor azok a gyerekek a problémásabbak,akik amúgy anyagiakban mindent megkapnak. Mert sok szülő ezzel helyettesíti a gyerekére fordított időt.

2014. jún. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Elsősorban valóban nem a nyaralásra gondolok. Valóban nem kötelező évente menni, de nekünk utoljára 4 éve volt 3 nap a Balatonon, azóta csak 1-1 nap, vagy hétvége van valahol a rokonságnál. Az is jó, de most nyilván a gyerekek miatt is, de jó lenne akár egy hosszú hétvége is a férjemmel, hogy kikapcsolódjunk. De nem telik rá. És valóban jobban bosszant, hogy nem tudunk félrerakni, de úgy látom, nem csak mi vagyunk így. Pedig tudom, hogy igazából még nem is szabadna panaszkodnom, mert a szüleim mögöttünk állnak, és ha minden kötél szakad, vagy nagy baj van, akkor bátran fordulhatunk hozzájuk.

A gyerekekkel kapcsolatban pedig valóban többet ér a minőségi együtt töltött idő, a helyszín nem lényeg!

2014. jún. 15. 16:33
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos havi 280ezer úgy,hogy hiteletek és 2 gyereketek van tényleg nem sok pénz. Mi 240ezerből élünk 3an se hitel,sem albérlet,és nem dőzsölünk mi sem tudunk nyaralni,jó minőségű ételeket,ruhákat veszünk váratlan kiadáskor van pénz félre tenni is tudunk egy keveset de van hogy jön valami váratlan és már is nincs megtakarítás.Párommal elmentünk egy éjszakára szállodásba,hogy kicsit pihenjünk,épp akció volt és úgy került összesen kb 30ezer Ftba.Tehát sajnos a nyaralások sem olcsóak.Ha tényleg hamarosan több pénzetek lesz akkor az lebegjen a szemed előtt,hogy átmeneti állapot,legalábbis nekem az segít,hogy 2 hónapon belül mindkettőnk lecseréli a munkáját jobbért,több lesz a bevétel is.
2014. jún. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%

Nemrég olvastam, hogy az okosok szerint jelenleg 2 felnőtt + 2 gyerekre 240e Ft a LÉTMINIMUM!


Amúgy meg túl kell élni ezt az időszakot. Nekünk is volt 2 év, amikor nagyon meg kellett húzni a derékszíjat, ami baromi nehéz volt, mert előtte tök jól éltünk. 2007-ben született a nagyobbik gyerekünk, én max. tgyás-t és gyed-et kaptam, a páromnak pedig nagyon jó munkahelye volt. Volt félretett pénzünk, nekiálltuk építkezni, amihez felvettünk 8 évre 5 millió Ft-ot CHF-ben. 2009-ben lettem terhes a kicsivel, akkor még minden oké volt, a törlesztés és a 2 kocsi fenntartása mellett még simán félre tudtunk tenni. Azután jött a válság és megszűnt a párom melóhelye, pont azelőtt, hogy megszületett a kicsi. 1 hónap munkanélküliség után talált másik melót, ahol konkrétan fele annyit keresett kétszer annyi munkáért, mint előtte... 3 hónap alatt feléltük a tartalék pénzünket és 2 évig csak hónapról-hónapra éltünk, nagyon nehéz volt.

Ahogy betöltötte a kicsi a 2 évet, mentem is vissza dolgozni és szépen lassan helyre jöttünk. Tudunk félretenni, tudunk nyaralni, ésszerű kereteken belül mindent meg tudunk adni a gyerekeknek és magunknak, szóval elég jól élünk. A hitelünk fél év múlva kifut, utána már semmi anyagi problémánk nem lesz (kopp-kopp-kopp).


Szóval kitartás, előbb-utóbb helyrejöttök! :)

2014. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

mi nem voltunk hajlandóak felvenni hitelt, szerintem teljesen várható volt ez a mostani évek óta tartó helyzet.

most komoly, mint a mézes madzagot húzták ezt a svájci lakáshitelt, boldog boldogtalan vette fel, kész volt a képlet...

nem vettünk fel, nincs saját lakásunk, végül apám házából alakítottunk ki magunknak egy kis lakást. telik nyaralásra, néha 1-1 extrára is, félre is tudunk keveset tenni, de soha a büdös életben nem lesz saját lakásunk...

annyit nem lehet összespórolni 2 átlag fizetésből...


neked a nyaralás miatt fáj a szíved, nekem az igazi otthon miatt...

2014. jún. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
.
2014. jún. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!